Към съдържанието

Снимка

Певец , клавирист , китарист за страничен проект

• Please log in to reply
20 отговора на тази тема

#16 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8582 Мнения:
  • Инструмент:китара, бас

Публикувано 16 ноември 2017 - 16:32

Предколедно ще свиря с двете си групи -Зомби и Уран, в Адамс. 17.12

Всички приятели и желаещи, естествено са добре дошли.

След, което бих могъл да стартирам или да се включа в нова група/ проект.

Като китарист или евентуално басист.

1. За блус - рок казах

За останалите, ако се намери подходящ певец

2. Условно " кавър комерс" , свирим кавъри, които ни кефят, певеца хем да пее яко, хем да е атрактивен.

От певците, с които съм свирил досега, двама са били подходящи, ако се намери трети ок. Идеята е да се свири не пред 10-20, а примерно пред 50 души.

Трибюти някакви, всякакви...

Мейдън ми е най по-сърце, стига да се намери певец, останалите ще ги намеря.

Металика/ Мегадет. Джудас и тн

70 тарски банди - Пърпъл, Рейнбоу, Снейк,АЦ Дц и тн...

Найуиш са ми мерак, навремето имаше певица за такъв, но клавирист, така и не се намери....

Слеяр - бих. Кинг Даймънд, уоу, Предлагайте, ако ме кефи, може да се включа.

ПС - в 9 пост съм написал - Както е казал Ленън, живота е това, което се случва, докато си правиш планове.

А вокалиста на старата софийска хеви метъл банда Тротил, за който споменах, вече има нова банда - Зомби бар.

Част от която, съм и аз. Може би догодина, ще имам още един реализиран проект.

Човек не открива музиката, а открива себе си в музиката. А.Вайсенберг
РОДЕНИЯТ ДА ПЪЛЗИ, НЯМА КАК ДА ПОЛЕТИ!!!
IRON MAIDEN ,METALLICA,Judas Priest, Manowar, Deep purple,Mercyfull Fate,King Diamond, Whitesnake,Tarja, Kamelot, Angra ,Slayer,Satch,YJM,Tony MacAlpine,GaryMoore,Thin Lizzy,Ac/Dc,Rainbow, Cacophony,EVH,Aerosmith,Extreme,Scorpions,SymphonyX,Annihilator
However, a lot of the results are based purely on the amount of effort and work and commitment and dedication that you make as a musician. Rob Halford

#17 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8582 Мнения:

Публикувано 22 декември 2017 - 15:25

Предколедният концерт с Уран и Зомби мина добре.

Догодина продължаваме.

Ще се пробвам и за трети проект (различен от сегашните). Обобщавам -

1 блус рок група
2 трибют на нещо си ( по-горе съм писал, какво ме кефи)
3 кавъри / авторски на английски
4 траш, блек, мелоди дет, готик

Общо взето, зависи какъв певец ще се появи и накъде ще се развият нещата.

Ако някой има интерес, да се обажда, като освен вокалист и инструменталисти, може да ме търсят

и готови/ полу готови формации. По принцип свиря на китара, но бих пробвал и на бас (без сериозни претенции).

Весели празници!

IRON MAIDEN ,METALLICA,Judas Priest, Manowar, Deep purple,Mercyfull Fate,King Diamond, Whitesnake,Tarja, Kamelot, Angra ,Slayer,Satch,YJM,Tony MacAlpine,GaryMoore,Thin Lizzy,Ac/Dc,Rainbow, Cacophony,EVH,Aerosmith,Extreme,Scorpions,SymphonyX,Annihilator
However, a lot of the results are based purely on the amount of effort and work and commitment and dedication that you make as a musician. Rob Halford

#18 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8582 Мнения:

Публикувано 09 януари 2018 - 17:24

Последните три седмици почивка (откъм свирене с групите).

Но пък доста посвирих на бас.

Най-якото, че посвикнах с постановката на Стив Харис, изкарах и две на Клиф Бъртън,

още други парчета, дето ги знам на китара. вкл и две на Харт.

Случайно, ако има идея за трибют на каките от Heart, ще хвана баса.

За Мейдън трибют, като басист, все още ми е рано, нищо, че съм пресвирил 3 песни.

Така, вече като басист, праскам и с перо и с пръсти. Оборудван про.

Остава въпроса, ще имам ли трета група и на какво ще свиря в нея - китара или бас?

Една година, време за отговор и реализация.

#19 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8582 Мнения:

Публикувано 15 януари 2018 - 13:13

Днес било Тъжен понеделник. Най-депресивният в годината, според някакви англо-алабалистики.

Но пък казват, че за оптимистите бил ден за ново начало. Което ме устройва.

Миналият петък, изпратихме един истински човек и приятел, Ян Първанов, светла му памет!

С него бяхме свирили за малко в една група.

Както и да е, тъжният повод, ми избистри визията за новият проект - група.

Даже и име му измислих.

Така, визията е за група, която свири кавъри на Мейдън и авторски на английски.

Надявам се, да се обади подходящ певец.

( логично е да няма проблем с песните на мейдън, и желателно да пише текстове на английски)

За останалите имам идея, кои мога да поканя.

#20 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8582 Мнения:

Публикувано 08 март 2018 - 16:51

Да не потъне съвсем.

Относно горната ми идея за Мейдън трибют, състав има, певец няма, има си отделна тема.

Но може и да отидат нещата в друга посока, примерно Рони Джеймс Дио или пък Ранинг Уайлд.

Певец трябва, може и друг тип висок мъжки вокал, пеете ли Sword, Tokyo Blade, Boston, Damn Yankies , etc

A, честит празник, на всички жени, които го празнуват.

На Таря съм супер фен, други готик - симфоник метъли, също ме кефят.

Миналата неделя открих за себе си и гледах на живо една нова готик банда April Weeps.

Препоръчвам ги, както и Tears of Magdalena.

Най вече класическите каки от Харт, Лита, Джоан Джет, Гърлскул, Виксен.

Верно мъжките вокали рулс, но съм свирил в 3 групи с певици, един неуспешен опит да сформирам Найтуиш трибют ( поради липса на клавирист пропадна), даже и в Уран в третата формация, имаше певица ( Наталия, доста добра) и певец ( Иван Гатев), беше комбинация.

Последните два месеца, хич не съм хващал бас, но онзи ден Евто ме изчетка, че ставам за басист.

( показвах нещо там на баса)

Този пост е редактиран от TONY: 08 март 2018 - 16:55

#21 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8582 Мнения:

Публикувано 02 май 2018 - 22:10

Няма ли някой певец тенор, за хеви метъл?

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни