Jump to content
Българският форум за музиканти

TONY

Певец , клавирист , китарист за страничен проект

Recommended Posts

Предколедно ще свиря с двете си групи -Зомби и Уран, в Адамс. 17.12

Всички приятели и желаещи, естествено са добре дошли.

След, което бих могъл да стартирам или да се включа в нова група/ проект.

Като китарист или евентуално басист.

1. За блус - рок казах

За останалите, ако се намери подходящ певец

2. Условно " кавър комерс" , свирим кавъри, които ни кефят, певеца хем да пее яко, хем да е атрактивен.

От певците, с които съм свирил досега, двама са били подходящи, ако се намери трети ок. Идеята е да се свири не пред 10-20, а примерно пред 50 души.

Трибюти някакви, всякакви...

Мейдън ми е най по-сърце, стига да се намери певец, останалите ще ги намеря.

Металика/ Мегадет. Джудас и тн

70 тарски банди - Пърпъл, Рейнбоу, Снейк,АЦ Дц и тн...

Найуиш са ми мерак, навремето имаше певица за такъв, но клавирист, така и не се намери....

Слеяр - бих. Кинг Даймънд, уоу, Предлагайте, ако ме кефи, може да се включа.

ПС - в 9 пост съм написал - Както е казал Ленън, живота е това, което се случва, докато си правиш планове.

А вокалиста на старата софийска хеви метъл банда Тротил, за който споменах, вече има нова банда - Зомби бар.

Част от която, съм и аз. Може би догодина, ще имам още един реализиран проект.

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предколедният концерт с Уран и Зомби мина добре.

Догодина продължаваме.

Ще се пробвам и за трети проект (различен от сегашните). Обобщавам -

1 блус рок група
2 трибют на нещо си ( по-горе съм писал, какво ме кефи)
3 кавъри / авторски на английски
4 траш, блек, мелоди дет, готик

Общо взето, зависи какъв певец ще се появи и накъде ще се развият нещата.

Ако някой има интерес, да се обажда, като освен вокалист и инструменталисти, може да ме търсят

и готови/ полу готови формации. По принцип свиря на китара, но бих пробвал и на бас (без сериозни претенции).

Весели празници!

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последните три седмици почивка (откъм свирене с групите).

Но пък доста посвирих на бас.

Най-якото, че посвикнах с постановката на Стив Харис, изкарах и две на Клиф Бъртън,

още други парчета, дето ги знам на китара. вкл и две на Харт.

Случайно, ако има идея за трибют на каките от Heart, ще хвана баса.

За Мейдън трибют, като басист, все още ми е рано, нищо, че съм пресвирил 3 песни.

Така, вече като басист, праскам и с перо и с пръсти. Оборудван про.

Остава въпроса, ще имам ли трета група и на какво ще свиря в нея - китара или бас?

Една година, време за отговор и реализация.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес било Тъжен понеделник. Най-депресивният в годината, според някакви англо-алабалистики.

Но пък казват, че за оптимистите бил ден за ново начало. Което ме устройва.

Миналият петък, изпратихме един истински човек и приятел, Ян Първанов, светла му памет!

С него бяхме свирили за малко в една група.

Както и да е, тъжният повод, ми избистри визията за новият проект - група.

Даже и име му измислих.

Така, визията е за група, която свири кавъри на Мейдън и авторски на английски.

Надявам се, да се обади подходящ певец.

( логично е да няма проблем с песните на мейдън, и желателно да пише текстове на английски)

За останалите имам идея, кои мога да поканя.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не потъне съвсем.

Относно горната ми идея за Мейдън трибют, състав има, певец няма, има си отделна тема.

Но може и да отидат нещата в друга посока, примерно Рони Джеймс Дио или пък Ранинг Уайлд.

Певец трябва, може и друг тип висок мъжки вокал, пеете ли Sword, Tokyo Blade, Boston, Damn Yankies , etc

A, честит празник, на всички жени, които го празнуват.

На Таря съм супер фен, други готик - симфоник метъли, също ме кефят.

Миналата неделя открих за себе си и гледах на живо една нова готик банда April Weeps.

Препоръчвам ги, както и Tears of Magdalena.

Най вече класическите каки от Харт, Лита, Джоан Джет, Гърлскул, Виксен.

Верно мъжките вокали рулс, но съм свирил в 3 групи с певици, един неуспешен опит да сформирам Найтуиш трибют ( поради липса на клавирист пропадна), даже и в Уран в третата формация, имаше певица ( Наталия, доста добра) и певец ( Иван Гатев), беше комбинация.

Последните два месеца, хич не съм хващал бас, но онзи ден Евто ме изчетка, че ставам за басист.

( показвах нещо там на баса)

Редактирано от TONY

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли някой певец тенор, за хеви метъл?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече е отпускарски сезон и вероятно ще има разредени репетиции.

Вероятността да се пръкне нова банда е доста малка, но не пречи,

да направим проби с певец тенор, който може и да е инструменталист.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tолкова много проекти :)  Как ги помниш бре Тони?? И все с тенори... хммм - май си за певица (ако си търсач на силни усещания - ха ха ха) Ако ти хрумне да направиш нещо по-в средния регистър на пеене - а и виртуално :) /защото не мога да пътувам/ - кандидатствам за записи по интернет - авторска музика. Композирам мигновено...  /само в мелодични пространства/ а и  клавишни забивам (20 години бях само клавирист)При твоята поли-музикалност (толкова различни стилове в една личност) - защо да не опиташ и това? Няма какво да губиш. Не съм срещал досега музикант като теб - да прави от Юрая до траш хммм - невероятен си, приятелю:)  /Хенсли/ ха ха ха :) Готин :)

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тенорите са супер за метъл - английските Айрън Мейдън, Джудас Прийст, немските Хелоуин ( Майкъл Киске) и Праймъл Фиър.

Естествено, има различни типове гласове-  Дио, Ози, Удо,  Рок Ен Ролф и тн, който пак си пеят супер, без да са в небесата. Хеле Дио.

Вярно, съм захванал няколко неща.

С едната група реализирам авторските си идеи. Втората я направи певец , на който съм фен ( и на групата в която пееше),  от ученик.

Между другото, наскоро се обади певец и за Айрън Мейдън трибют, така че, вече си припомних 6-7 песни , и направихме една пробна репетиция.

Въпросният певец ще е извън България  за месец и половина, тамън да направим поне десет песни инструментално, докато се върне.

Много се надявам, да тръгне и твоят трибют на Бийтълс! Стискам палци да намерите варненският Ринго Стар!

С това ще се справя, защото в Уран и Мейдън трибюта, сме трима и в двата проекта и ще репетираме един след друг, тоест няма да отделяме допълнително време или да ходим по други репетционни.

За онлайн проект, ще глeдам да подкарам мултитрака ( по USB) с компютъра и то тези дни, че за момента нямам саунд карта.

Редактирано от TONY

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, Тони! 

Най-сетне се комплектовахме :) Намери се Ринго Стар :)  Ето, че веднага след твоя пост - намерихме и барабанист! Ти носиш щастие, Хенсли :) - знаех си аз. Сега се подготвяме за репетиции и се надявам да се сработим бързо. След като публикувам това съобщение към теб - ще напиша и в моето - че вече екипажа е на кораба :) Кеф ми е - първи ти да знаеш:) И пак благодаря за подкрепата и оптимизма. Дано да не се налага пак да пиша теми за събиране на екип - ха ха ха :) Успехи, приятелю - и най-вече здраве ти желая!

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.