Към съдържанието

Снимка

Певец , клавирист , китарист за страничен проект

• Please log in to reply
15 отговора на тази тема

#1 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8517 Мнения:
  • Инструмент:китара, бас

Публикувано 24 ноември 2016 - 00:20

Напоследък се замислям за страничен проект.
Понеже не съм сигурен с колко време ще разполагам,
не случайно пиша страничен проект, а не втора група (но не е изключена възможност).
Последните години съм бил в 3 групи, различни от моята.
Бяха и в различни стилове, но определено си заемаха време и усилия.
За това пиша страничен проект, не толкова втора група.

Наскоро преоткрих творчеството на Куортън, като нямам никаква релация с неговата музика (поне досега).
Обаче така или иначе и аз ползвам дръм машина за композиране на песните си.
Нямам подготвен материал, нито конкретна насока.
Но примерно да е различно от това , което правя със собствената си група
Най-малкото текстовете да са на английски, това е първа насока.
Цел, примерно някакъв демо запис.

И така, какво търся.
Певец, който може да е и текстописец, композитор, вкл инструменталист.
Може и още един певец за основната ми група Уран242, за там задължително да е тенор.

Метъл тенор, както обичам да казвам, такъв глас ми липсва в Уран, може да свири и клавирни партии (стига да може и да иска, това е само като опция).
Ако ще е за страничен проект, може да е всякакъв глас, стига да е интересен
и да пише текстове на английски (доста желателно). В мойта си банда, си пиша песните на български.
Търся нещо различно. Което да ме накара да творя в друга посока.
Обадете се с идея, пък ще видим, какво може да стане.

Преди няколко години, бях за няколко месеца китарист в Паралакс.
Там един клавирист, сериозно ме инспирираше да творя. Най-интересният музикант, с който съм свирил.
Така, че клавирист също може да се обади.
Защо не и китарист. Когато, започвах, човекът който ме запали, се казваше Сами
и с него се събирахме и шредвахме, колкото си можем. Интересното е , че клавириста за който споменах, е бил в групата на Сами, след като съм я напуснал. Светът е малък и няма спасение...( обратно на светът е голям и спасение дебне от всякъде)
После съм свирил с не малко други китаристи, но все групарски истории.
Така , че няма лошо, ако ме потърси и китарист.

Ако случайно някой няма идея за мен - основно съм китарист, падам си по хеви метъл  (примерно в последно време най често слушам Кинг Даймънд, Мърсифул Фейт , Батори, преди две три седмици пък бях на вълна АОР - примерно Стийлхарт, другата седмица нещо друго и така нататъка, много от любимите ми банди са в подписа ми)
Ползвам бас, за да си композирам песните и да си драсна демо, не съм басист.
Мога да правя дръм програминг, не съм спец, но колкото да си завърша идеята(песента), ми стига.
В моята си група съм и композитор и текстописец.
Най-лесно ще стане, ако се обади някой певец,
има готов текст, още по-добре и готова нотирана мелодия по него.
Или пък обратното, хармония по която иска да пее. Нещо на което да се стъпи.
Идея на какво горе долу да прилича.
Да видим, дали нещо може да се получи.
То, това е идеята на поста.

Ако ме потърси някоя група, лошо няма.
Стига да ми харесва, ако свири авторско или трибют на някоя от любимите банди. ОК
Но тук има много да се коментира и то, ако някой прояви интерес.
Относно ангажименти, очаквания и тн.

Човек не открива музиката, а открива себе си в музиката. А.Вайсенберг
РОДЕНИЯТ ДА ПЪЛЗИ, НЯМА КАК ДА ПОЛЕТИ!!!
IRON MAIDEN ,METALLICA,Judas Priest, Manowar, Deep purple,Mercyfull Fate,King Diamond, Whitesnake,Tarja, Kamelot, Angra ,Slayer,Satch,YJM,Tony MacAlpine,GaryMoore,Thin Lizzy,Ac/Dc,Rainbow, Cacophony,EVH,Aerosmith,Extreme,Scorpions,SymphonyX,Annihilator
Stop stealing and committing fraud, the Government hates competition.

#2 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8517 Мнения:

Публикувано 04 декември 2016 - 02:21

Гледах последната Фрактура , този имал страничен проект, онзи странична група. Поне 6-7 такива.

Тази седмица и един известен бг басист си пусна обява за страничен проект.

Ще прави кастинги до нова година, едва ли ще иска да прави точно с мен проект.

Което не значи, че аз трябва да се отказвам. Даже се сетих, че защо не, ако басист

се обади, също не е проблем, стига да е творческа личност.

IRON MAIDEN ,METALLICA,Judas Priest, Manowar, Deep purple,Mercyfull Fate,King Diamond, Whitesnake,Tarja, Kamelot, Angra ,Slayer,Satch,YJM,Tony MacAlpine,GaryMoore,Thin Lizzy,Ac/Dc,Rainbow, Cacophony,EVH,Aerosmith,Extreme,Scorpions,SymphonyX,Annihilator

#3 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8517 Мнения:

Публикувано 18 декември 2016 - 16:56

Тази седмица преслушвам дискографията на Юрая Хийп.

Предното преслушване, от начало до край, беше когато свирех в група Огнен рок, там има запалени по

Юрая хийп. Ето два кавъра, китарите ги свиря само аз.

Продължавам да търся музиканти да се инспирираме, да си вдигаме нивото, да запишем нещо, да направим нещо.

Примерно имаше идея, с барабаниста , с който сме свирили и в Аквилон, по едно време в Уран и на тези записи с Огнен рок да направим трибют на Юрая, а и да свирим и блус кавъри. Досега не съм свирил в ритъм енд блус група.

Бих пробвал.

#4 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8517 Мнения:

Публикувано 23 декември 2016 - 21:40

Освен в Огнен рок, съм бил и в още една банда с клавирист.

Клавиристите са голяма сила. Двамата са Александровци,

с този от Параклакс щяхме да сме добър авторски тандем.

Както се казва, разминахме се по пътя. Но вратата винаги е отворена.

Ще помня репетициите с Паралакс, имаше много творчество и импровизации.

Текстовете на певицата Руми, също бяха хубави и стойностни -

#5 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8517 Мнения:

Публикувано 01 януари 2017 - 13:26

Честита нова 2017-та! Здраве и късмет, да е мирна и на берекет!

Поздрав с най-добрата песен, в чието написване и записване съм участвал

Listen on Soundcloud.com

Вярно някакви години минаха от тогава, но днес, като си я пуснах и отново се почуствах на 33.

И съм зареден с енергия и оптимизъм, готов за нови записи. Може би с някой от Вас...

#6 solist

solist

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 99 Мнения:
  • Инструмент:пеене, бас, ритъм к.

Публикувано 01 януари 2017 - 14:15

ЧНГ, TONY!

Приятно ми бе да чуя поставените тук записи. Харесаха ми!

Не крия, че съм  голям почитател на Юрая Хийп и за мен беше много празнично да чуя тази музика, която сте направили по много добър начин :)

Мисля си, че Юрая са до голяма степен равни на Пърпъл като влияние - особено в периода със супер вокалиста Дейвид Байрън и невероятния басист Гери Тейн. Може би някои музиканти не знаят, но двете групи са репетирали в началните си години в съседни помещения и се е получил обмен на идеите им. Ако се заслуша човек в тяхните записи - неминуемо ще открие сходно звучене и теми. Разбира се,  след смъртта на Дейвид Байрън, с Юрая нещата потеглиха надолу. Това се признава и от лидера и основен композитор на групата Кен Хенсли. Даже той употребява и по-силни думи - че "когато умря Байрън - умря и Юрая Хийп "- което не е съвсем така (хубави песни имаше - но нямаше кой да ги изпее както Байрън - то и такъв вокалист не се роди повече /според мен/ дори като ученици често си мислехме какво ли ще стане, ако Байрън попее малко в Пърпъл - а Гилън в Юрая :) ), но до голяма степен Юрая отстъпи на Пърпъл водещото положение в късния хард-рок, Пърпъл дори и със смяната на Гилън с Ковердейл и Глен Хюз - продължи да е успешна машина за мелодична и невероятно силна музика.

P.S. Авторската песен също ми хареса. Мисля, че е доста повлияна от музицирането на БТР.

Желая здраве и щастие, Тони и успех на новите ти проекти!

#7 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8517 Мнения:

Публикувано 02 януари 2017 - 11:45

Повечето ми приятели, включително и аз, сме на мнение, че периода с Байрън и Гари Тейн е най- силния.

Някой бе написал, че Джон Лоутън щеше да е страхотен вокал на Юрая Хийп, ако преди него не е бил Байрън.

3-те години с Лоутън също са добър период. После имат по някое друго попадение, като отделни песни, но силата на групата е през 80-те.

Миналата година ходих до Букурещ за Айрън Мейдън и до Пловдив за Юрая Хийп. Двата концерта, които ще запомня за 2016-та. Юрая доста сериозно си свирят, гледам че на нова година са свирили в Сибиу, Румъния, пълен площад.

За мен бандите на 80-те са - Дийп Пърпъл(и производните), Блек Сабат, Лед Зепелин, Юрая, Назарет,Тин Лизи, UFO, Уич бон еш, а има и още поне толкова не по-малко добри, но не толкова известни. Да, знам че репетиционите на Пърпъл и Юрая са били врата до врата. Това е било и хубава конкуренция. Държало ги е постояно на нокти.

Баладата е правена 2001 година, тогава БТР и Сигнал рулираха по клубовете.

Бяхме приели, че на БТР формулата(50 % по тежко, 50% по-леко) е успешна,

имахме по-тежки хард и хеви , както и по леки радио парчета,

естествено кавъри,  плюс няколко авторски. Тогава си бяха годините на кавърите.

Та приликата с БТР я има, но не е търсена нарочно. По скоро си идва от времето.

Давам си сметка, че се е получила песента, защото групата, като цяло беше добра

и всеки има принос. А като авторство, парчето е колаборация на другият китарист и мен.

С новата ми група Уран го свирим леко променено, така както аз го виждам.

В онези години с Аквилон, също свирех и с още една група. Там имаше дори още по-добър певец,

но за жалост, доста мързелив и без хъс. Та идеята ми сега , е пак да правя музика,

вкл и в кооперация и да я записваме.

Солист, жалая ти здраве и вдъхновение през новата, а и да задвижиш Бийтълс трибюта!

#8 solist

solist

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 99 Мнения:

Публикувано 06 януари 2017 - 11:57

:) Опитах да натисна бутона "харесва ми" - за твоя отговор, но... не става. И не само тук - а въобще никъде не ми работи този бутон. Затова и коментирам в писмен вид :)  Моя проект за Бийтълс явно доста ще чака подходящите (и на възраст около 55г )  музиканти /всъщност ми трябват само соло-китарист и барабанист и аз - бас китара, трима ми е доста предпочитана формула/ - и то от Варна, защото разстоянията много разделят дори и съвместимите по стил, мислене и желания хора - но ми мина идеята, дали проявяваш интерес към виртуални записи на някакви идеи на авторска музика - например с кореспонденция (всеки да запише своите партии/идеи - обмен на файлове, които да се смесят после) по пощата. Все-пак бих общувал с хора дори и за записи за удоволствие - за да се случи нещо, и да се върти "въртележката" :) - въпреки разстоянията. Като не става "на живо" поне да е с наслагване на тракове в компютъра. Имам известен опит в звукозаписа. Понякога се получават интересни неща.

Този пост е редактиран от solist: 06 януари 2017 - 12:00

#9 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8517 Мнения:

Публикувано 06 януари 2017 - 23:59

Life is what happens while you make other plans - John Lennon @!

велика мисъл, която живота постояно потвърждава....

"Life is what happens to you while you're busy making other plans." -това е дословно от "Beautiful Boy (Darling Boy)".

Към момента съм с много старо ПЦ- повече от 10 години, супер задъхано е и плаче за смяна.

Като го сменя, ще пробвам и сътрудничество онлайн. В България по принцип си изоставаме,

например в Германия отдавна (примерно от 10 години насам) музикантите си правят групи независимо

кой в кой град живее. Старите им групи като Скорпиънс, Аксепт в началото са били съграждани. Но сега вече...

примерно някои групи са и международни. На Аксел Руди  Пел( който си е германският Ричи Блекмор) , певеца е италианец, барабанист е Боби Рондинели от щатите( Рейнбоу) и има още един германец клавирист, който живее далече от него, басиста е с полско име, може да живее в Германия, но никой не е в града на Аксел. Обменят файлове по интернет и се събират само когато записват или обикалят света по турнета. И това вече е масова практика.

Солист, ти имаш страхотен глас. Значи тактиката трябва да смениш. Действай локално, във Варна има страхотни музиканти. Логично е първо да привлечеш китарист, после ще се появи и барабанист.

Естествено повечето добри си имат група/и , но все някой може да му се захваща и с още един проект.

На 500 км съм от Варна, но оттук мога да ти подскажа някои имена, с които е добре да поговориш , защо не и лично. Агоп (ultramega му е ника, има си банда), познавам го тук от форума, широко скроен музикант (може да свири и разбира от най-различни стилове).

Константин Джамбазов, с голям принос в бг метъла, свирил е май и по кораби, с Нелко, абе голям китарист е.

Сашо доктора, би трябвало да знаеш кой е.

Защо не и китариста на Мистър хард. ( давам повече имена свирещи по твърд рок, там са ми интересите и съответно такива хора знам и са ми правили впечатление)

Данчо от гр Фанданго.

Пак от Варна познавам един г-н Манолов, той е бил студент в Хамбург и е гледал Бийтълс там на живо...

Пръв приятел е с китариста на Дийп зон проджект, който няма начин да не е запален бийтълмен, били са състуденти в Хамбург, доколкото знам.

Предполагам, че в действителност във Варна има, поне още 10 пъти по толкова китаристи ( вероятно свирят по клубовете) , с които си заслужава да поговориш, не се знае от къде ще изкочи предложение и сходни интереси.

При мен също от тази обява, въпреки, че се чете, както и твоята, никой не се обади досега.

Но пък днес ми се обадиха във фейсбука. Другата седмица съм на проби. Вокалист на една стара и известна

софийска хеви метъл група, почва нова такава ( не казвам засега име, защото нищо не е станало)

Както е казал Ленън, живота е това, което се случва, докато си правиш планове.

(в български вариант съм го чувал, че ти си правиш планове, а господ ти се смеее отгоре :) )

Този пост е редактиран от TONY: 07 януари 2017 - 00:12

#10 solist

solist

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 99 Мнения:

Публикувано 07 януари 2017 - 01:20

Благодаря ти Тони - за приятелския отговор! Ще опитваме - и да се надяваме да се получат нещата :) Наистина - където живее човек - там трябва и да се стреми към свирене. Разстоянията определено са проблем. Е - има и случаи, когато дадени музиканти успяват да се адаптират към София. Защото и сега, както винаги - там се получават мащабните неща. София си е София. Варна макар и да е страхотен и красив град, все-пак е по-беден на културен живот и особено на рок-изяви.На времето Тангра ( с Чочо Владовски) включиха към групата един страхотен клавирист от Варна, с когото имах щастието преди това събитие да контактувам - свирихме заедно по ресторантите и имахме  приятелство. Но пак казвам, че това са изключения. Той тогава се премести да живее в София (и имаше проблеми с жителството тогава, такива бяха времената - ха ха ха)  и ходи доста време на концерти с тази популярна група, въпреки - че не му изписаха името на плочата   "Нашия град" и дори на афишите...- и снимката му също не фигурираше. на обложката. Ама стават такива неща:) Светът е странен. Това го казах между другото - за да стане по-интересно коментирането ми. Всъщност, той имаше повече принос към песента "Боряна" и други песни след нея в плочата с доминация на клавишните - която си беше стойностна според мен. След издаването на тази плоча - Владовски посети варненската дирекция "Музика" - и изпълни няколко песни сам, пред нас - ресторантските музиканти. Държеше се доста приятелски и достъпно - и същото това лято пя с Развигор и Мими в бар Кукери (доста успешно) на Златните - въпреки че си беше и в "Тангра". Абе нищо ново под слънцето. Борба за хляба :)

И нещо друго исках да спомена - като гледах клиповете ви - поне на пръв поглед ти ми заприлича външно и по излъчване на Кен Хенсли - не зная, дали от самото видео - но така ми се стори, че имаш известна прилика с него и като външност и като въздействие - и това ми се видя много вдъхновяващо :)

Ок - поговорихме си :) Благодаря още веднъж и ти желая много здраве и успехи. Трябва да успееш. Усещам това !!

#11 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8517 Мнения:

Публикувано 23 октомври 2017 - 12:45

Това търсене го подновявам.

Певец (който може да е и текстописец, композитор, вкл инструменталист).
Може и още един певец за основната ми група Уран242, за там задължително да е тенор.

Метъл тенор, както обичам да казвам, такъв глас ми липсва в Уран, може да свири и клавирни партии

(стига да може и да иска, това е само като опция).
Ако ще е за страничен проект, може да е всякакъв глас, стига да е интересен
и да пише текстове на английски (доста желателно).

Ако пее добре Дикинсън, може да пробваме кавъри на Мейдън.

#12 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8517 Мнения:

Публикувано 07 ноември 2017 - 14:17

Певец се търси, а дали ще се обади...

С Евто говорихме да пробваме страничен проект.

Един приятел барабанист, с който съм свирил, търси блус - рок група.

Еми викам си, може да пробваме. Кавъри на блус китаристи и на рок банди от 60-70 -те.

Ще е идеално да се обади басист, който свири и на клавир ( ел. пиано).

Аз мога да свиря на бас, за парчетата с клавир. Или да пробвам ЕХ ефектите ми, които дават синти и клавирни звуци.

Ако не се обади никой, имам идея на кой басист да се обадя и така...

#13 Лими

Лими

Heavy безПристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2151 Мнения:
  • Инструмент:Акуст. и ел китари, вокал

Публикувано 07 ноември 2017 - 21:01

Ако пък ти се свири нещо като Рок-фюжън чуй тези три мои демо парчета, които засега са само инструментални, но с идеята да станат песни и прецени. Най-нужни са ми басист, барабанист още един китарист, а допълнително може и клавир, брас и какво ли още не! Аз съм висок глас и мога да пея сносно поне бекинг вокали или дублаж на основният певец.

Първо

Второ

Трето

П.С. Ако ли пък не искаш би ли могъл да ми препоръчаш подходящи други музиканти ако познаваш такива! :thx: :cheers2:

Този пост е редактиран от Лими: 07 ноември 2017 - 21:17

Няма по-красива музика от изсвирената и изпята с талантлива човешка ръка и уста, с минимум компютърни подправки(преебавки)
Мои Видео уроци с Ак. китара , Yakety Axe My FusionRock Есенна импресия

#14 Лими

Лими

Heavy безПристрастен

• Members
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2151 Мнения:
  • Инструмент:Акуст. и ел китари, вокал

Публикувано 07 ноември 2017 - 22:40

Препоръчвам тези парчета да се чуят на хай фи колони или поне на слушалки, защото те все пак са с рок елементи и ако се слушат на телефончено говорителче или лаптопчеви такива се губи ефекта им, нищо че са с не особено добро демо качество. Ето в тази тема обяснявам как съм ги записвал.

Няма по-красива музика от изсвирената и изпята с талантлива човешка ръка и уста, с минимум компютърни подправки(преебавки)
Мои Видео уроци с Ак. китара , Yakety Axe My FusionRock Есенна импресия

#15 TONY

TONY

Metal Messiah

• Members
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 8517 Мнения:

Публикувано 08 ноември 2017 - 13:25

Лими от Януари ще съм по свободен. По принцип рок-фюжън не съм свирил и не съм подготвен,

ако успееш да намериш хора и идеята узрее, мога поне да се пробвам на китара или бас.

Идеята за свирене на блус ми се върти от известно време, напоследък и доста слушам такъв.

Като метъл китарист съм минал през пентатоники, пресвирвал съм и някоя друга блус школа.

С Аквилон свирехме 3 кавъра на ЗиЗи Топ, имам едно такова авторско.

Но други блус парчета не съм свирил и ми е мерак. Демек да пия от извора.

Почнах да разучавам едно на Бъди Гай. И така, малко по малко ...

По принцип Евто си пее добре, но може да включваме различни певци, певици за да стане интересно и блусарско.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни