Jump to content
Българският форум за музиканти

Една песен и от мен..."S.O.S"


maer

Recommended Posts

Здравейте, предлагам на вниманието ви "пилотно демо" на една от песните от проекта " The Dead Captain"...
Коментари, критики и всякакви мнения са добре дошли.
 

https://www.youtube.com/watch?v=COpgrSmwFuQ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ебаси,мислех,че някой пубер ще дрънчи дед метъл,а какво излезе - по моите представи- много добро,спестявам суперлативите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много кефеща песен. А дори не слушам такава музика. :thumbs_up:

Но нещо ми направи впечатление и затова преслушах и другите ти два клипа, които си качвал. Гласът ти е доста специфичен. И ако затова във всяка песен търсиш ниските тонове, масовката по-трудно ще те храносмила. Дори ако вземем това парче за пример - едно изпяване тип "Лимп Бизкит" върху същия инструментал би направило коренна разлика. Не че сега е лошо, но ако готвите албум и в повечето песни държиш така исото, аз лично трудно бих го изслушал до края. Иначе музиката е трепач.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето от нас са били, дрънчащи дет метъл пубери, но по-несериозните мръднахме в страни ;) Благодаря, че чу!

не знам кои са повечето от нас,аз съм дедо вече,дрънчал съм стоунси и хард-рок,ма може би некой ден се усещат някои,че в едно парче трябва да има идея,а не чегъртане само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за положителното отношение!@ bmo и аз доста съм мислил по въпроса за ниския вокал - има своите предимства : веднага привлича вниманието,съдържа обертонове, които /според мен/ добре се "връзват" с акустични инструменти, въздейства особено на някои слушателки;) , но има и своите недостатъци : трябва да се записва внимателно, относително трудно се "изкарва" в микса, понякога на живо, трудно се озвучава, сравнително скучен е... въобще има още да се мисли и експериментира по въпроса и се надявам, за конкретния проект да изберем оптимален вариант,хем да е "дарк ъндърграунд" хем да е леко поп... @ hillbilly съгласен съм на 100%, то ако няма идея общо взето-няма нищо!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За албум винаги се налага сериозно преосмисляне как да звучат парчетата в него.Много често по време на записите идват нови идеи,те му казват аранжимент,една обикновена идея може да стане колосална.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми допада! И въпреки противниците на подобен тип изказвания, бих казала, че парчето има много западно и модерно звучене ! Браво!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.