Jump to content
Българският форум за музиканти

Двоен педал Pearl P-3002D мнения


Recommended Posts

Привет на всички. Изчетох доста неща из интернет и навсякъде казват, че в този модел на Pearl P-3002 Direct drive double bass pedals левия педал няма закъснение, както е в 99% от двойните педали?

 

Заслужават ли си действително парите тези педали? https://www.thomann.de/intl/pearl_p3002d_demon_doppel_pedal.htm

 

Някой свирил ли е с такива педали?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше неотдавна тема за Direct Drive педалите. Аз лично се изкефих и само така свиря вече (моят Мапекс може да работи с верига, лента или директно).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото повече движещи се части, толкова повече загуби има в предаването на движението, респективно е почти невъзможно да се избегне този лаг в левия педал. Обикновенно проблема идва най-вече от каретата на карданната връзка, но при този клас така или иначе загубите са сведени до минимум и се съмнявам, че ще усетиш въобще такива. Пробвал съм конкретно този модел на Пърл и наистина левия педал се усеща много добре. Друг е въпроса, че за толкова пари по-добре да пробваш всичко, до което може да се докоснеш, защото дори да няма закъснение е възможно да не е най-удобния педал за твоя крак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никъде. :) Доста хора вече свирят с този педал и може да разпиташ познати и приятели и евентуално да намериш, някой при който да отидеш да го пробваш. Въобще по нашите ширини последните години доста барабанисти си накупиха педали от този клас, така че при желание мисля, че ще намериш къде да пробваш и Аксиси и Трикове, както и въпросния Пърл. Ако си от София, бих ти дал да пробваш един от конкурентите на Демон-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никъде. :) Доста хора вече свирят с този педал и може да разпиташ познати и приятели и евентуално да намериш, някой при който да отидеш да го пробваш. Въобще по нашите ширини последните години доста барабанисти си накупиха педали от този клас, така че при желание мисля, че ще намериш къде да пробваш и Аксиси и Трикове, както и въпросния Пърл. Ако си от София, бих ти дал да пробваш един от конкурентите на Демон-а.

Да, от София съм. Какъв е конкурента на демона ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.