Jump to content
Българският форум за музиканти

Цъфнал Гербер вързал Тиква!


TONY

Recommended Posts

В сезона на тиквите, добре ги опичайте!

Текста съм го поствал в този форум преди 2 години, сега малко го осъвремених

и направих едно демо. Ако някой, чака някакво супер качество, аз не постигам такова в къщи.

Все пак, мисля , че съм понапреднал в домашните записи. Надявам се, поне да не е гадно.

В крайна сметка песента се върти около текста.

Ако някой предостави студио, в името на всеобщата кауза, както е било едно време.

Ще направим по добър запис.

Ако стане "Цъфнал Гербер, вързал тиква!" лаф, аз съм автора.

 

 

Продължителност - точно 2:42 , което бога ми е абсолютна случайност.

А групата е УРАН 242

Не съм голям физик, но знам, че няма нищо случайно в теорията на случайностите.

Квантови работи, от които така или иначе почти никой нищо не разбира.

 

ПС - там на страничката имам още едно пънки парче. то е кросовър, пънк-траш и малко фолк.

Чалга пачавра. Ако някой иска да го изпее, като гост певец на Уран, може да се обади.

Моите певци са много срамежливи. А , аз си пея откровено фалшиво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Вече има версия от репетиционата. Барабаните са оттам.

Мисля, че това е новият музикален жанр - Реге Метъл

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има малко осъвременяване на текста и се надявам, тази версия да се хареса.

Дали ще има студийна, не е ясно.

Продължавам да си пиша песните с дръм машина. А като група, ще правим записи

от репетиционата, според мен тази версия е поне 5 пъти по-добре от домашната

( домашните за лично ползване и разучаване).

Може да се каже, че това е началото на нов етап за мен и групата ми.

До нова година, мисля да направим Дойран и Роден от огън.

Като запишем 20 авторски в такъв демо вариант, ще мислим и за студио.

 

Няколко човека ме питаха, кога ще излизаме на клубна сцена.

Като гледам новият ни басист, как напредва с материала, ще е не по-рано от края на Януари

или Февруари. Ще направим, едно, две, три съвместни участия, а до края на сезона, надавам се и първо самостоятелно. Аз си правя планове, онзи от горе се смее и те така. :greenball:

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реге елемент  не присъства в това парче според мен. Иначе ако имахте брас секция  би било интересно в случая ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има един момент към 1:26 - там има една чиста китара, която на мен ми звучи Алоха хавай

( нали в текста се споменава Тимбукту).

Добре се чува на предният запис.  Отделно , предният път на репетиция пробвах ъпстрокове на слабо време на куплетите, което вече си е реге ище включа тук таме такива при следващ запис. Така че, по скоро е някакво мое усещане. Не е целено да бъде реге.

Иначе наскоро си купих The essential Bob Marley - tab  book , hal leonard. Така че леко съм на реге вълна.

Някакво мое усещане, иначе не знам какво е паречето инди - пънк ли , алоха метъл, някаква си песен.

 

Важното е, че стигнах до запис на истински барабани. Кашонести, с кофти чинели, но все пак барабани.

Ползвал съм 4 мик-а. 1 за каса, 1 за соло барабан и 2 овърхеда. Имам 7 мика , но по натам щи ги пробвам.

 

Сигурно една брас секция ще дигне още парчето, твоето мение за мен е  супер ценно. Аз въобще не съм мислил в тази насока. Никога не съм свирил с такива музиканти. Ако някой( но не партия) реши да финансира студиен запис, ще предложа да платим и на брас секция, сигурен съм, че ще стане яко.

Не искам да отивам в посока Пецко, Хиподил, Контрол ( при тях пънка си е основен, при мен , експеримент и разнообразяване на репертоара). Имам още едно пънкарско парче , по скоро кросовър траш-пънк и малко български фолк. Парчето се казва чалга пачавра. Просто и в двата случая тръгнах от текста и музиката се получи , каквато се получи. Не възнамерявам да ставам пънк. Но пък обичам да има различини неща.

В скоро време възнамерявам да се върнем към основният ни стил с две три метъл парчета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм експерт географ, обаче между Хавай и Тимукту май има около 15 000 км + океан и половина разстояние. Не схващам връзката между двете...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бях супер по география като малък, можех за секунди да посоча всяка държава на земното кълбо,

вкл. и само като видя знамето и. После това се прехвърли на футболните отбори. Изрязвах си ги от вестник Старт.

Имах цял албум и баща ми като посечеше някой футболист, аз казвах неговото име.

Поле като тийнеджър помнех на всичките 200-300 групи, които харесвам пълните състави и кой на какво свири.

Сега вече има гугъл, ако искам да видя разстоянието между Хавай и Тамбукту ( поне в книгата е Тамбукту).

Но става дума за изкуство. Връзките са размити и асоциативни. Разтоянията нямат значение. Посланията имат.

 

Боку тиква не яде

Боку не е канибал

И не е от Тимбукту

Боку чел е Винету

 

Първата теза е, че Вожда тиква не яде

и веднага след нея, следва анти теза - Не е канибал!

Тоест, Тиквеника, тиква не яде - би било канибализъм!

Следва лека промяна в името, която минава, може да се заядеш, че името е Тамбукту-

но за стиха Тимбукту се римува с Винету.

С което казвам, да той не е някакъв канибал, необразован дивак и с превръзка от палмови листа.

Той е образован, прочел е цяла една книга - тази за вожда Винету. Е, едва ли някога е чувал,

че имаме невероятен приключенски роман Остров Тамбукту, който може да се сравни с книги като Робинзон крузо, Граф монте Кристо и тн. Политическа сатира. Сигурен съм , че Радой Ралин би бил доволен, че има кой да продължи сатирата му и да бие шамари на самозабравилите се политици.

 

Асфалт Паша на Тиквостан
ученик добър на Тато
като него бих желал
да не бачкам цяло лято

(припев)
Канибал, канибал
Боку не е канибал
Винету, Винету,
Боку чел е Винету

Цъфнал гербер -
вързал тиква

В тефтерче Апостолът записвал,
своите дела ежедневни.
Тефтерче друго има
с дела и помисли мизерни.

Мачле в работно време
на Бай Хой не му дреме
изборите пак да вземе
ние ще го спреме

 

Канибал, канибал
Боку не е канибал
Винету, Винету,
Боку чел е Винету

Цъфнал гербер -
вързал тиква

Тик так
Тик так
Тик так
Тиква

Тик так
Тик так
Велика
Тиква

Тик так
Тик так
Времето
изтича

Тик так
Тик так
Довиждане
си ти!

Боку тиква не яде
Боку не е канибал
И не е от Тимбукту
Боку чел е Винету

Асфалт Паша на Тиквостан
ученик добър на Тато
като него бих желал
да не бачкам цяло лято

Демокрация,
демокрация
лумпени и цигани
властта подпират

Демокрация,
демокрация
бивша мутра
станал премиер

Излагация
Излагация
имаме си
прецедент

Демокрация,
демокрация
с купен
парламент  ( кой с каквото, там е купен - долари, рубли, евро или турски лири)

Боку тиква не яде
Боку не е канибал
И не е от Тимбукту
Боку чел е Винету

Пантарей
Пантарей
всичко тече
и изтича

Парите
парите
следете
пътя на парите

Парите
парите
къде са те?

някой ги взе....
и фалира КТБ

 

 

Лиричният герой е определен като Асфалт паша на Тиквостан.

Държавата на Тиквата и на Местан.

Бие се по гърдите като шебек, за некачественият асфалт по магистарите,

яката далавера за фирми на хора от неговото обкръжение,

а в същност е васал на Диктатора Ердоган и е готов да изпрати турският Левски,

без съд, без присъда (където, е ясно че няма да има честен процес и ще бъде убит ).

Казват, че и самият Левски е бил предаден , най -малкото не е бил спасен, като турски офицер нарочно е сложил малко охрана ( дали е така....)

Европески цености - май ес. my ass - not mine EU!

Че е проект на Другарят Тодор Живков, поготвен и изпратен ни едва ли не, като отмъщение.

 

За тефтерчето на Апостола, знаем всички.

Но не бива да забравяме, Гербавото тефтерче.

Този да бъде наказан , този да бъде смачкан , еди кой си -унищожен.

Това е Гербер стайл.

 

Демокрация,
демокрация
лумпени и цигани
властта подпират

Демокрация,
демокрация
бивша мутра
станал премиер

 

Накрая завършваме с Хераклит от Ефес. Известен с тезата си - Панта рей.

Той е първият философ, за когото движението (промяната) е основна категория.

Дали той или Талес и Питагор ( природата на първичната сустанция) са правите.

Минаха 27 години. Къде е промяната? Отиде ли си комунизма? Това БКП = (БСП + СДС или ГЕРБ) театро ли е или да!?

 

Уилям Голдман в Президент на всички хора , казва чрез Дълбокото гърло - Следете пътя на парите и ще разберете кой и защо!

 

Това, което се знае , е че е имало среща, ден преди да фалира КТБ, между Цветан Василев и най- голямият акционер на банката с 30 % личен капитал във сега фалиралата банка, тогава банка на държавата Тиквостан.

Срещата е в някакъв гараж.

На следващия ден Василев изчева и КТБ фалира.

Някой фалира КТБ. Следете пътя на парите и ще разберете кой!

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Изпращаме 2018 с Европредседателството. Медиите ни казват, че Ние сме били най-добри, а сега австрийското е ужас....

Уран 242, изпращат годината с нова версия на песента Цъфнал Гербер, вързал Тиква!

Великият ни Вожд, ни води към Светлото бъдеще!

Предай Сладката вест!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Записа ще се премиксира. Барабаните, китарите и баса, бяха записани на един дигитален мултитракер, след което

микс от тях подаден към втори ( защото и двата са 8 тракови). После тракнах вокалите на вторият. ( щото съм тралала и олдфешън и не записвам на комп)

И понеже, певеца се появи на 30 декември, ми се искаше до края на годината да съм изкарал примерен запис.

И не съм доволен от микса. вокалите примерно на старият запис съм ги миксирал по-добре.

Не разбирам достатъчно добре, но мисля , че има да се чистят вокали и да се премиксира.

Като идеология, обаче си харесвам микса.

На старият запис, вокалите са по-ясни, както и акустичната китара, е по-чуваема в микса.

Като композиция, парчето се е развило. Има промяна на текста на 2 места. Разкарах идеята за сола под вокала ( ненужни са).

На края, след втория припев, мислех мелодията на китарата, да се допълва от вокал припяваш о-та. 

Обаче Тефата се вкл с припяване на текст. И набиването на първо време на думата Тиква си дойде от само себе си.

Ценни са тези спонтанни моменти, по време на запис...когато се раждат нови идеи. А и един фалцетен писък ми се получи добре, даже култово.

 

Ако някой иска да ни подкрепи, нека гласува за нас в класацията на Райнерс и Зи Рок.

Не заслужаваме много, но идеята е ценна, а опозицията фалшива, така че, това е шанс, 

тази песен да получи качествен запис. Зад нас не седи С(ДС), както едно време зад Васко Дъ Патч с яко пачки.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това мисля, вече е приемлив запис. 

Първо си поиграх с еквилайзър, компресор и мастеринг.

След това, вместо да пращам файловете по USB към компа, си бърнах CD. После рипнах СД-то. USB - то скапва файловете. Може и да не съм прав, ама като се сравнят двата записа....нека некой се опита да ме убеждава, че не е така.... 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.