Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с електрониката


The_son_of_rage_and_love

Recommended Posts

Здравейте хора,

Имам следния проблем:

Китарата ми е Epiphone Les Paul с хъмбъкери и я имам от началото на 2014г. От тогава до сега китарата не ми е правила проблеми, но от няколко дни насам имам някакъв проблем, когато превключвам адаптерите превключвателят издава някакъв съскащ звук, а що се отнася до звука от самите адаптери - когато удрям струните издават някакъв ръмжащ звук все едно съм пуснал overdrive (не ръмжат, когато ги дърпам съвсем леко). Опитах да вдигна бриджа, но ефектът си остана същия.

Надявам се някой да може да ми помогне

Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свали капачетата на гърба на тялото и виж дали няма някоя отпоена жица. Ако с жиците всичко изглежда ок, остава ключът нещо да се е прецакал. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е 3 позиционният превключвател. По едно време моето ЕПИ ми го правеше този номер с нек пикъпа (горната позиция). Пощраках го напред-назад 10-15 пъти и му мина. Може да помислиш да го замениш като по-сериозен фикс (ако намериш начин да докажеш, че е той).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е 3 позиционният превключвател. По едно време моето ЕПИ ми го правеше този номер с нек пикъпа (горната позиция). Пощраках го напред-назад 10-15 пъти и му мина. Може да помислиш да го замениш като по-сериозен фикс (ако намериш начин да докажеш, че е той).

Същият проблем с мойто ЕПИ Лес Пол Стандарт.

Явно им е болежка този превключвател (ако е от него).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако този тип (отворени) суичове стоят дълго време в едната крайна позиция, може да се изкриви планката (огледайте един ако не разбирате какво имам предвид). Според мен отвреме навреме трябва да се щракат насам-натам "профилактично" и да стоят в средна позиция ако не се ползват дълго време. А и спойката на масата при този тип ключове е доста "чуплива", добре е и тя да се прегледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Адаптерите активни или пасивни са?

Възможно е ако са активни просто да е свършила батерията. При китарите ми с активни адаптери като свършваше батерията именно такъв ефект се наблюдаваше и след смяна нещата се оправяха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако този тип (отворени) суичове стоят дълго време в едната крайна позиция, може да се изкриви планката (огледайте един ако не разбирате какво имам предвид). Според мен отвреме навреме трябва да се щракат насам-натам "профилактично" и да стоят в средна позиция ако не се ползват дълго време. А и спойката на масата при този тип ключове е доста "чуплива", добре е и тя да се прегледа.

Има доста истина в това.

Аз свиря само на бридж и много рядко на нек.

Отначало си мислех, че е някаква спойка на самия адаптер, но когато го разцъкам се оправя.

Най-вероятно масово е от ключовете, щом и други колеги имат подобни проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми те китарите са направени да се свири всеки ден на тях,а не като нас свириме два пъти в месеца, а после се хвалим,че свириме от 5години,ако се брои датата от която сме хванали китара за пръв път.......

та чак ни клеясва(пластината) ключето за смяна на адаптерите......свирете всеки ден и проблемите отпадат и напредъка се увеличава......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...

Благодаря на всички за отговорите, отнесох китарата при човек, който от години се занимава с лютиерство, той напръска 3-позиционния превключвател с контактен спрей и свали височината на адаптерите и сега всичко е точно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.