Jump to content
Българският форум за музиканти

Шум в мониторни колони?


aarab

Recommended Posts

Здравейте, 

отдавна не съм писал, но ето че се налага да се допитам до някой по-опитен с тоците.

Имам едни мониторни колони и в почти всички контакти и разклонители имам брум. Когато ги включа директно в един контакт няма брум.

Навежда ме на мисълта, че колоните са ок. А има проблем по инсталацията и заземяването.

Има ли решение за мен?

Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за видеото. До голяма степен обяснява нещата. В моя случай има разлика. Аз имам този бръм и без да съм включил мониторите в картата. И Всичко е в един разклонител от един контакт.

Днес забелязах, че на едно от болтчетата на мониторите имам ток??? И сериозно си мисля, че в главното табло не са направили нещо както трябва....

Какво мога да направя по този въпрос?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викай кадърен електричар, че последствията може да са доста по-неприятни от изгоряла електроника!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново некадърно направена ел. инсталация. Най-добре е да се проверяват всички контакти с фазомер преди настаняване и инсталации в дадено помещение. Ако си в апартамент, провери всичко в апартамента, вкл. по балконите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^^^Клипа е много информативен и мерси за което.

 

Това чудо може ли да се направи и за БГ стандарт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимателно разрязваш изолацията на кабела по дължина, без да режеш от изолацията на кабелите вътре.

Кабела за заземяването обикновено е жълто-зеленикав, за фаза и нула са кафяв/черен и син/лилав.

Срязваш само кабела за заземяването, по желание слагаш някакво ключе на него.

Изолираш с изолирбанд и си готов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.