Jump to content
Българският форум за музиканти

Дали не съм прецакал нещо екранировката?


Recommended Posts

И аз да се похваля какво си взех:

http://www.ibanez.com/products/u_eg_detail.php?year=2016&cat_id=1&series_id=4&data_id=379&color=CL01

 

Знам че тук не е мястото за въпроси, но все пак ще питам, ако модераторите преценят могат да преместят поста.

 

Значи единственото, което направих след като взех китарата е да развия болчетата отзад на китарата просто от любопитство какво има вътре. Видях че е екранирана, със някаква черна паста е намазана отвътре, и капака отдолу е с фолио. 

 

Но след като я отворих и затворих се появи шум който преди това го нямаше? Дали не съм прецакал нещо екранировката?

 

Ако да, може ли да ми препоръчате някой който разбира от тея неща да помогне да оправим проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, както си описал ситуацията, най-вероятно някоя жица се е отпоила - обикновено жиците там са нагъчкани и щръкват, когато махнех капака, след това капакът ги натиска, когато го слагаш обратно и при този натиск някоя от жиците може да се отпои, ако е била запоена некачествено. Решението на проблема е следното  - отваряш отново капачето и проверяваш внимателно дали има отпоена жица - ако има такава, качи снимка тук и ще ти кажа къде да я запоиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има вероятност да не прави контакт екранираната плочката със леглото.Пробвай да стегнеш винтовете му(но не прекалено).Също е възможно проблема да е другаде.Например кофти кабел.Жака да не контактува добре и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори и да не прави добър контакт фолиото на капака с останалата екранировка, не мисля, че това ще предизвика шум, който преди го е нямало... И според мен по-скоро нещо се е отпоило. Един детайлен оглед и една хубава снимка (ако е възможна, защото с тия три адаптера и опциите им на избор, вътре ще има 3978534564375647359348 кабела и спойки :) ) биха помогнали...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен липсата на контакт между плочката и т.н. няма да довече до нищо фрапиращо.

 

Най-важното за липса на брум е правилното и добро окабеляване, както и самите адаптри да не са убити. Оттам насетне спрейове разни проводящи и медно фолио и т.н. нямат кой знае каква файда, давам им 10% макс! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Отваряш китарата отзад, завърташ потовете в средно положение, включваш китарата в усилвателя, усилваш лекичко, захлупваш китарата със струните надолу върху една възглавница, взимаш една пинцета и почваш да мърдаш и дърпаш жичките една по една като ги хващаш за изолацията. По някое време превключи адаптерите. Все някоя ще изпука.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И според мен липсата на контакт между плочката и т.н. няма да довече до нищо фрапиращо.

 

Най-важното за липса на брум е правилното и добро окабеляване, както и самите адаптри да не са убити. Оттам насетне спрейове разни проводящи и медно фолио и т.н. нямат кой знае каква файда, давам им 10% макс! ;)

 

Това не е точно така, в нашата репетиционна има ядове с ел. инсталацията и разликата м/у една и съща китара екранирана или не е 10-тина децибела!

Ситуацията беше, че басиста си купи нов бас в репетиционната брума беше убийствен, взех го вкъщи за да видя дали има ядове и вкъщи брум нямаше, след като о върнахме в репетиционната положението беше същото аз го екранирах с алуминиево фолио, продава се по железариите не е скъпо, ефекта както писах по-горе беше огромен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.