Jump to content
Българският форум за музиканти

Perfect Pitch


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Хм струва ми се че Снежанка бе неправилно разбрана.

Защо се хващате за всяка дума? Ясно е че няма предвид пеене танцуване и каквото и да е в буквалния смисъл що се отнася до нотите.

 

Пробвай следното.

Включваш си китарата и си избираш някой тон, например МИ. При всяко изсвирване изпробвай да казваш на глас всички тонове и ще видиш, че с МИ-и-и съответствието е най-точно. Поне като свиря нулите на 6-та така ми се струва :dance: Или пък друго. Избери си някоя струна и дрънни веднъж, после я отпусни и се опитай да я настроиш като наум си пееш примерно 'ми' ..аз току що пробвах и учудващо беше правилно настроена.

Редактирано от sw1tched
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 116
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Хм струва ми се че Снежанка бе неправилно разбрана.

Защо се хващате за всяка дума? Ясно е че няма предвид пеене танцуване и каквото и да е в буквалния смисъл що се отнася до нотите.

 

Пробвай следното.

Включваш си китарата и си избираш някой тон, например МИ. При всяко изсвирване изпробвай да казваш на глас всички тонове и ще видиш, че с МИ-и-и съответствието е най-точно. Поне като свиря нулите на 6-та така ми се струва :dance: Или пък друго. Избери си някоя струна и дрънни веднъж, после я отпусни и се опитай да я настроиш като наум си пееш примерно 'ми' ..аз току що пробвах и учудващо беше правилно настроена.

Абсолютно вярно за МИ. Ама кой да чуе. Някой не могат да си навият на масрафа да спорят щото нищо не чували. Ами като почнат да чуват няма да си кажат заради ината си. :no:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност докато го писах аз експериментирах с До щото свиря от До :dance: ..така де може би не е толкова важно какво ще си пееш като запомняш някой тон а просто да го асоциираш с нещо ако ще и с цветовете на дъгата ...няма значение стига да има полза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Позволете ми една "вметка" :bravo:

Аз бая съм учил солфеж,хармония и т.н.

В началото бях глух като .............абе много зле.

после след дълги упражнения по солфеж развих слухът си и сега нямам никакъв проблем.Тоест слухът се развива!

Понеже свирех на обой изведнъж започнах да чувам какво свирят колегите обоисти-Това се нарича Тембров абсолютен слух.

След време благодарение на свиренето си в синфоничен и духов оркестър.започнах да чувам какво свирят другите духови инструменти-първо тези,които са на це строи а после и другите.

после имах гадже цигуларка(свирешепо цял ден) и започнах да чувам цигулките а след това и целия щрайх.

Мога да кажа че това ми сеслучи за 10 години.

Чувам като за световно но не смятам че имам абсолютен слух,или ако го имам не му се доверявам напълно.

Човек се ражда с абсолютния си слух.

Имах един приятел абсолютист.Той беше забелязал че майка му като си запее една песен винаги го прави от оригиналната тоналност.тоест тя има абсолютен слух а тя не беше музикант и никога не се е занимавала. :think:

Абсолютния слух е доста кофти нещо защото не може да се "изключва".

Ако накараш абсолютист да свири на пиано,което е с 1/4 ТОН ПО-НИСКО ИЛИ ВИСОКО той ще се побърка защото ще му е фалшиво.

Така че абсолютизма не е предимство а наказание за мързеливите си притежатели :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

:) Изрод съм аз yes.gif

Намерих уроците на тоя David Lucas Burge. В момента още се теглят, но ще дойдат ;) Освен курса по Perfect Pitch, който е 8 диска, има и курс по Relative Pitch, който всъщност е по обстоен и е 41 (четиридесет и един) аудио диска) ;) Ще имаме шанса да се убедим дали бачкат, при това без да олекваме с над $550 ;) Който се интересува да наглежда секция линкове ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо, бъркате дефиницията :)

 

What's the definition of perfect pitch?

When you throw a bass into a dumpster without hitting the rim.

 

и второ, има хора които не само виждат цвета на тона, ами дори могат да го разпознаят по вкус ;) AXE, трябва да се пробваш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, току що слушах уводния урок. Интересно - допреди малко си мислех че пърфект питч е нещо като висша форма на релатива и ако имаш пърфект не ти е нужен релатив. Оказа се че двете взаимно се допълват. По скоро можеш без пърфект, отколкото без релатив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

What's the definiton of "perfect pitch?"

Throwing a viola into a dumpster without hitting the rim.

 

:green: :green: :green: :green: :green: :green:

 

или това беше за друга тема :blink::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...
първо, бъркате дефиницията B)

 

What's the definition of perfect pitch?

When you throw a bass into a dumpster without hitting the rim.

 

и второ, има хора които не само виждат цвета на тона, ами дори могат да го разпознаят по вкус :blink: AXE, трябва да се пробваш

:-(

Не е майтап, как да ви дам линк, като нямам...

Снежанка права е /Мастър Йода/

Има литературни извори, дори ако и в Дънов се разровите, ще има нещо по въпроса. Ама ако сте материалисти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

първо, бъркате дефиницията B)

 

What's the definition of perfect pitch?

When you throw a bass into a dumpster without hitting the rim.

 

и второ, има хора които не само виждат цвета на тона, ами дори могат да го разпознаят по вкус :-( AXE, трябва да се пробваш

B)

Не е майтап, как да ви дам линк, като нямам...

Снежанка права е /Мастър Йода/

Има литературни извори, дори ако и в Дънов се разровите, ще има нещо по въпроса. Ама ако сте материалисти...

Абе пич, честно казано, такива мнения пишеш че нищо не ти разбирам :blink: Не можеш ли малко по-така ... ясно да се изразяваш!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж канала. А това, за нотите... Напълно е възможно да има връзка между мирис, цвят, тон, число... По-свързано не мога, не съм разбирател в тая сфера; но тъй като си скептик, порови в някоя окултна книжка или енциклопедия, мисля, че и Петър Дънов /Беинса Дуно/ е казал нещо по въпроса; ставаше дума, че тоновете имали цвят, мирис и още незнам какво, т.е, всеки тон има съответствия от другите характеристики. То го има и в астрологията...

А, да, Линда Гудман беше мацката с такива теории, свидетелства :violin:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.