Jump to content
Българският форум за музиканти

Perfect Pitch


Recommended Posts

<_< Не се смея, ама това е самовнушение. Ти си запомнила въпросния цвят на тона и несъзнателно го асоциираш с името му. Останалото е ... :huh:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 116
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Пробвай с пиано - НАИСТИНА има такова нещо.Натисни произволен тон и се заслушай - поне ще можеш да кажеш като какво НЕ ти звучи.Опитай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе не се обиждай ама тва са глупости. Обясни ми го от физична гледна точка и ще ти повярвам. Ама както съм уверен че китарата ми не е жива, а е просто дърво и метал, така съм сигурен че тоновете на пианото не си пеят имената :-(

 

BTW Пианата в щатите ей, би, си .. ли тряба да пеят <_<

Не можах да се сдържа :huh:

 

Чисто и просто самовнушение. Ама не тва беше темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

<_< Не се смея, ама това е самовнушение. Ти си запомнила въпросния цвят на тона и несъзнателно го асоциираш с името му. Останалото е ... :huh:

И аз това й казах преди няколко седмици...

а иначе аз нещо съм зациклил на Лаб от няколко дни и него бих го разпознал без проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам обаче явно не е трудно да се научиш да разпознаваш тоновете. Или поне не е нввъзможно. Следователно нищо чудно и да бачкат ония дискове. Ама не бих дал $130 <_< Поне със сегашния си "доход".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Обясни ми го от физична гледна точка и ще ти повярвам. Ама както съм уверен че китарата ми не е жива, а е просто дърво и метал, така съм сигурен че тоновете на пианото не си пеят имената :P

Музиката не е електротехника да я свързваш с физични закони. Ако искаш мога да ти го обясня от психологична гледна дочка само, че не писмено щото ще ме заболят пръстите. И не е важно с какво ще асоциираш даден тон за да го разпознаеш като го чуеш. Ако в час по музика си повтаряш тоновете на глас с техните слогови наименования ( това е практика на обучение на някои преподаватели) несъмнено ще ти говорят после сами като ги чуеш.

 

Едно цитатче от форума: "Музиката не се обяснява, тя може само да се усеща"

Теодосий Спасов

 

 

Пробвай усещането. Perfect Pitch ще дойде сам. :beer:

Редактирано от Joys
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми аз кво казах - че е самовнушение и психология :read: А като натиснеш клавиша на пианото, всичко което се случва си е чиста физика!!! Никакви висши сили, никакви пеещи тонове и прочие

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Има едно друго нещо и не се смейте,това сме го говорили с преподавателката ми по солфеж,която е една от най-добрите ученички на Парашкев Хаджиев и си е яко в час жената.Та - всеки тон(най-добре се чува на малка,първа и втора октава) сам си "пее" името.Когато се изсвири тон "до" той си звучи като до,или поне "о"-то е лесно определимо,както и "ми","ла" и т.н.А при "ми"-то тонът звучи по-матово и по-меко от "си"-то и си е различно,както и с останалите степени,съдържащи еднаква гласна.Не знам всички ли могат да го чуят това,но аз се справях никак не зле с отгадаването на произволен тон,имайки И това предвид.

;)

Абсолютно самовнушение.

Че не е самовнушение от физична гледна точка не може да се докаже :beer:

Но може да се докаже че Е самовнушение.

Много просто - A B C D E F G H/B

 

значи ако тоновете сами си пеят имената, на един американец или който и да е дето ги е учил по горния начин като му изсвириш Си (В/H) и ако си наистина пее "си" той ще чуе C, което е До :P;):D , а това ще е грешно.

 

Точно толкова колкото ти чуваш До, и друг ще чува С. Тоест :P

 

Абсолютно самовнушение.

 

 

Аве, чудя се, дали ако на някой му повтарям прекалено много че в началото на One се чува първия стих от "Хаджи Димитър" на Ботев, той най-накрая ще го чуе... :think:

Редактирано от Fenix
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз взех, че :read: и видях следното:

Ти си запомнила въпросния цвят на тона и несъзнателно го асоциираш с името му.

 

А сега бих се радвал да чуя физично обяснение, как движение на вълна във във въздуха придобива цвят. Или може би е самовнушение :beer:

 

Пеенето на тоновете е абстрактно обяснение. Чуват го някои, други не. Но е много добър начин за да постигнеш това за което би могъл да дадеш $130 и да няма резултат.

 

А докато почнеш да го чуваш това зад всеки чут тон няма има До, Ре, Ми.... или пък C, D, E... ами ще има да речем 543,35 Hz, 625,22 Hz.... ( Цифрите са произволни) И до тогава китарата ще е просто едно дърво, а не музикален инструмент.

 

Пък кой к'вото иска да си внушава стига това да му помага в музикална посока.

 

P.S. Sorry ако съм засегнал някого. Научил съм се доста добре да :read:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с цвета е образно казано! Служи за онагледяване и не съм убеждавал никой че като свиря МИ и струната и въздуха около нея се оцветява в синьо да кажем! А Снежанка се опитва да ме убеди, че като свиря ми и тонът си пее името :wow: Ще ме извинявате ама... :P

 

А това което исках да прочетеш е, че АЗ СЪЩО казвам че е психология. Т.е. ти уж спориш с мен, а твърдиш същото :beer:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Това с цвета е образно казано! Служи за онагледяване и не съм убеждавал никой че като свиря МИ и струната и въздуха около нея се оцветява в синьо да кажем! А Снежанка се опитва да ме убеди, че като свиря ми и тонът си пее името :wow: Ще ме извинявате ама... :P

 

А това което исках да прочетеш е, че АЗ СЪЩО казвам че е психология. Т.е. ти уж спориш с мен, а твърдиш същото :beer:

То и тонът МИ образно пак си пее името. Едни го чуват други не. Аз разбирам и от техника и от психология и знам какво казвам. :stop:

 

 

Другите постове може би ще бъдат само за спорта в реториката и няма да променят нещата. Не бъди прекален физик като иде реч за музиката и човека как я усеща.

Редактирано от Joys
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе мислете си квото искате. Аз в глупости не вярвам. Нека тоновете ви да пеят, ко ще и да танцуват. Моите само звънят.

 

:guitar:

 

П.П. Снежанка искаше да каже НЕ образно казано, а НАИСТИНА!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

off topic: Мойта котка, пък, преди казваше "мама", като мяука ;) проблема беше, че само аз го чувах, след известно време ме убедиха, че такова нещо няма... и от един ден нататък спрях да го чувам... тогава всичко детско в мен умря :D:blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве, чудя се, дали ако на някой му повтарям прекалено много че в началото на One се чува първия стих от "Хаджи Димитър" на Ботев, той най-накрая ще го чуе... :think:

:no: Чува се Влак-Юнак на Леда Милева! :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение дали ти се привиждат цветове или чуваш тоновете да си пеят имената! Като се поопражняваш с пиано достатъчно дълго и целенасочено, слуха се развива и се научаваш да разпознаваш тоновете. А в тоя site с дисковете/поне доколкото успях да видя/ чисто по американски се опитват да ти вземат паричките....абсолютен WC teleshop :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.