Jump to content
Българският форум за музиканти

Fender Frontman 212R 100w - Впечатления и цена.


onedevo

Recommended Posts

Здравейте! Интересува ме дали някои е пробвал това кубе и на каква цена върви втора ръка, що годе запазено? Какви ви са впечатленията от Фронтмен серията като цяло?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам един такъв във формата на глава FM100H

От няколко дни съм горд собственик на една доста приятна лампова глава, FM-a ще го продавам ако имаш интерес пиши на Л.С.

Главата никак не е гадна, за транзисторен амп зависи какво се търси като звучене :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каква и е разликата на главата от комбото?И свете са ужасни понеже са еднакви.Високите и средите на 0 да ги оставиш все нямат махане.Пиши и трещи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, както казва хилбили, това е един от най-неприятните усилватели.

Китайски Фендер = пълен боклук.

Последният ми допир с това чудо на техническата мисъл и китайската продукция бе 2007.

Усилвателя си беше на рок бар Фенс и понеже другият китарист в групата ми нямаше свой амп, трябваше да свири с него.

Озвучител беше Данчо Лазаров, бивш китарист на Милена, който го знае е наясно, че е добър и в свиренето и в озвучаването.

Та Данчо си игра половин час, за да изкара някакъв що годе приемлив звук от този амп.

За мен това е кошмар и не бих се занимавал изобщо с такъв боклук.

Имам американски транзисторен Фендер с 2х12 , като идеология индентичен.

Обаче разликата е от небето до земята. Естестено не е евтин, като китайския.

Според мен и за 100 лв да ти го дават, бягай далеч.

 

ПС - сетих се, че веднъж съм се возил на трабантче.

Ами бих предпочел пак да се кача на трабантче, отколкото още веднъж да чуя китара в този амп.

Редактирано от TONY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе китайски бил... То и HRD III е китайски, ама свири много яко (не броя транзисторната драйв секция, де).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още се мъча с такъв.

Ако все още нямаш претенции и започваш да се учиш отсега - може да мине за начало - но и трябва да ти го продадат на достатъчно ниска цена. 

 

100 w си е много мощен ако ще е за стая в панелка, но намален 1,5/10 се понася. Не му използвам драйва, а със външен дист. педал.

 1,5/10 ....при положение, че един амп му излиза душата най-често на около 60 %.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От всички усилватели, на които някога съм свирил (а те не са малко) този е най-гадния. Има само един плюс и той е, че е мощен и става за репетиционна. Клийн каналът става без да е хубав, но всякакъв драйв от това нещо звучи като гнездо с оси.

Виртуално всеки друг усилвател в този клас звучи по-добре от въпросният фендер, та дори и някои нискобюджетни 15 ватови практис ампове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.