Jump to content
Българският форум за музиканти

Как се обличате като свирите на живо


cecomeco

Recommended Posts

Май няма такава тема пък тва малко или много си е от значение. Тва кво ще облечеш на концерт си е част от имиджа и сценичното поведение. Зависи също и от самата музика която свириш и посланието което искаш да оставиш. Има доста варианти вариращи между "обличам се както никога няма да изляза на улицата" и "Излизам с фанелката дето ходя по репетиции". Тия дето ходет с ежедневните си дрешки смятат останалите за позьори. Но къде точно почва позьорщината.........бали го. Май зависи и от тва кво си постигнал.

 

Стига празни размишления - ето как аз излизам по концерти:

 

normal_Im000020_71d03de77a7e04bd751588a6811f0dcd.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 58
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

когато свиря с джаз формация и обстановката го налага (изискан бар, ресторант, частно парти и т.н.) - официално облекло - костюм, вратовръзка и т.н.

в клуб - свободно облекло ^_^ лятото пък като свирих на Албена директно по хавайка и бермуди :)

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ми на голяма сцена винаги мисля как съм облечен иначе само понякога;)

 

веднъж бях с червен потник тип "потен строител" в едно клубче и яко ми се смяха;);)ма тва като млад де;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз щот изнасям наи редовно концерти пред съседите(щът нещът ме слушат) ,ама на въпроса ,най често съм гол.

 

п.п. като изключим блек групите ми се струва доста тъпо да излезеш на сцена с дрехи които не би носил

п.п.2 не че блекарите са по пичове кат се боядистват на концерти апа кат отидат да си купят хляб са с анцук и джапанки но пък те си вярват за тва им е простено

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връщан съм от свирене, защото към панталона с ръб и ризата не съм прибавил вратовръзка. Т.е. всичко зависи от мястото на свирене и вида мероприятие. Има нещо, наречено етикет, който строго се спазва на някои места, и наред с другите неща изисква и определено облекло. Същото така съществуват и стилови изисквания - например цветовете на Ska музиката са черно и бяло и често може да видите изпълнителите в черни костюми и бели ризи.

Когато ме наемат за някакъв ангажимент винаги питам дали има изисквания към облеклото. Ако няма такива - обличам се така, че да ми е удобно, а и с визията си да не създавам дискомфорт у публиката.

 

Влад

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз мисля че най- важното е да ти е удобно. аз по принцип винаги излизам на сцена с ежедневното си облекло и не мисля че трябва да се правиш на някой коико не си като се качиш на сцената.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-много за по-селско да изляза с тениска на мойта група. :metalist:

 

Иначе гледам да излизам така, че да ми е удобно и въобще да не мисля за дрехите си, та да ми се махне едно гайле от главата. И гледам да съм леко облечен, за да не се препотя десет пъти или да трябва да бавя цялата работа, за да се събличам примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

С дрехите, които нормално си нося - костюм и вратовъзка :blink: или пък с другите дрехи които нормално си нося - тениска и гащи от зората на времето

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се обличам, по принцип, неподходящо - ще дам няколко примера!

Когати свирех пънк излизах със суичер на Слейър, на един Рок-предел свирихме траш, а аз бях с черен лак, скъсани дънки и фланелка на Мейхим, а скоро на едно джаз-представление се представих като поддръжник на Ролинг Стоунс...

 

Така де - но понякога има значение облеклото/съблеклото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам нито опита да свиря пред публика, нито възможността, но имам мнение.Облеклото си е вид експресия и смятма, че освен да свириш добре е изключително важно и да изглеждаш добре, защото все пак пееш пред хора, а те съдят главно по външния вид (в дадената ситуация).Така че смятам, че трябва да се обърне повече внимание на визията и разбира се това зависи изцяло от публиката, случая и посланието което отправяш.Ако ми се наложи да избирам бих предпочел добра и ефектна визия пред удобстовто.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

Т'ва май зависи изцяло от публиката и музиката, която ще им предложиш. Може и по потник (punk), може и с костюм (blues, classics).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.