Jump to content
Българският форум за музиканти

Music Idol


just_a_sheep

Recommended Posts

^Еми то от тия педерастчета(подчертавам разликата между гей и просто педал :) ) дето се водят певчета кой би посмял.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 191
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ясно е, че концепцията е такава и се търси сеирът, но ... проблемът е че българите са по дефолт с ниско самочувствие и начина по който се оставят да бъдат мачкани е направо невероятен. Гледам и не мога да повярвам.

Поздравявам всички които са на това мнение с това: ( от немския Айдъл)

http://www.myvideo.de/watch/620326 :)

 

Аааахахахаха много се смях, много му се зарадвах. Българче това да извърши не би посмяло.

Момчето си го бива, момчето е с характер!!!

 

как заля поединично всеки надут член от журито само... :)

 

Някой няма ли да преведе какво викат тевтонците на втория Джим Морисън-Джеймс Дийн?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Французина с бийт бокса е направо смазващ, съсипа ме, но защо ли ми се привижда как ако беше кандидат-участник в българския вариант кака Глория му дава "стимулиращо не" , а Слави му обяснява, че в този формат трябва и да се пее :recourse:

 

Няма да коментирам избора и критериите на журито - ясно е, че шарена дружинка тип "Биг брадър" би продала повече рекламно време, което е и целта на организаторите. Втрещи ме колко невъзпитано се държи Слави Трифонов. Съчетанието между тотална увереност в ценноста на собствената му личност и липсата на възпитание водят до реакции и поведение, които направо ме е срам да гледам. И Глория и Дони имат трески за дялане в тази насока, но С.Тр. ги води с няколко обиколки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се облещих като го чух този французин с неговото изпълнение... Явно има големи разлики в критериите на различните държави ^_^ което някак не ми се вярва... Не трябва ли всеки реален талант да се толерира с участие? Ти пееш, ти не пееш... ти не трябва да се хващаш изобщо с пеене, тази имала мустаци... Такива изказвания показват катастрофалната пошлост на хората, които са "даващи" шанс на участниците в конкурса. Ако някой в САЩ например(колкото и да не я понасям тази държава) обиди така някой публично, такива съдилища ще се завлачат с такъв ненормален скандал, че не знам докъде ще се стигне. Бива риалити шоу, бива, но това отива на подигравка с хората, дори и можещите. Поне да бяха музиканти тези, които си дават "тежката дума". Излагация... Държах се да не пиша по тези теми, но видях, че много от въздържащите се също се разписаха и се реших и аз да се изложа с мнение. Не следя конкурса по телевизията, защото нямам телевизор, а гледам кратките разюмета онлайн. Ахнах с глас на някои моменти и плаках от смях в други. С няколко думи... Чалга, будизъм и латино се събрали да кажат на музикално кадърни хора, че не могат да постигнат нещо с музика. Някои от случаите са плачевни, разбира се, но има и музикални персони, които седят и мигат на дебилните коментари от сорта на... Ами тази коса нещо.. нали, ама ти не знаеш какво искаш и това е показано в дрехите, които носиш... Много си добър, но ще ти дам едно СТИМУЛИРАЩО НЕ! Какви са тези хора и откъде дойдоха!?! Кога Учиндолския полувиолист, наскоро завършил(незнайно как!) може да определи качеството на пеенето на някого? Кога силикона стана компетентен по тоналностите и ладовете... Кога жената с ветрилото и великолепния испански успя да погледне на новото поколение по нов начин, а човечето с плитката проумя различните стилове от неговия собствен. Това цялото нещо е пародия с цел гнусно и долнопробно шоу. Който иска да се тества и занапред. После всички ще му се подиграват. Ако това е целта, тук се нарушават някои общоприети норми, като например... Не си причинявай това, което никой друг не може да ти го направи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие не разбрахте ли че който се е опънал на дългия и компания е бил изтритан и него няма да го дадат по телевизията!!!

Да не мислите че ще пуснат в ефир някой талантлив човек когото са изгонили защото си знае цената но не им цепи басма ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие не разбрахте ли че който се е опънал на дългия и компания е бил изтритан и него няма да го дадат по телевизията!!!

Да не мислите че ще пуснат в ефир някой талантлив човек когото са изгонили защото си знае цената но не им цепи басма ?

 

Даааа, това и аз си го мислих не веднъж. Със сигурност не биха излъчили нещо неудобно по отношение на Дългия и сие.

А и Плешо неведнъж спомена как скромността се тачела в това шоу, недвусмислено показвайки на хората със самочувствие, че не бива да го показват, ако не искат да са аут.

 

IgniteAll ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има и брутални моменти в поведението на журито, но то сигурно е било инструктирано да вкарва кандидатите в ситуации по всевъзможни начини. Всъщност доколкото видях, комисията доста сполучливо преценяваше кого как да провокира, за да "изкара" повече умения - в полза на кандидата - или повече неумения - вече в полза на предаването (защото един непукист може да създаде много позитивно първоначално впечатление, за разлика от страдащия от силна сценична треска по-способен кандидат).

 

Всеки да си прави изводите. В това предаване се предлагат безплатни уроци в много области и е грехота да не се възползва човек ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Има го и това като момент... А точно тези хора могат да изкарат всеки от кожата му, за да покаже колко е провокиран ^_^ Отделно бих споменал лекичко, дали не провокират тенденциозно някои от хората за да ги откажат ей така, защото могат, дори повече от тях. Всеки би се объркал, ако седи пред 4 броя персони зад маса, които се заяждат с него. Как това, което видях в другите кастинги не покри наполовина гледката при нас? Там комуникацията е на друго ниво... поне в американското, защото съм само англо-говорящ. При нас не видях една лъчезарна физиономия, която да предразположи и по-обърканите към отпускане. Всеки професионалист, според мен, би блокирал ако срещу него се метне една нагативно настроена публика с освирквания и крясъци, в комбина с "нежности" и обиди. Понякога нещата не зависят само от едната страна. А има и едно такова правило в Римското право - Никога няма само една виновна страна! Това правило важи за всичко в живота, в зависимост от интерпретацията. Това шоу е побългарено и това си личи от километри. Вярно излитат всякакви от кастинга, но укорите и коментарите са много ниско интелектуално поставени. Харесаха едно момиченце на 15 годинки, което пееше великолепно.... Цитирам" Тая ми строши главата! Леле, тая направо ми строши главата!" Ако някой каже това на моето дете на такъв кастинг публично, ще съм горд с него, но не напълно, защото тази реакция е реакция с посредственост. Както и да е... Спирам да говоря по тази тема... Казах каквото мисля, а то май не беше малко. Може да е голям учебник такова участие, но учебниците се пишат от интелигентни хора. Уроци от хора, които смятат, че когнитивния опит им е достатъче и могат въз основа на него да съдят за възможностите на други, които тепърва тръгват по пътя на музикалното си представяне пред нацията ни, не искам. Житейския опит е нещо, което допълва теоритичния... Той не е всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен положителния опит, съществува и понятието "негативен опит" - е точно тва може да бъде Айдълът. Нещо от сорта на "ето така не бива" ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Формата" на предаването мюзик айдъл е анти-музикален според мен. Цялото предаване се гради на следните "ценности":

 

1. Визия - на първо място не случайно. Големи цици, травестити, педита, плейбойчета правят рейтинг. Всички останали критерии според мен са част от технологията.

 

2. Непрофесионализъм - това също е част от играта! Професионалистите в журито няма да ви издразнят така, че да пожелаете да видите до къде ще стигнат. Профитата са скучни и използват термини които са ясни само на музиканти, а тук се търси доста по-широка аудитория. Ако се търсеше професионализъм там щеше да стои не бездарния, дълъг и самовлюбен маркуч, а Евгени Димитров.

 

3. Унижението на кандидатите е издигнато в култ и на това се гради интригата. По това шоуто много прилича на сапунка! Тепърва ще има крещяща несправедливост и това е неизбежно поради точка 2.

 

4. Музиката се използва на последно място единствено като инструмент за оправдаване на прайм тайма между т. 1,2 и 3. даже съм сигурен, че по чисто време музиката ще е много по-малко от рекламите например.

 

Накрая ще победи най-добрия, но не защото журито е компетентно, а защото т.3 ще опъне необходимите струнки (считай SMS'и). В крайна сметка е важно колко ще изтръскат от вашите/нашите кесии за сметка на талантливите деца. После ще остане един победител, а останалите...

 

Не съм професионалист, но съм запален меломан и съм щастлив, че чувам в ефира доста добри гласове(с моето непрофесионално ухо)! Горд съм, че в мижавите 7 мил. (мижави спрямо другите продукции) имаме толкова таланти. Чух десетки гласове на които припяването на журито стои като пришка. Сигурен съм, че има и стотици които са извън сапунката (само от този форум да преброи човек е достатъчно)!

 

Това е мойто скромно мнение с което не искам да ангажирам никой. Едва ли е изчерпателно, а и със сигурност не е професионално, но се чуствам длъжен да го споделя най-малко за да проверя дали има други които мислят като мен.

 

Приятно слушане на несвързаните изречения на Слави (поради природната липса на мозък и липсата на аутокю)! Приятно гледане на завистливите погледи на двете бездарни дами. В тази сапунка Дони играе добрия полицай както по всичко личи. Само ме е яд, че целта на целия "формат" е на гърба на талантите да се прелива рейтинг на баздарното жури.

 

ПС: Абе отдавна ме мъчи един въпрос! Йорданка съм я слушал на живо много пъти, но винаги е пяла фалшиво... Записите и са добри и там фалшове не съм чувал. Дали само аз мисля, че на живо не може да пее?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

За край на темата само искам да спомена едно нещо:

 

НАГРАДАТА

Каква е тя по света и каква е у нас :metalist:

 

Това е черешката на всичко казано до тук - когато фактите говорят......

 

Та по добре да си замълча въпреки че имам емпирични впечатления от целия каламбур :metalist:

Редактирано от Caruso
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За край на темата само искам да спомена едно нещо:

 

НАГРАДАТА

Каква е тя по света и каква е у нас :metalist:

 

 

Нали у нас наградата поетът е казал каква трябва да е:

 

 

Пътя е страшен, но славен.

 

Аз може млад да загина,

но стига ми тази награда,

да каже нявга народа:

 

"Умря сиромах за правда,

за правда и за свобода!"

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^Браво, dinox!!!! Чудесен анализ!!!

 

 

Всичко е анти в това предаване, което един единствен път успях да гледам и издържах около 10 минути, щото от журито получих позиви за повръщане.

 

Иначе жаалко за дечицата, които се явяват, но поне ме радва фактът, че има в България толкова таланти!

 

По въпроса за буля Данче - веднъж съвсем случайно я видях в една кръчма, беше гост от някакво частно парти и стана да поздрави рожденика с песен. Бях на 3 метра от нея, слушах я внимателно, но не ми направи впечатление да фалшивее. Виж, постоянно пък забравяше тескта на собствената си песен! :metalist:

Редактирано от MDFk
под носа ми прекрачваш правилото за цитиране на предното мнение, докато аз самия пишех :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е анти в това предаване, което един единствен път успях да гледам и издържах около 10 минути, щото от журито получих позиви за повръщане.

 

Е това вече беше върха! Аз пък никога не съм ял маслини, защото са гадни :rolleyes:

 

Няма да изпадам в излишни спорове (мисля на контра на 99% от вас относно предаването), но ми е интересно, как според вас трябва да изглежда и да бъде реализиран Music Idol? Какво би бил той, ако зависеше от вас?

Редактирано от Termy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.