Jump to content
Българският форум за музиканти

Music Idol


just_a_sheep

Recommended Posts

Хм.... Caruso, ти какъв час получи, ако не е тайна? Щото аз - 15-02-2007, 9:30 часа... А съм с № хиляда и намколко си... Мислиш ли, че няма... там тва с гащите? :)

 

Я, какво съвпадение... и мен тогава ме викат... въобще няма да висиш, ако отидеш... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 191
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте.

Съгласна съм с мнението на Мандалей.

 

....

 

19. .....

 

Е не мога да разбера какво лошо има в тия точки от договора?

Я се постави на мястото на организатора - идва ти някакъв/а на кастинг, след 1-2 седмици го/я уволняват от работа , и започва да те съди , понеже си го/я ангажирал , наема си някъв хитър адвокат и ти изцоцва примерно с 10 000 лева.

Всички е написано съвсем коректно и разбираемо, и така че да не можеш да въртиш разни измами.

А по 1-вата точка за адаптиране на материалите се има предвид да могат да правят например някакъв видео клип който да е интересен за зрителите.

Например ако си много зле на кастинга ще ти направят някакво смешно клипче и ще го пуснат по телевизията, и ти няма да можеш да ги съдиш за морални щети... тоест ако знаете че сте зле и не искате да се излагате - не се явявайте. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали са те одобрили на кастинга, защо да те уволняват след 1-2 седмици. Тва не е Стар Академи или Биг Брадър, за да има изгонени. И ако те "уволнят" от шоуто, а ти си напуснал работа, прекъснал си следването си и т.н., за да участваш, какво?

А материалите може да ги използват както ти казваш, а могат и както си искат.

А защо не е казано с коя компания ще е договора и на каква стойност? Това е може би най-основната за мен причина, да не отида.

Всъщност, ако нямаш нищо против договора, подпиши и ходи на кастинг, а ние ще ти стискаме палци :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали са те одобрили на кастинга, защо да те уволняват след 1-2 седмици. Тва не е Стар Академи или Биг Брадър, за да има изгонени. И ако те "уволнят" от шоуто, а ти си напуснал работа, прекъснал си следването си и т.н., за да участваш, какво?

А материалите може да ги използват както ти казваш, а могат и както си искат.

А защо не е казано с коя компания ще е договора и на каква стойност? Това е може би най-основната за мен причина, да не отида.

Всъщност, ако нямаш нищо против договора, подпиши и ходи на кастинг, а ние ще ти стискаме палци :)

Ами то всяка седмица ще "гонят" някой, нали накрая трябва да спечели само 1.

А това че не е споменато какво точно се печели е доста тъпо ако съм разбрал правилно... те от реклама мсмс-и и гласувания ще направат бая пари. ... И накрая да ти кажат "на ти 5 лева да се почерпиш аре бегай" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм... я някой, който е гледал други издания на Pop Idol да каже дали се гонят участници или получават оценки, че имам противоречива информация...

А наградата е договор със звукозаписна компания определена от продуцента. И нищо конкретно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Once auditions wrapped up, judges narrowed down the performers to a final 50, themselves narrowed down in weekly heats to ten (in the second series twelve) finalists by a viewer vote. After that, each contestant performed live. Viewers had several hours following the broadcast of the show to phone in their votes for their favorite contestant. On the night's second episode (live again), the contestant with the fewest votes was sent home

 

Това е от Уикипедия и се отнася до оригиналния формат на Pop Idol. Нормално е бройката от участници да намалява всяка седмица и на финал да са 3ма или максимум 4.

 

Иначе ще е интересно да видим как ще протече шоуто, дано поне изберат по-талантливи участници от тези в Стар Академи... което не би трявало да е особено трудно <_< . Но не виждам вариант поп-фолка и простотията като цяло да не са основно застъпени, все пак става въпрос за рейтинги :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааааа... Явно българското жури е гледало и то западните издания, за да разбере как да се държи с участниците... Може пък и да го пише в оназ дебелата книга, за която каза Терми?! :rockband:

 

Имам предвид репликата (цитирам по памет) "Да, да, благодаря, вече сме будни всички...", последвана от поглед на отегчение и хващане за челото, които разплакаха едно момиче. От това, което се чу, чак пък заяждане май не заслужаваше детето... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааааа... Явно българското жури е гледало и то западните издания, за да разбере как да се държи с участниците... Може пък и да го пише в оназ дебелата книга, за която каза Терми?! :(

 

Имам предвид репликата (цитирам по памет) "Да, да, благодаря, вече сме будни всички...", последвана от поглед на отегчение и хващане за челото, които разплакаха едно момиче. От това, което се чу, чак пък заяждане май не заслужаваше детето... :D

 

 

СМО - ТА - НЯ - ЦИ!!

Вместо да покажем на Света, че ние сме далеч по-сърдечни, взехме да копираме и ненадминатото надменно поведение на западняците! Еми не им отива някак си. Или поне не отива на хора, каквито смятат, че са самите те за себе си!

Винаги съм се възмущавала на можещи или знаещи хора, които се държат с начинаещи по толкова долен и първобитен начин. Скапаняци! Е, хайде кажете ми как да отида да ме оценяват тия кретени смотани! Тези дни изгледах десетки прослушвания за подобни предавания. Имаше много хора с потенциал (и то немалък), но са имали нещастието да влезнат в края на деня, когато цялото жури е на ръба на лудостта след всичко, което е чуло и видяло през въпросния ден. И точно такива хора излизаха с треперещи брадички и течащи сълзи, убедени, че за нищо не стават. Изобщо не си дават сметка тия изветрели тикви, че са способни да откажат от музиката хора, които с малко работа и добър екип биха станали емблематични имена в историята на музиката! Не преувеличавам - гледах много внимателно!

Не искам да пиша повече, че съм подивяла направо!

 

Аз викам да вземем, да им спретнем един Rock Idol и да ги издухаме тия лигльовци и напомпани кукли!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мдааааа... Явно българското жури е гледало и то западните издания, за да разбере как да се държи с участниците... Може пък и да го пише в оназ дебелата книга, за която каза Терми?! :(

 

Имам предвид репликата (цитирам по памет) "Да, да, благодаря, вече сме будни всички...", последвана от поглед на отегчение и хващане за челото, които разплакаха едно момиче. От това, което се чу, чак пък заяждане май не заслужаваше детето... :D

 

 

 

Ако това се случи на този кастинг ще ми се види нормално.

Както се видя в по-горен постинг на този кастинг ще се изсипе с интересни прически цялата детска градина на София. Вече една майка ми сподели че целият 12-ти клас на дъщеря й ще ходи на кастинга на Слави. Правят си записи, хилят се и се лиготят усилено. Щели и предварително да поразходят тоалетите си към абитуриентските балове.

И това било по-добре отколкото да се занимават с наркотици.

 

Е как накрая няма да спи журито?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Аз също получих декларацията си, на кастинг съм от 13*30ч на 15.02.2006г.

В интерес на истината възнамерявам да отида с празна декларация, да пея ако ми позволят и след това да видим какво ще се случи, защото мисля, че декларацията ще бъде нужна за2-я катинг. Предполагам дее...

Прочетох внимателно целия този ферман и ми се струва доста "обвързващо" за мойта свободолюбива душичка, пък и "ДОГОВОР С ИЗВЕСТНА МУЗИКАЛНА КОМПАНИЯ' ми звучи като мижи да те лажем и веднага ще се обоснова.

Светлозар Христов получи ли албума си? Не, 2 години търпя крясъци и викове от продуцентите във 5stars. Ма тавата - нъцки.

Та при положение,че Евгени е продуцент на шоуто, може победителят само с "договора" да си остане..

A по въпроса с материалите- не съм виждала по-лош човек от г-н Трофонов, ако реши да постигне нещо, успява. Но той винаги се е бил в гърдите, че е супер честен, морален, абе ваобще алтруист си пада човекът. Респективно няма да си позволи да Ви резили кой спал с мъже, кой със жени и мисля, че тук ще се държи на пеенето и музикалния шоубизнес, ха за шоуто вече се амортизира и азтова почна да се занимава с толкова странички проекти, но за бизнеса тепърва ще има какво да се види от него.

Всичко, което казах до тук е мое лично мнение и е продиктувано от допира ми с въпросния екип по странични проекти, като "Шоуто на Слави", "Красавицата и отличникът" и 2 сезона на "5stars" и някои достоверни източници, "внедрени" в Активния, та даже агресивния фенклуб на г-н Трифонов.

Така че, успех на всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Направо нямам думи! :huh:

 

Журито е умопомрачително! :)

А договорът ми напомня на договор със Сатаната... :blink:

Тъкмо се чудех дали си заслужава да се записвам и открих тази така полезна тема.

Благодаря на момчето, което е преписало част от тази свинщина, за да можем да видим всички за какво иде реч.

Разбира се така ще се отсеят можещите и кадърните и в крайна сметка питам аз , кой ще отиде на този конКУРс?

Ще има и талантливи деца, но неопитни (на тях всъщност това си им трябва) със сигурност.

Ще следя темата с интерес, очаквайки новини от прословутия кастинг.

Успех на решилите да продадат душите си, дано поне има защо.

 

Graciq, много съм съгласна с теб!

Абе как не сложиха поне 1 рокаджия в журито,бе? Баси случая!!!

А относно Рок Айдъл , много добра идея, но трябват мноооого кинти за да се осъществи. :blink:

Проблемът е, че в БГ пари имат чалгаджиите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз се записал , пратиха ми декларацията . . . Кво да ви кажа , отказах се ! Всеки , уважаващ себе си и своята работа вокал ще постъпи така ! Това са нагласени работи! Браво на всички тука , които са на мое мнение!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.