Jump to content
Българският форум за музиканти

Music Idol


just_a_sheep

Recommended Posts

Абе в много голяма степен е прав, аз бях направил тема относно тва явление. Много голяма част от музикантите, особено начинаещите съвсем бързо се самоидолизират и единствения им душевен оргазъм е когато видят как по-слабите от тях са... по-слаби

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 191
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не познавам много музиканти,

и не знам от личен опит. Но съм като че ли склонен да вярвам, като знам нашия

манталитет.

За Съжаление... Аз още се уча, както и много от хората тук. Затова

нека да не се натъкваме на такива самоидолизирани екземпляри и

да бъдем отзивчиви към тези, с по-малко опит от нас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълен фарс момчета и момичета , голяма лъжа .... ходих, гледах, слушах и участвах и .... пълно разочарование .... Другият път да го нарекат ВИЗИЯ АЙДЪЛ , че по ще му приляга , защото сегашното минава и заминава покрай МЮЗИК АЙДОЛ-ите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълен фарс момчета и момичета , голяма лъжа .... ходих, гледах, слушах и участвах и .... пълно разочарование .... Другият път да го нарекат ВИЗИЯ АЙДЪЛ , че по ще му приляга , защото сегашното минава и заминава покрай МЮЗИК АЙДОЛ-ите

 

 

 

Ееейй, много ни бива да се гаврим..

 

Ако погледнете от добрата страна - идеална възможност за всички състави и съставчета да видят накуп тези, които искат и могат да пеят и да си подберат някой и друг нов солист. Накуп толкова мераклии и хора с и без възможности няма да намерите, или да повикате амбициозно и старателно да ви попеят, ако щете да се сдерете, не можете да съберете.

 

Според мен, каквото и да се гаврите, шоуто си върви, а покрай него се изнизва и тази изключителна възможност за много от вас.

 

А които толкова пък го подценява, ами нека да направи по-добър вариант!! Демокрация е - няма забрани!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълен фарс момчета и момичета , голяма лъжа .... ходих, гледах, слушах и участвах и .... пълно разочарование .... Другият път да го нарекат ВИЗИЯ АЙДЪЛ , че по ще му приляга , защото сегашното минава и заминава покрай МЮЗИК АЙДОЛ-ите

 

Галя,ако беше стигнала финалните групи по 8,щях да гласувам за теб н-пъти,защото съм те чувал и виждал как пееш,и с ръка на сърцето мога да кажа,че ти можеш в пъти повече от повечето финалисти/ки.За мен този конкурс си е истински фарс откадето и да го погледнеш.Жалко,наистина жалко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дони направи комплимент на една девойка, като я попита защо е предпочела да пее с микрофон на стойка, а тя не знае. Да не би журито да й е виновно, че тя няма идея какво прави, като застава пред хората?

Редактирано от ronia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Журито е право за много неща,както и неадекватно за други...някои техни изказвания може и да са нарочно-за да дразнят участниците,да ги провокират и незнам още какво,но истината е че справедливост няма да намерите в това шоу.Всичко е пари които се правят на гърба на участниците..То и извън шоуто не е нещо по-различно само дето човек поне може сам да си гради имиджа,а не някой да му го изгради както той намери за добре..Битката за успеха е много голяма,дори и да си супер талант- не е достатъчно,искат се още много други качества за съжаление.Почваш с мисълта че си талантлив,после виждаш че трябва да натрупаш опит,после виждаш че трябва и да хващаш око,после идва най-голямата борба..трябва да се пребориш с лицемерието,конкуренцията,трябва да си част от хората които по принцип ненавиждаш,да устоиш на всички провокации и предизвикателства.Накрая виждаш че самия ти си се променил и вече тръпката не е същата както в началото ,когато си започнал.

Като гледам Мюзик Айдъл виждам две позиции-на хората които са успели по някакъв начин и на тези които тепърва им предстои борбата.Сами виждате колко се разминават двете неща,но това е неизбежно.Едните са отегчени и имат един мироглед,другите са супер наивни(което не е лоша черта, ами напротив!Но за съжаление това не им върши работа).И така се получава големия сблъсък между двата мирогледа.

Няма успели таланти заради таланта им само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^

браво браво ;)

 

Наистина само с талант неможе, но то е логично. Ако си мързелив или несериозен няма как да си изявиш таланта.

За да си звезда трябва да имаш талант , да се изправиш пред хората и да им приковеш вниманието , и да не им позволиш да мислят за критики , за външен вид или за нещо друго ,а само за музиката, а за това се иска не само музикален талант, ами и още нещо

Например аз не бих харесал някой дето пее вярно, но толкова внимава да не изфалшивее и да не направи някаква грешка , че изглежда все едно от това пеене зависи живота му, а бих харесал някой който ме откъсва от реалността, вкарва ме в света и атмосферата на песента си и после пак ме връща в скучния свят и ми оставя само хубави спомени ,дори да е имало фалш :);)

Редактирано от brysnaria
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и извън шоуто не е нещо по-различно само дето човек поне може сам да си гради имиджа

От известно време и мен ме занимава този въпрос. Не знам доколко съществува някакво право на избор - освен правото да си останеш ъндърграунд завинаги. Гледам разни талантливи млади хора и ми дожалява, защото не мога да видя хубавото, което ги очаква. Странното е, че в България в момента някакси няма интерес към оригиналното, което един творец може да предложи. По-скоро усещам досадното и демотивиращо желание на хората да му казват какво ТРЯБВА да прави и постоянно да му диктуват формулата на успеха, все едно всеки това гони. А то изобщо не е така, ако говорим за истинските неща и хора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на кастинга за мюзик айдъл НАРОЧНО са подбирани некадърни певци.Няма майтап.такава им е била концепцията.няма смисъл да коментираме като музиканти...

Редактирано от yotzzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То и извън шоуто не е нещо по-различно само дето човек поне може сам да си гради имиджа

От известно време и мен ме занимава този въпрос. Не знам доколко съществува някакво право на избор - освен правото да си останеш ъндърграунд завинаги. Гледам разни талантливи млади хора и ми дожалява, защото не мога да видя хубавото, което ги очаква. Странното е, че в България в момента някакси няма интерес към оригиналното, което един творец може да предложи. По-скоро усещам досадното и демотивиращо желание на хората да му казват какво ТРЯБВА да прави и постоянно да му диктуват формулата на успеха, все едно всеки това гони. А то изобщо не е така, ако говорим за истинските неща и хора.

 

Мисля, че за американците важи в пълна сила, но при нас е подобно: Всички са удивително еднакви в стремежа си да да са оргинални и различни! Всяко чудо докато не го хване матрицата... А матрицата е пазара - той определя! На мен ми се иска да се харчи това което харесвам защото ще има повече от него, но пазара казва друго... Даже и тези които коментираме в Мюзик Айдъл са продукт на матрицата. Мислите, че ако дългия бездарник няма рейтинг някой ще го търпи да крещи всяка вечер по телевизията...

 

Не е възможно 3.5 милиона да искат и да плащат за чалга и в същото време да се харчи друго... Нещо повече! Това което се харчи най-много след известно време оказва пряко влияние върху това което харесвам... Не е възможно да бъде консервирано или да се развива независимо и неминуемо се изражда... И когато този с оргиналното не може сам да организира своята продукция е принуден да се обърне към тези които вече са се настанили в ложите. Или с една дума е принуден е да влезе в матрицата. Параграф 22 - за да имаш пари и да си позволиш да си оргинален трябва да си в матрицата! Сигурно има изключения. Аз лично се надявам да са много изключенията, а най-добре ще е ако изобщо не съм прав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.