Jump to content
Българският форум за музиканти

Music Idol


just_a_sheep

Recommended Posts

Еха, това ми е една от любимите песни!!! :yes:

 

П.П. Малко му е нестабилен гласа на някои места ама тя и песната е бая трудничка... евалата, жалко, че ние сме пълна излагация в сравнение.

 

 

http://www.vbox7.com/play:39c42e6f - Piano Man , Ari Koivunen

 

http://www.vbox7.com/play:e3dbe14f - Perfect Strangers, Ari Koivunen Полуфинал На Финландския Music Idol 2007

 

Hunting High And Low не е трудна, просто не е за регистъра в който той я пее, затова импровизираше на места.

 

Имам забележка към всички плуещи в темата - вие стоите и си пишете и сте смели вокални задклавиатурни герои, но някои се изправиха пред цяла България и колкото можаха пяха.Вие си оставате там - отзад...зад ваште Интел/АМД животи...вечно недоволни и плуещи. :thumbs_up::wallbash::metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 191
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Честно казано не вярвам някой да е отишъл с надеждата/вярата БГ пародията на music idol да е нещо различно от боза, камоли пък сериозна инициатива

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПС: Абе отдавна ме мъчи един въпрос! Йорданка съм я слушал на живо много пъти, но винаги е пяла фалшиво... Записите и са добри и там фалшове не съм чувал. Дали само аз мисля, че на живо не може да пее?

 

Съгласна съм с коментара ти за music idol, но моля те, не изравнявай класата на Йорданка с тази на другите!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина,гласът на момчето не школуван както на бате Тимо Котипелто,НО е само на 17-18 години.Струвами се,че през следващите година-две ще се появи ново финландско чудо в метъла,и именно това момче ще е най-отпред :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПС: Абе отдавна ме мъчи един въпрос! Йорданка съм я слушал на живо много пъти, но винаги е пяла фалшиво... Записите и са добри и там фалшове не съм чувал. Дали само аз мисля, че на живо не може да пее?

 

Съгласна съм с коментара ти за music idol, но моля те, не изравнявай класата на Йорданка с тази на другите!!!

Редактирано от amantes amentes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм забелязала фалшове в изпълненията на Йорданка Христова. Ама днес с тоя поп- фолк всички дсе изложиха!!!

Редактирано от amantes amentes
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушах я на живо да пее химна на Великия отбор...за съжаление останах разочарован , беше си фалшиво :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти,

 

Първо да спомена, че ми прави впечателение негативността на изказалите се /някои/ хора по темата. Не че нещо ме втрещявам нищо ново под слънцето, ама... стегнете се малко какво е това плюене, преминава направо в храчене на места. Ако критиката е сериозна не е ли по-добре да е без нерви. А тая гневност просто ми изглежда породена от комплекси и автоматично прави мненията ви несериозни, поне за мен.

 

Предаването ми направи добро впечатление. Почти не гледам телевизия, но прегледах голяма част от предаванията по и-нет, ами бива. Естествено, че има и изгъзици и нелепости, ама колкото могат хорицата. Пък и търсенето определя предлагането. Ако масата хора не искаше да гледа простотия, простотия нямаше да има.

 

Доста интересен аспект от музиката представя, вокалното пеене, имаше доста неща, които ми бяха интересни. /Не твърдя, че имам големи технически познания в музиката/ Надявам се това да облагороди малко усета на хората към музиката. Повърхностно погледнато според мен има потенциал за такова нещо. Най-малкото, убеден съм, че повече хора ще се запознаят по-добре със самото изкуство, може да им хареса и оттук да излезе нещо повече. Тоест някои хората, които казват: 'Дабе запален съм по музиката' и под това разбират слушане на разни мизерии, теглене на мп3 и толкова, ще се замислят дали музиката, случайно, не е нещо повече от мп3 и уинамп.

 

Искам да подчертая, че особено ми харесаха изпълненията с пиано. Супер ми допаднаха, просто имаше истинско пеене. Разбира се и слабо понякога, но си беше истинско, колкото толкова. Даже като имаше фалш, пак ми е кеф, че чувам фалш, не е като някоя дигитално създадена песничка от мтв топ 20. И още нещо, личеше си когато някои, 'усещаше' песента която пее. Не е като професионалните изпълнители, които си гледат с поглед на пикаеща крава по дефоут... :cheers2:

 

Жалко за подбора, който се осъществи... с други думи в момента не ми е чак толкова интересно да гледам. По-еднакво стана, както и изпълненията често са полувинчати, по ред причини... А последния път положенито беше изключително чалга и лигавня. Абе статично си стана предаването.

 

Определено подбраните певци можеше да са по-добри, но обективно погледнато това беше до много голяма степен избор на публиката. Не мисля, че многоодумваната 'комисия' има сериозен пръст в това. Тоест в онези концерти за подбора/с пияно :blink:/, бяха хората, които решаваха и изборите не бяха най-добрите... естествено. А там имаше достатъчно 'сравнително добри', не може да се каже, че всички класирани бяха пълни леваци подбутвани по някакъв начин.

 

А, и по една причина си играх да чета мненията до сега написани и тя е, че ме интересуваха мнения на хора, които са са имали пряк досег. Защото това което дават по тв-то ни най-малко не пресъздава реалността около кастингите и т.н.

 

Кажете и вие като цяло как намирате предаването. /Ама по-общо, какъв е смисъла от лафене от рода: "Пък аз съм слушал тоя и оня в еди коя си кръчма, мучеше като бик с приклещени ... кайсии/

 

Поздрави

и мерси за вниманието, ако някои се е прежалил да прочете горното илеание. ;)

Редактирано от tpd
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
И аз съм я гледала Данчето на живо. И гласа й е на място и добре изглежда.

 

 

Явно си пее Данчето, може пък аз да съм я улучвал в кофти моменти...

 

Трябва да призная, че предаването все-повече ми харесва!

 

Вече съм сигурен, че след това предаване г-н Дългия Маркуч ще бъде г-н Никой. Не е истина как се стяга на опосумите и се нерви като млада булка в баня. Забавлението е пълно!

 

Някои от децата ме разочароваха, но като цяло си ги харесвам всичките. Пеят си ок за годините и все по-нахакани стават. Дори и да има много по-добри извън айдъла - браво, значи има повече таланти, значи ще има и друг айдъл. Дай боже с друго жури...

 

Един от любимите ми филми е Форест Гъмп. И до ден днешен не мога да си обясня как мои близки приятели го определяха като комедия. В него няма нищо смешно.

 

Честно, след като поканиха пича с кокошките, това момче ми заприлича точно на Форест Гъмп. Стана ми толкова мъчно за момчето, което явно е недоразвито умствено и се бори по свой начин с живота... Не знам дали някой е забелязал щастливия му поглед като получи подаръците, независимо, че сватбарското им обявяване в предаването имаше доста меркантилен характер. Погледа беше удивително искрен и безкористен.

 

Нека музиката бъде с вас...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно, след като поканиха пича с кокошките, това момче ми заприлича точно на Форест Гъмп. Стана ми толкова мъчно за момчето, което явно е недоразвито умствено и се бори по свой начин с живота... Не знам дали някой е забелязал щастливия му поглед като получи подаръците, независимо, че сватбарското им обявяване в предаването имаше доста меркантилен характер. Погледа беше удивително искрен и безкористен.

 

Нека музиката бъде с вас...

 

Напълно подкрепям горенаписаното!!!

В желанието си за сеир, човек е склонен да опорочи малкото истински неща и чувства.

Много жалко за това, че живеем в такъв свят. Надявам се скоро да се промени, че в противен случай съм на път да стана социопат.

 

Дано поне момчето е щастливо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.