Jump to content
Българският форум за музиканти

jabs

Game Of Thrones... WTF ?!

Recommended Posts

^^ Жоро, като се насилвам да изгледам още един епизод, за цял сезон няма какво да говорим изобщо :)

Признавам че ме няма по сериалите особено, от тия дето Евгени е изброил, не съм гледал нито един.

Не ме бийте :)

От друга страна, не съм съвсем ортодоксален темерут - не отричам формата и приемам че и при него има хубаво кино.

Също така, развяването на цици или патлаци спомага за историята, ако е поднесено с някакъв стил и я подпомага, тоест

ако влиза логично един вид и не е самоцелно. За мен силен и добър пример за такъв формат е House Of Cards.

Доста мрачно и на моменти цинично кино, но и много силно. Да не говорим за актьорския състав, Кевин Спейси и Робин Райт Пен и така нататък.

Съвсем искрено се опитвам да разбера с какво GOT се отделя от останалите 127 сериала от по 7 сезона които се въртят

до побъркване в момента по кабеларките. Много мейнстрийм история, вярно заснета добре и създава нужната достоверна

атмосфера за готик-хорър-плейстейшън алабала. Ама чак Емита и клубове на вманиачени фенове неспали две нощи да чакат

излъчването на новия сезон... ахм, не, благодаря :)

Плоско някак ми идва. За мое успокоение явно не съм сам :)

Лошия герой е много лош и или е супер кльощав, юбер комплексиран и чука сестра си, или е буца дето не може да говори и пак чука същата сестра

на другия лош герой. И освен това в речника на племето му няма думата "благодаря", начи толкова е лош.

Добрия герой е много добър. Изглежда чудесно, благородно и не псува. Няма и грам съмнение че е изтъкан само от

положителни качества. Около него разбира се, цици не се люлеят, което ме кара малко да го съжалявам, но добрината си има цена :)

На такова кино навремето му викаха "popcorn movies", ама това беше времето когато имаше доста и от другите movies, та трябваше

някак да се обозначи :) Демек, ясна работата ама все пак ми е тъжно че днес то е "голямата работа".

Евгени, ще пробвам от предложените от тебе заглавия за да си докажа че не съм мърморещ дядка :)

Edited by jabs

А може и просто да харесваш друг стил сериали. Казваш, че House of Cards ти е харесал... Аз се пробвах, но самата тематика ми е малко чужда. Пак политика - стига вече политика! ;) Във филмите харесвам да се "филмирам", т.е. да се потопя в един вълшебен свят, да е максимално "като на кино", да е прекалено, да е преувеличено, да те стряска, да те плаши... А лайняната политика е всичко друго, но не и това :D Така че не знам дали няма да се разочароваш от изброените от мен сериали. Но пък Stranger Things може да ти хареса, защото напомня Спилбърг и детските ни години (моите поне: 80-те, не знам за теб :D)

• Like 1

Може да си прав и това да не е my cup of tea, защото сега се замислям че все повече ми прилича на компютърна игра, а мен главата ме боли от компютърни игри :)

Нищо де, поне се убедих че не сме седем, а девет :)

• Like 1

Разбирам, че повечето от вас, които не харесват "Игра на тронове", изпитват някакво задоволство, че не са в масовката.

Като човек изчел всичко от поредицата на Джордж Мартин, аз пък твърдя, че сериалът е доста сносен. Най-гледаемият в историята на НВО. Направен е с много пари, размах и въображение. Актьорите са чудесно подбрани. Местата, на които е сниман, са уникални за гледане.

Недостатъците за мен са многобройните действащи лица, което не позволява да им бъде отделяно повече време, както и склонността на Джордж Мартин да "убива" положителните герои. Впрочем, сценаристите иззеха властта от автора в последния сезон и не допуснаха отрицателните герои да тържествуват.

Разбира се, въпрос на субективизъм. Както аз си харесвам моя Gibson, така пък грам не ме кефи Fender. Същото е и с "Игра на тронове".

• Like 2

Всички сме в някаква масовка :)

От определена гледна точка любимите ми Star Wars са пълна боза, така че всеки да си харесва неговото.

Не искам да е хейтърска темата, казвам си мнението и търся именно противната теза, за да се опитам да я разбера :)

Обсъждаме културно. :)

Голям фен съм на "Междузвездни войни". 4-ти, 5-ти и 6-ти епизод са ненадминати, макар че според дъщеря ми са яко архивни. Другите 4 съм гледал няколко пъти, но тръпката не е същата.

Между другото, има един свеж сериал с Дуейн "Скалата" Джонсън - "Играчи". В момента тече 2-ри сезон. Комедия за американски футбол с 30-минутни епизоди. Добре, че подобен футбол почти не показват в сериите. 

Не мисля,че става дума за "не съм в масовката и това ме прави coooool",не знам за другите,но аз съм на 41 и определено знам какво ми харесва и какво искам да видя и т.н.Не казвам ,че серияла не е добър,но всеки си решава кое става и кое не.Един пример  с Person of interest - доста ми го хвалиха,та взех и гледах 5те сезона.Още от началото ми беше ....хайде да кажа скучно-тъповат,но си казах - ще издържа до края за видя как ще се развие ,та белким разбера какво му е якото ( Mr.Robot  е в същата категория IMO ),макар че знаех ,че си губя времето.Интерсен сюжет,но похватите едни и същи всяка серия и така до края на света или иначе казано "инерционен сериял" - почнал си да го гледаш и щеш-нещеш ще продължиш,къде от кумова срама,къде защото вече се чувстваш прецакан и т.н.За актьорската игра...чудо.Както и да е,не става според мен с две думи.

Та това което искам да кажа е,че щом нещо ти харесва или не ок,но това не означава,че в очите на някой друг ще е също толкова велико,стойностно и т.н. или не- ставащо ,тъпо и т.н.

Добре е наистина,че се обсъжда културно,между другото и при мен беше същото усещане за "Междузвездни войни" след толкова години,не като ефекти,а актьорската игра и диалозите са ..... :greenball: ,особенно на Люк и Хан Соло. :godbless:  :D

Не знам кой беше казал следното определение (по спомен) -Американския филм е като хамбургер,консуматора си иска хамбургера - кюфте,картофки,краставичка,кетчуп,та и във филма трябва да има бой,цици,пари и тъпи лъскави артисти..

Аз ако гледам сериал сега е "Столичани в повече" - между вечерята да се посмееме на простотията Българска :)

Ще взема да си догледам сезоните, за да разбера до къде стигнаха тези изроди, щом повдигате темата :D. Аз съм от потребителите, дето преди години, бяха погълнати от 1-2 сезон, защото си спомням, че ги изгледах за една нощ (очите ми кървясаха, голям адреналин) и сигурно щях да продължа маратона, но не бяха снимали още всички сезони и ми се размина. Дали бях в подходящото настроение за фентъзи или ми допадна проблематиката от морално-етично-нравствен характер, не знам и не съм се замисляла, но мога да кажа, че след тази и тази сцена много ме разочароваха :crying:, убиха ми любимците, най-положителните герои - ах, гадни режисьорчета! :greenball: Сега не съм гледала продължението, ако намеря време ще го направя.

Абе може и да му дам втори шанс :)

За първата сцена (смъртта на Старк) си казах, ако сега дадат как му хвръква главата и всичко е в кетчуп и спагети, дотук съм.

Всъщност се оказа майсторски заснето...

Значи, аз съм един от седемте души в целия свят, който не е гледал нито един епизод на Game Of Thrones.

***кръц***

Изобщо... аз съм сериозно потресен, ако това е най-гледания и боготворен сериал в последните години.

Не е верно - не са седем, осем са. +1 с мене, и аз не съм гледал ни един епизод.

Обаче последния цитиран ред не е верен - не е най-гледания сериал - по-право е да се каже "един от двата най-гледани сериала". Втория са Ходещите Мъртви (The Walking Dead) (и добавяме и новото Fear The Walking Dead). Аз лично него гледам, но не съм си догледал последния сезон, ама пусти родителски задължения.

Мога да кажа че и той се влачи и нищо интересно не става. Ако питаш защо изобщо го гледам:

- 1ви сезон беше сниман иди-доди евтинко, но имаше готина музика и едно жестоко зомби - момичето с велосипеда - като ефект я бяха докарали супер

- сезон 2,3,4,5,6 итн (добавяйте цифри според текущия номер) - гледам защото съм изгледал сезон 1

Тук-таме стане нещо и после пак. Влачи се като черво.

Ако ти се гледа наистина готин сериал, неможеш се оплака, това лято излезнаха цели два, жестоки са, единия има 6, другия 8 серии, така че се гледат почти на екс, ужасно зарибяващи са и двата са със супер музика. Тъй като те са хита на лятото, ще ги продължат със сигурност.

Става дума за The Get Down и Stranger Things. Първия е зората на хип-хопа, Ню Йорк 70те години, края на фънка и апогея на диското, но основно се върти около хип-хопа. Нямам забележки почти от никъде. Брейк и графити навсякъде. И Соул. Втория е 80те години, ужаси в малко градче, доста по-изпипан, зверска електронна музика. Единственото с което ме издразни е че баш накрая бая са краднали от Пришълеца. Иначе е жестоко филмче. И това ми е единствената забележка. Снощи врътнах последните 3 серии на екс.

Сега ми иде да се гръмна, щото незнам как ще дочакам 2017 - за тогава са планирани продълженията и на двете.

И сега се чудя какво да гледам. Май ще си догледам мъртвите. Макар че не съм гледал сериал от около година и имам доста пропуснато. Мисля да погледна Джесика Джоунс, а и са ми добавили The Book of Negroes, което мисля да му дам шанс да видя дали е хубаво.

Отделно си купих на ДВД Птиците Умират Сами та това задължително ще го гледам.

А мога да препоръчам и нещо друго - в промеждутъка на телефона мятам по нещо за гледане. Реших да тествам едно реалити - Breaking Amish (Да избягаш от Амишите). Гледам 1ви сезон сега, в края съм и е интересно доста. Разправя се за 5 младежа в ранните 20г, от които всички са Амиши, само едното момиче е Менонит (за незапознатите обяснявам - това са сходни християнски общности в Сев.Америка, вероятно ги има и по други места, незнам). Та децата решават да напуснат общностите си и да видят какво е цивилния свят и отиват в Ню Йорк. Съответно следва културен сблъсък и е интересно да се види, защото аз нищо незнаех за тях, а те разправят нашироко какво представляват техните общности. И така. Дали ще останат или ще се върнат още незнам, но съм в края на сезона. За феновете на реалититата, препоръчвам. За другите - от обща култура е много интересно. Научава се, че има и такива хора.

па аз съм един от тримата форумни потребители, който е изгледал всичко от ГОТ. доста народ, които не са, се изредиха да разправят колко е зле. на мен ми хареса. харесва ми и английският, който се говори там. направо се потапяш в езика на шекспир, особено оня дребният сладкодумец. голяма работа е... а след 2-3 сезон сюжетът става доста по-завързан.

@Евгени, пробвай и декстър.

p.s. That's what I do. I drink and know things. 

• Like 2

Абре музиканти, вие кога свирите?То се оказа че всичко сериали гледа. :)

За Столичани в повече само да кажа че не виждам нищо смешно в него.Адски тъпо е политическия хумор и гадното ежедневие на хората.Не е смешно.

Та в GOT няма нищо което да харесаш.Първо харесаш добрия герой.После го убиват, после избиват почти цялото му семейство и всяка надежда да победи доброто изчезва.Ако това е нещо обратно на класическите приказки, хубаво ама то не е.Това е зле копиран властелин на пръстените.Само че без всички хубави неща от Властелина.Само приказки,клане и цици.Смотана компютърна анимация и това бил най-скъпия сериал на ХБО, трагедия.

Столичаните е едно от най-тъпите недоразумения, наричани сериал, ама то май и потребителите му са такива, ГОТ-а и аз съм го гледал - ок ми е. Понеже съм див фен на "Twin peaks" (повече заради атмосферата, не толкова заради на Линч простотиите) доста хора ми говорят за тоя "Stranger things" и сега като видях, че действието се развива през 80те, ще взема да му хвърля едно око.

+1 който не е гледал нищо от въпросния сериал.

В интерес на истината, съм си свалил всички епизоди, но не намирам време да гледам. Даже и сега, през почивните дни, не ми се гледа нищо.