Jump to content
Българският форум за музиканти

Patchwork (Los Bandidos) / Teaser Trailer :)


jabs

Recommended Posts

Миксирам последните варианти на 14-те (засега) парчета от новото ни CD (кой ли слуша вече CD-та, ма нейсе.... :) )

Крайно време е да го приключвам и да отлежи на рафта.

 

Предната и задна обложка на диска ще изглеждат така:

 

FRONT_3.jpg

 

 

 

BACK.jpg

 

Всички тракове са изпраскани от моя милост (китари, бас, програмиране на ударни, кахон, хармоника, беквокали, пералня, фритюрник и прочие тънкости :) ) и

Габор Хонвари (пиано и секви клавишни). Миксиране и мастеринг (доколкото ги има) - пак съм аз. Да ми се не начуди човек, тц, тц, тц :)

 

Мани...

 

Има и кавъри (винаги леко изчанчени) и наши неща, и понеже наште са са си наши а кавърите не ги броим, слагам го за "авторска музика".

 

Всичкото "кавър арт" е пак от моя милост, на базата на една разкошна серия рисунки по темата "Strom-troopers" на Балинт Хонвари. Ама наистина разкошна...

 

Два трака, един джангър и една лирика.

Пускал съм части от тях и преди, повтарям се, от възрастта е :)

Скоро всички тракове, ако случайно на някой му се харесат, да си ги сваля и да си ги слуша на воля.

 

Пари нема да земаме.

Не че некой ше ни даде :)

 

JAFFA

 

https://soundcloud.com/brother-vader/03-jaffa

 

TWENTYFOUR

 

https://soundcloud.com/brother-vader/10-twentyfour

 

Аре да не кажете че не сме изтънчени, и малко джез за бонус...

 

MEMPHIS STOMP (by DAVE GRUSIN)

 

https://soundcloud.com/brother-vader/05-memphis-stomp

 

Както се казва, кот такоа.

Инжой :)

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно и яко както се казва - свеж трак за всеки ден - кат са се получили нещата, са се получили и туй то. Бравос.

 

ПП. Stormtrooper тематиката навежда на идеята за епичен сай фай дуум, между другото - добре, че си знам :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От 14, траковете вече станаха 17 :)

 

Ето нещо прясно смесено, китарите, баса и барабаните са записани точно за един час.

Съвсем импровизиран запис, вечерта след купуването на (все още) много любимата ми PRS Custom 24. 

Мислех да пресвиря някои партии, после реших да си ги оставя така, от първото изсвирване, с всички грешки и неточности, и само добавих малко синтове и ефекти.

По причина на китарата, кръстих разбираемо защо парчето "Paul".

После се сетих че предишната вечер си бяхме свалили и гледахме и едноименния филм, и името залепна :)

 

415458.jpg

 

И така - Paul.

Не е кой знае какво, но има някаква емоция в трака която ми харесва, ще се радвам ако на някой му направи следобеда по-весел   :)

 

https://soundcloud.com/brother-vader/16-paul

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее,разнообрази ми неделята,оказа се сериозно заразен с авторска музика,на което съм върл фен,не мога да си обясни как може да се губи време да заучиш някой кавър,вместо да създадеш твое парче!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

^Готина композиция! Ще си позволя да изразя моите впечатления, без да се считам за голям капацитет. 
Хареса ми суровото звучене на барабаните . Басът ми идва много "софт"  въпреки овърдрайва  и  би ми звукнал по-добре ако   беше един  "напънчен " чист джаз бас звук(например). Сега  както е, не ми звучи оная спойка между  каса и бас. 
След якия риф в началото се включва соло китарата  и там вече ми идва "ту лауд". Аз бих  разделил   подлагащия риф в крайно ляво и дясно и така солото в центъра ще си изпъква без да се налага да се  усилва допълнително. Доста ефектно  би станало  ако това разделяне се случи точно в момента на започване на солото(според мен)
И сигурно ще стана досаден вече, но бих обърнал внимание на   баса спрямо барабаните.. според мен тези двете неща взаимно се допълват в този стил  и е добре да се подчертае всеки  тон на баса бил той на силно време или ауфтакт.  
Като баланс китарите ми идват доста усилени, но това според мен пак ще се разреши  чрез крайните панорами ...
Втората част на композицията  от 1:45 някъде звучи  по убедително за мен, отново заради баса ... някак си  там равните осмини са   изсвирени с по-голяма атака  а и  китарите са по прибрани сякаш.
Блендата на ритъм китарата  много ми харсва :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, благодаря ти че си го изтраял до края :) :)

Ушите ми вече наистина са много уморени и това си дава резултат...

След доста песни смесване и месеци проби и грешки установявам че за мен битката и "разговора" бас-барабани са ключа.

Засега не успявам съвсем и напълно да постигна необходимия баланс.

Би ли отделил още пет минути и ми пусни моля те един линк с подобен бас който споменаваш в началото (чист JB звук)?

Някое парче от тубата или клауда ще е достатъчно :)

За ритъм китарата: тя е на три канала - крайни лява/дясна панорами и център. Ще взема да намаля центъра и да намаля още малко

солото в началото.

Всичко от казаното горе ми е от полза!

Благодарско :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че ultramega е прав относно нещата, които сподели по-горе. И аз мисля, че барабаните и баса искат още малко пънч, а и ниво спрямо това на китарите. Антифен съм на пренапомпването и не това имам предвид, просто малко ялово звучат в момента и леко се и губят в микса.

 

Инак композицията кефи и според мен си заслужава да ѝ се обърне още внимание при микса, за да звукне съвсем супер. :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.