Jump to content
Българският форум за музиканти

kitaratapesho

guitar clinics

Recommended Posts

абе мислих си преди време, че все още нямаме тема за проблемите свързани с китарния хардуер и как да ги оправяме, грижа и подръжка на инструмента и ефектите. а ето че и аз самият имам въпрос на който бих се радвал да получа отговор/мнение.

например напоследък ми се налага да свиря с уа-уа и го извадих от прашния сандък и се оказа че се е напрашило и че трябва да се изчисти. знам че трябва да го отворя и да го смажа с масло но не съм правил тази процедура така че ако има некви трикове казвайте.

:(

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кайне проблемен, както се казва.

Зимаш от магазина за авточасти или за електрики т.нар. WD40 смазка или подобна, която почиства, смазва електронни елементи. Освен това има една сламка (грубо казано) много тънка, която е перфектна да я шмугнеш в отворите на потенциометъра и да пръснеш луеко и нежно. Врътваш потенциометъра 10-ина пъти и всичко е нареТ.

НИКОЙ ДА НЕ ГО ПРАВИ с ОПТИЧЕН УА-УА педал (т.е. по новите модели на Дънлоп например), че вероятно ше стане голямо мазало...мдам...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.