Jump to content
Българският форум за музиканти

Балканджи печелят на Евровизия


Recommended Posts

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аре честито и успех

 

 

 

 

КОСТЮМИТЕ да не забравите :blink:

 

ми като нямаме носии ше одим с костюми ко да се праи:unsure::)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ве сорка за недоразумението, забравих че излизате с класически костюми на сцена.

Имах предвид якия такелаж а ла G.W.A.R и Lordy :unsure:

Шегувам се с "продуцентите"

Успех още веднъж

Редактирано от RockoBG
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси на всички за пожеланията и пожелавам същото по 3 на авторите на собствени парчета или композиращите за други изпълнители от форума

 

Mерси много!На всички късмет!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой има ли идея защо ми насича стрийма на майспейс-а толкоз педераски..направо нищо не мога да слушам...

ако може да го разрешита за даунлод поне...м?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе на мене с мизерния ми нет не ми насича значи или нещо не ти е наред или нета ти е по-мизерен и от моя, което е рядко срещано явление;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ви кажа ако аз бях от журито (в една друга тема намекнаха, че съм бил агент на евровизияB)), кое в това парче би ми харесало, кое - не, и защо в крайна сметка не бих гласувал за това парче. Първо - похвално е, че използвате фолклорни мотиви, това е със сигурност добро представяне на една страна. Обаче не мога да разбера как в този форум има хора, които се втеляват до някакви ненормални граници по отношение на саунда, а никой не е коментирал вашия звук. Колкото и готини автентични акустични интрументи да има, а също така и електрически китари, никой май не е обърнал внимание колко МИДИ звучат синтезаторните бленди. Също така има някакви електронни ефекти, които са ни в клин, ни в ръкав за тази музика - просто от желание да звучи малко по-електронно, обаче без нищо подобно в заобикалящия звуков фон, което да им дава основа и чак става малко смешно.

 

Сега по отношение на аранжимента и използването на фолклорни мотиви. От теоретична гледна точка, в българския фолклор преобладава монофоничният звук или този с органен пунк/остинатен бас (ручилото при гайдата, например). Класическа западна функционална хармония почти липсва при чистите автентични български изпълнения - такава се е появила сравнително отскоро, в резултат на външни влияния. Особеностите на монофоничната музика, а също и на тази с органен пункт са такива, че психо-акустичните ефекти пораждат интуитивно възприятие за хармония, на имплицитна, загатната хармония, но в никакъв случай не и на конкретно зададена класическа хармония. Неслучайно някои от аранжиментите за женските хорове на Кауфман, Кюркчиев и т.н. използват много по-модерна хармония, в която функционалността не е на класическо ниво и е по-скоро за богатство на тембровото и цветово усещане. Какво искам да кажа с всичко това ли? Ами просто слагате прекалено обикновени, изтъркани и стандартни хармонии, които изобщо не се връзват и развалят красотата на истинската автентична музика. И за да не се обиди някой, всеки път вече подчертавам в постовете си, че това е мое мнение и не го налагам на никого. Още повече като знам, че имате достатъчно фенове и музиката ви е харесвана, а в крайна сметка това е може би най-важното. Така че ви пожелавам успех! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яко е, звука на китарите кефи дори и на myspace \m/ :)

 

 

щеше да те кефи още повече ако ламповото бижу на мистър бобалан(мейд бай метълхамър и бобалан) не беше дало фира с една лампа точно след като се разсвири и тамън да го запишем...е тва ако па не беше насран късмет :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колко МИДИ звучат синтезаторните бленди

 

Благодаря за сериозния коментар, помага ми доста да видя някои нещица. Обаче туй за Мидито не е честно - точно като записвах синтовете нямах нито миди кабел, нито звукова карта, и се наложи да използвам своите наистина скромни способности като пианист и да свиря всичко без грам МИДИ. А звука на стринга е аналогов звук от 80та година :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност определението за МИДИ звучене вече е придобило смисъла на нещо, което звучи малко изкуствено и наподобяващо МИДИ, но не че непременно е МИДИ. Просто може би е време да си ъпгрейднеш синтезатора или малко по-внимателно да си подбираш блендите :rolleyes: За пример мога да дам Евгени Димитров, който е заобиколен от скъпи синтезатори, но понякога му звучат много евтино блендите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Песента е много приятна,смейте се ако искате,но ако песента стигне да конкурса ще събере точки и то бая.От друга страна след раздвижването от Лорди е много вероятно следващото издание на Еуровизия да е като рок фестивал :).

Колегата CyberGene е много прав за това че някои ефекти звучат малко хаотично и не на място.И затова че тези елементарни(комерсиални) мотиви някак си са като пошлия елемент.

но пак ше кажа че я слушах към 10 пъти(благодарности на Бобалан за мейл-а) и ми харесва,особенно прозявката на финала.

 

п.с. мисля че ако излезете с носии няма да е много печеливша стратегия.

Редактирано от jFog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нямаме и намерение поне докато някой не ни ушие от добро сърце;)(щото сме български рок-музиканти и познай дали можем да си ги платим;))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.