Jump to content
Българският форум за музиканти

Студийни монитори и саунд карта


vhcs

Recommended Posts

демото трябва да бъде толкова добро колкото условията позволяват Точно казано! Бих само допълнил две неща:

1.Когато се създава един проект често крайният резултат е далеч от първоначалния,даже и да се запази идеята.

2.Ако например един аранжор създава проект,ползвайки основен софтуер като Сонар или Кюбейс, при смесване после на ПроТуулс се получава съвсем различен звук.

 

А какъв е резултатът от лайв-демо и запис в студио мисля,че е няма нужда от пояснения за никого :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 37
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

демото трябва да бъде толкова добро колкото условията позволяват Точно казано! Бих само допълнил две неща:

1.Когато се създава един проект често крайният резултат е далеч от първоначалния,даже и да се запази идеята.

2.Ако например един аранжор създава проект,ползвайки основен софтуер като Сонар или Кюбейс, при смесване после на ПроТуулс се получава съвсем различен звук.

 

А какъв е резултатът от лайв-демо и запис в студио мисля,че е няма нужда от пояснения за никого :)

Въпреки, че съм съгласен с точка 1 и с някои уговорки по точка 2, не разбирам каква връзка имат с това дето си говорим?

А иначе и аз съм на принципа, че "демо"-то трябва да бъде нещо, което те представя възможно най-добре. Независимо къде ще се представя - в радио, телевизия , на продуцент или приятели (това последното по-може, щото обикновено гледат да не те обидят ;) ) - трябва да го излъскаш колкото се може повече, защото от доста време насам забелязвам, че продуцентите или дори и тия, които те одобряват и ти дават договор за работа по "човешките" места съвсем се "изглезиха" - иди ги убеждавай, че демото ти е скапано понеже нямаш нужните миксер или монитори или пък няма кой да ти смеси читаво песните.....ама иначе "на живо си много добър". Всеки залага на лесното и сигурното, никой не иска да рискува с нещо неясно дето я го бъде, я - не. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май трябва да отворим нова тема,че тази беше за друго ;) Хихи,като каза продуценти - ама много взеха да разбират някои от тях,верно :) Затова и такива шедьоври има ;) Не знам дали ти се е случвало такъв образ да щрака с пръсти и да казва - няма тяга,тяга нямааа! На въпроса да се поясни що за термин е това естествено отговор не може да се очаква от такъв разбирач :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз последно се спрях на ей това като интерфейс

http://www.tascam.com/Products/fw1804.html

 

и на Алесис или Ямаха за монитори. Ша са набутаме към 1500 - 2500 лв и се надявам да не се усерем при микса

 

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ша са набутаме към 1500 - 2500 лв и се надявам да не се усерем при микса ...

Никога не е късно човек да се осере при микса, че и другаде... :metalist:

Само още едно въпросче ако може...как първоначално определения бюджет нарасна 4-5 пъти...и аз искам така...да си определя бюджет 1000 лв. и след една седмица да се появи спонсорът и да ми купи нещо за 5 бона... :metalist:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееееее...!:D Дай боже всекиму така :ph34r:

Но, за съжаление рядко се случват такива работи :(

 

А иначе за мониторите и в двата случая няма да сбъркаш, но аз лично бих предпочел ямахата. Поне по това което съм чувал от колеги са по-добрият вариянт ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Ами то при това положение нямаше смисъл да си играем на шикалки в тая тема.

 

sorry, никого не съм искал да "разигравам" ... просто разбрах (за което много ви благодаря на всички тука), че с пръдня боя не става а моята идея бая намирисваше

 

Поздрави и пак мерси

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.