Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем ли е ако ползвам стерео жак?


Kozzirago

Recommended Posts

Здравейте,
Искам да попитам дали е проблем да ползвам китарата с кабел, който от двете страни е със стерео жакове, защото в магазина нямаха моно накрайници.
Взех си стерео и си ги сглобих сам, но не съм съвсем сигурен дали работи, защото се пробвах да я тествам на домашното ми кино и не проработи, може да не съм настроил домашното кино правилно или пък да съм объркал със запояването?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако знаеш как да си запоиш жака, не е проблем. В случая ти явно не знаеш а пък ние още по-малко знаем как си го запоил.

За това ако искаш да ползваш стерео жак иди при някой, който разбира да ти го направи.

 

Грубо казано, за да стане китарен кабел, трябва да ползваш кабел с едно жило и намотка. Намотката я свързваш на масата и средната част (ring and slave) а жилото към върха (tip).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ли ми се струва,че новака се опитва да пригоди малките жакове,доколкото знам "домашното кино"няма вход за китарните жакове,вярно с преходник може ама идеята е абсурдна.....нещо ще даде фира,и икономията ще излезе скъпо.....Но мерака пречи на разума.....Доста подробно има описано в темите,ама кой да чете,топлата вода все още се открива.......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бачка си, но усилвам домашното кино до край за да се чува нормално. Иначе самия ми кабел е със 3 кабела червен, бял и маса. Белия съм го вързал на най-късото краче, червения на по-дългото, а голия кабел на маса. Домашното кино има 3.5мм audio input жак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китарата не е предвидена да се включва в домашни електроуреди.

Купи си усилвател или нещо в което е предвидено да се включват китари ако искаш нещо да направиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Китара в домашно кино ;-)  :greenball:

Мисля, че стерео жаковете са най-малкия ти проблем братле

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хахах защо?!?!

Едно време си бичех китарката кремонка с букса в един от буксите на телевизора рубин 707 и само ако знаете какъв кривош правеше :music336:

е после телевизоро спре да раборти ама карай важното е че имах яко кривоч :music336:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ме лъже паметта,но тези телевизори имаха лампи , аз пък си пазя един радио апарат, със същият модел е записано парче на LZ в радио София(Хоризонт)на времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не ме лъже паметта,но тези телевизори имаха лампи , аз пък си пазя един радио апарат, със същият модел е записано парче на LZ в радио София(Хоризонт)на в

да имаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.