Jump to content
Българският форум за музиканти

За Audigy...


the_gorer

Recommended Posts

Line in на картата има - просто на драйверите на Creative нарочно не може да се използва.

 

Пълни глупости, и на 2-ката и на 4-ката които съм имал си работи

 

 

КХ драйверите не предоставят по добръ звук, а ДСП-то на картата е смешно, верно че дават възможност за някакъв руутинг, което обаче си е смешно за такава карта, а и същия руутинг може да се направи в кубейс, като цяло ефекта от КХ драйверите е проблеми със звука при игри и филми

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

напълно подкрепям LOE и допълвам и на 1-цата си работи.има си всичко.

the_gorer свали си от сайта на криейтив -creative mixer и от там ще го правиш.ама ако и там го няма(което силно ме съмнява) просто си преинсталирай уинбозата.и тогава ще си имаш всичко.

 

ако не можеш да да намериш въпросния миксер дай една поща на лично да ти пратя.

 

 

П.С. ефтиме стига паникьосвал хората бре,земи си почивен ден.

 

 

see ya

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за почивния ден, ама съм пробвал 10-на драйвера преди КХ, и само на един от тях успях да си пусна линейния вход, но пък този драйвер имаше други проблеми.

 

За качеството на звука - не знам как го изчислихте, че КХ има лошо качество на звука, но според мен това са пълни глупости. Даже напротив - КХ дава възможности за подобряване на качеството на звука, тъй като може да се прескочи ДСП-чипа при доста карти, и да се избегне ресемплирането, да не говоря, че дава възможност за размяна на предния и задния изход, и така, при стерео конфигурация, се използват далеч по-качествените I2S кодеци на задния изход, вместо AC97 кодека.

 

Относно игрите - да, КХнаистина има кьопава поддръжка на ЕАХ и съраунд, но то си е написано на сайта - драйвера е предназначен за музиканти, не за геймъри.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за коментарите, момчета.

Не искам моето невежество, мързел и сприхавост да прерастнат в споер между вас.

Всеки си знае неговото и аз уважавам мнението на всички и призовавам да няма караници, защото в крайна сметка това, което дискутираме тук е мой проблем и не искам да го прехвърлям към други хора.

Както казах още в първите постове, неприятности с картата имам както при ползване на драйверите на Криейтив, така и при ползване на КХ драйверите.

И в двата случая нямам Line in в менюто за запис.

 

Wolfheart, за този миксер ли става дума?

Защото при мен в менюто за запис отново НЯМА Line in канал.

Виж снимката по-долу - имам само "What you hear", CD Digital, Microphone и Wave. Има и други опции, но аз само тези съм разрешил в момента. За съжаление, Line in просото нямаше и затова нямаше как да го разреша:

clipboard02wv4.jpg

 

Както се вижда от картинката по-горе, имам Line in за директно възпроизвеждане и чувам чистата китара на тонколоните.

Просто ми трябва някак си да го включа и за запис или да го роутна така, че да минава през Guitar Rig и другите подобни VST-та.

 

 

В момента имам някакъв долу-горе сносен звук на китарата, който е далеч по-добър от това, което вадех с вградения си кодек чип, но искам да имам и директен вход, за да намаля шума, (който в момента е доста силен, тъй като съм принуден да вадя сигнала от общия микс) до абсолютен минимум.

Ще се боря да го изкарам на бял свят и дано да няма караници при следващите ми питания в темата, защото такива питания със сигурност ще има.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какъв е проблема при тебе, но в това меню където си избираш източник на запис би трябвало да има също така и "analog mix" или нещо от сорта.. не помня вече, канал който обединява аналоговите входове, в това число и линейния вход. Изтегли си по нови драйвери.

 

Може би също така това което търсиш да не се казва line in, я пусни всичките възможности и прати още един скрийншот

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

с никого не съм искал да се карам.

the_gorer точно за тоя миксер става дума и LOE е прав това което ти трябва е точно "analog mix" което е странно че го няма.

А в съответното приложение е възможно да не се казва line in,при мене в cubase беше така,ама не помня как се казваше точно.

Свали си по новичък миксер,но вероятно няма да се разминеш без обновяване на драиверите.

Пусни си един creative diagnostic да видим какво ще каже.

Редактирано от Wolfheart
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, имам Analog Mix. Това ли ми трябва? Аз мислех, че това е смесен канал за всички звукови устройства.

Вие с какви настройки зписвате? С включен Analog Mix ли?

 

Драйверите, които ползвам са най-новите. Изтеглих ги от сайта на Creative.

Не знам, обаче, дали софтуера е нов или е осанал от първото инсталиране на оригиналните драйвери (правени 2002 година)

Ако някой може да се ориентира по версията на диагностициращия инструмент - 2.01

 

Ето тук един скрийн шот от диагностиката на картата. Докладава ми, че има някакъв проблем в настройките на миксера, а когато му кажа да го оправи, ми казва да си преинсталирам картата.

 

clipboard03dd6.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно analog mix е нещото което ти трябва, тва си е линейния вход само че с друго име

 

Има и една отметка Playback while recording или нещо такова, достъпна е от червения + който е над плъзгача за ниво на запис, това нещо в общи линии забранява чуването на необработения сигнал едновременно с обработения, а ако искаш да чуваш пък може да го ползваш като директ монитор

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер, това трябваше да ми се каже няколко хиляди поста по-назад. :)

Само не разбрах защо има Line in за възпроизвеждане, а при записа вече е с дурго име (Analog Mix)? Защото ползва общ вход за няколко цели ли?

Друигият проблем е, че шумът при включен Analog Mix си е същата гнусна история. Чува се зверско съскане, но поне не вие. Пак е нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мютвай всички други входове, микрофонни, ТАД, ЦД и прочее

ако след това пак има съскане - това е шума на картата и кабелите/инструментите които си свързал към нея

 

Аудижи картите има сравнително добри характеристики на изхода, но входа им е почти на нивото на интегрирано аудио - 60-70 дб динамика и шум

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Мютвай всички други входове, микрофонни, ТАД, ЦД и прочее" това си е правило,никога него забравяй.радвам се че помогнахме с нещо.ако ти се играе може да пробваш с различни драйвери,разлика определено има.при мен с някои имаше доста гадно кривене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

говоря за криейтивски драйвери,имаше и едни моднати за audigy4 които ставаха на 1-цата с осезаемо подобрение за музика

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

говоря за криейтивски драйвери,имаше и едни моднати за audigy4 които ставаха на 1-цата с осезаемо подобрение за музика

Къде мога д анамеря тези драйвери? На сайта на Creativе ли? Как се казва пакета?

Аз дръпнах последната версия от техния сайт и там пишеше,ч е стават за почти всички версии.

 

PS:

Разбира се, че мютвам всички останали входове, че и изходи. Нещо повече - не се налага да ги мютвам, защото просто не съм ги рзрешил.

В момента в менюто имам плъзгач за усилване и намаляване и плъзгача за синта, който по принцип не вкарва шум, но съм го мютнал и него просто от любов към спорта.

Ще гледам да измисля нещо, за да махна съскането, защото то присъства дори при извадени от входа кабели и инструмент.

Днес разбрах,ч е при някои пресети на Гитар Риг отново има виене, но малко по-умерено, отколкото при ползване на онборд картата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моднатите драйвери са ето тук надявам се да си добре с английския.можеш да пробваш и с по стари драйвери от страницата на криейтив.

кажи после как е.

 

 

see ya

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.