Jump to content
Българският форум за музиканти

За Audigy...


the_gorer

Recommended Posts

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз още преди час инсталирах KX драйверите и да пукна, ако нещо работи.

Отново няма Line in в менюто, входовете и изходите на картата са разместени, едвам я накарах да свири, а за запис не може да става дума, защото нито един от входовете не работи.

Така нареченият KX "миксер" само ме доомотава.

Опитах се да му сложа по-нормален скин, за да мога да виждам поне нещичко от интерфейса му, но линковете за даунлоуд на скинове не работят... дързост и красота, както е казал поетът.

В момента ще слагам пак старите драйвери, защото KX е пръдня, та въпроса ми беше как да ги накарам да работят не перфектно, а поне НЯКАКСИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи -прочети хелпа, драйвера не е така прост.

 

Всички физически входове на картата са разположени в модула "prolog" във KX DSP - то на картата.

Всички физически изходи са в "epilog", а изходите от софтуера, като Wave Out, Midi Out са разположени в "FXBUS" модула.

 

Трябва да си свържеш DSP-то по подходящ начин.

 

Линеен вход се избира от менюто AC97 на KXmixer.

после от Inputs/Outputs графата, трябва да пуснеш AC97, или AC97 In2(не знам на твоята карта кое кое е).

Ако пък искаш да използваш понякога не ASIO, а стандартния Kernel Recording, то входовете за запис се намират на "епилог" в DSP-to, и се казват "RecL", и "RecR", и трябва да вкараш сигнала в тях.

 

От KX Router-a пък се наглася кой софтуерен изход на кой FXBUS изход да се появява.

 

Прочети хелпа, и си поиграи - струва си - това е най-джиджания драйвер за креатив.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за помощта. Ще побъзикам още малко и, ако пак не стане ще трябва да отеба КХ-а и да мина на най-новия драйвер на Криейтив. Току-що го смъкнах.

 

Има ли вариант картата ми да е твърде стара за КХ-а? Той ужким е съобразен, но аз нямам вяра на руснаците. Водката е прекрасно нещо, но не и когато трябва да се пише софтуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук си в голяма грешка. Този драйвер е най-добрия драйвер за креативски карти, и ти дава възможности да работиш с DSP чипа на картата, както и да зареждаш в него микрокод, която функция е абсолютно немислима с които и да е драйвери на креатив. Освен това, драйвера ти дава възможност да променяш размера на хардуерните и софтуерни буфери, както и да използваш оптимално хардуера. Мисля, че който и драйвер на креатив да свалиш, все ще е същата боза.

 

А за kx-не ти препоръчвам да го отебаваш, понеже този драйвер е, според мен, единственият начин, да се използва пълноценно картата.

Би трябвало картата да е напълно съвместима, тъй като драйвера върви и на SB Live.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Който и от двата драйвера да сложа - на Криейтив и на КХ, Line in входът никога не се вижда в графа Recording.

Почвам да си мисля, че има нещо насрано по самата карта, защото този авер, от когото я взех я купи от eBay за около 25 евро и вероятно швабата, който му я продаде, си е правил клизма с нея.

 

Успях да изкарам някакъв китарен саунд чрез улавяне на изходния звук от плейъра на кратата, но това е нелепо и вкарва много линеен шум.

Мисля, че ако все пак успея да подкарам картата по нормалния начин (през липсващия Line in), ще имам добър звук на китарата.

 

Драйверите на КХ вече са отебани и сега слагам ужким най-най-новия драйвер на Криейтив.

Де да видим какво дърво ще излезе апк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Recording, в уиндоуския миксер няма да видиш line in.

Изобщо, използването на KX драйвер напълно изключва използването на вградения уиндоуски миксер.

В KX Mixer в recording има AC97, и пак в KX MIXER в Inputs/outputs има AC97.

А от къде ще взимаш сигнал за AC97 входа, избираш от графа AC97 в KXMIXER.

 

С ASIO софтуер ли използваш картата?

 

Пак ти казвам - разучи KX-a, това е най-лесния начин да получиш желаните резултати.

Имам Audigy, и съм пробвал какви ли не драйвери на креатив, и всичките за пълна боза.

Това е направено нарочно, за да не можеш да си използваш линейния вход при тази версия на картата.

Обаче с KX проблема се оправя.

 

Прикачил съм файл, който не е mp3, но иначе на мога да го прикача.

Свали го, и го преименувай на "proba.kx".

След това го зареди в КX драйвера. Това е пресет.

proba.mp3

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се занимава с драйверите на KX.

Цяла стрин ги "разучавам" и освен дърво от него нищо друго не видях.

Сега съм с новите драйвери на Криейтив и с тях нещата просто работят.

Друг е въпросът, че пак нямам възможност да си включа китарата директно през Line in и вадя шумен сигнал от микса.

 

Ако някой знае как се включва директния вход с драйверите на Криейтив, моля да каже.

Или зададен по по-прост начин въпросът звучи така:

Имате ли опция за директен запис през Line in в менюто с аудио контролите когато ползвате драйверите на Криейтив или не?

Аз нямам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С никой драйвер на креатив, не съм успявал до сега да записвам от линейния вход с Аudigy.

 

А проблема с КX явно е в теб, не в драйвера. До сега съм го инсталирал на поне 20-тина места, и навсякъде работи.

Но ти си знаеш, каквото имах да кажа - казах. От тук нататук - дерзай.

 

В случай, че решиш ра пробваш пресета, и от картата не се чува нищо - вкарай колонките в "Rear Out" на картата, или махни "Toggle Swap Front And Rear" в KXMIXER, в най-горното меню.

KXMIXpic.bmp

ASIOpic.JPG

KXMIXpic.JPG

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля модераторите да махнат ненужния 1.7мб файл от прикачването горе, с моя браузър нещо не става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С никой драйвер на креатив, не съм успявал до сега да записвам от линейния вход с Аudigy

Ами аз това питам от самото начало. Явно просто няма Line in.

Ще ми се да ми го беше казал в първия пост... :)

 

PS:

Благодаря ти за помощта и за картинките - ще ми се да ги погледна, но форумът докладва, че нямам достъп до тях.

Редактирано от the_gorer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Line in на картата има - просто на драйверите на Creative нарочно не може да се използва.

Хмммммммм....

А защо са произвели карта с не един, а цели два линейни входа след като ги забраняват чрез драйверите?

Не е ли по-лесно просто картата да няма никави входове?

Сигурно звуча като някой, който току-що открива Америка, но наистина се опитвам да разбера що за ПРЪДНЯ са тези карти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

щото да имаш line in само ако си купиш платинум версията. Иначе си има вграден линеен вход на картата, ама с други драйвери освен КX не съм успявал да го подкарам самостоятелно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баси свинщината, сега ще ме накараш пак да слагам КХ драйверите...

Проблемът е, че с тях също нямах Line in.

Или може би след определени настройки той ще се появи?

Пресетът, който беше направил и постнал не може да се свали, също както и картинките.

Той всъщност за какво е? Автоматично наглася цялата работа ли?

Ако е така, определено ще му се зарадвам, но жалко, че не може да се смъква от форума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.