Jump to content
Българският форум за музиканти

За Audigy...


the_gorer

Recommended Posts

ами ти така или инъче само с аудижи нема да минеш, ще ти трябва най малкото преамп, пък като ще е така, по добре дай още малко пари и си вземи нещо като хората

 

инъче за аудижитата обобщихме още в началото, има и вариант да си вземеш аудижи, но ако се занимаваш сериозно бързо ще ти стане ограничаващ фактор, и ще трябва да го сменяш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 92
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Бе то аз предусилватели имам няколко, включително и педал, ама нещо не ми вършат работа - поне не и с моята onboard карта. :metalist:

Просто се опитвам да преценя дали Аудиджито ще ми помогне с въобще с нещо за отстраняването на шума при свирене с VST амп симулации.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не вярвам да ти помогнат да намалиш шума,не картата ти е виновна за това.

вариант е да пробваш тия вст симулации при приятели с различни саунд карти и да си прецениш сам.ама ме съмнява да се отървеш от шума с вградената чуваш шум а с няква по добра ще чуваш "кристален" шум.провери си окабеляването,китарата и всичко що е по трасето до входа в компа,или просто смени симулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aбе да ви кажа, с креатив карти МОЖЕ да се свири на китара с VST ефекти, и ако не се прекалява с гейн-а не шуми много, но определено с про карта нещата ще стоят по-добре.

АКо искаш мога да ти пратя семпъл с Audigy1, без никакви преампове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

направи не един а няколко семпъла, примерно с амплитюб 2, и ползвай фабричните пресети, за да може после да сравним с други карти

ползвай пресети с повече гейт - тия от "стилове - метъл" са подходящи

 

и оставяй по малко тишина да сравняваме шума

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

VST версията на Amplitube не върви на моя хост, но записах нещо с достъпните и безплатни Simulanalog.

http://www.simulanalog.org/

 

Използвах JCM900, и SD-1 пред него.

 

Настройките са:

 

BOSS SD-1:

Gain: 8.03

Tone: 5.03

Level:8.18

 

Marshall JCM900:

Channel:B

Drive ChB: 6.61

...останалите default

 

Семпълче

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята китара е с по-нисък output, затова.

Наистина, с про карта има доста(20-30дБ) по-малко шум, който вече почти не се чува.

Но в сравнение с onboard картите, дори Audigy-то е песен:greenball:.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може, аз не ползвам никакъв преамп, а и китарата не е екранирана, но шума, който се чува, си е шум от картата.

-79dB е по принцип при липса на включен кабел във входа, и гейн 12дБ от драйвера, така, че да удря -1дБ, когато ударя много силно. На твоята карта, доколкото видях е -96dB на 48/16, и 113dB, на 96/24.

 

Нормално е да има доста по-малко шум при тези характеристики.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук вече излизаме от темата за звуковите карти.

А е трудно и да се предцени колко точно шум има китарата, поради липса на 0дБ напрежение за сравнение.

Предполагам, това са активни адаптери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е те активните адаптери не са балансирани на 100%, само входа е балансиран... можеше и да имат балансиран изход, ако тръгнеш да си правиш някви къстъм преампове би било добре, само дето тия адаптори не може да ги отвориш без да ги счупиш, не знам защо така, може би сърце не им дава да се направят така... а нормалните адаптери не са пригодени за активен режим на работа... то пак може, ама ти са си сметнати - магнитите са много по слаби, повече състейн, по дефиниразн звук, ала бала

 

мен и небалансирани ме зарибвяват чесно казано :) ако имаш як гиър :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, бях правил и аз преди време активни адаптери, и имаха супер-ясен звук, беше толкова ясен, че чак ме дразнеше.

И с тях не можеше да се свири с лампова апаратура, понеже имаха толкова ясни високи честоти, че ампа почваше да трещи яко:greenball:.

 

Е, при комерсиалните адаптери нещата са оправени, де:).

Чак след като направих моите, четох, че е добре да не се правят с чак толкова нисък изходен импеданс и малки бобини:).

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Току-що взех за временно ползване една карта Audigy (мисля, че е първата версия - огромна платка, с огромен чип в средата, изглежда вдъхваща доверие)

Инсталирах оригиналните драйвери от диска (само драйверите, без помощните програми) и сега нещо не мога да се справя с няколко проблема.

Първо:

В настройките Recording няма отметка за включване на входа Line in, а на мен точно той ми трябва.

Ето скрийншот:

clipboard04sa8.jpg

 

Както се вижда от снимката - вход Line in нема. Единственото, което мога да ползвам е Analog Mix, но ще стигнем и до него.

Как да накарам драйвера да ми "отключи" входа на картата?

 

Второ:

Включих рекординга на Analog Mix и се опитах да ползвам ASIO4ALL (v2.7), и да свиря с Guitar Rig, Amplitube, и други през VST хоста AsioFX Processor.

Когато ползвам ASIO4ALL имам звук но, много прецакан - чува се като двигател на "Застава".

Когато превключа на оригиналното Asio на картата, получавам тези две грешки:

clipboard07mq6.jpgclipboard02zf2.jpg

 

Какво да правя, браточки? Нови драйвери ли да смъквам отнякъде, некфи настройки ли д апипам, нещо друго ли?

И въобще: кое е предизвиква всичките тези главоболия?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.