Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Щеше да е интересно да плесна всичко на този сочен северозападен диалект!  :greenball:

Всъщност диря здрава, но мелодична рок-банда, която да ме употреби в авторските си проекти със статут на „гост“. Под гост разбирам да постигнем съгласие за такава степен на мое участие, което да не е определящо за звученето и облика на бандата (бекграунд, втори гласове, мощни припеви, вмъкване на глас, който „бичи нейде у полето“, създаване на контрапункти, интерлюдии и пр. елементи, които, да, биха придали интересно обагряне и нахъсили публиката при живо изпълнение, но спокойно могат да отпаднат от парчетата в друг контекст.

Цел на сътрудничеството: Групата да се съгласи да изсвири/интерпретира през собствената си творческа призма мои авторски парчета (примерно две в този стил) и… аз да мога да разчитам, че ще ми акомпанира на сцена, ако се появят подходящи участия в календара (а такава перспектива се очертава, макар и рехаво на този етап.)

Пари: Прогнозите не са оптимистични, тъй като за авторска музика пари не знам кой дава в България (за разлика от оборотаджийски и кавър-репертоари в папагалски стил). При все това, ако се добера до фестивални участия, доста от тях са все по някакви програми и се ползват с общинска субсидия, така че приоритетно ще мисля за групата.

Защо авторска група, а не… всякаква?
Защото допускам, че хора, които никога не са създавали нещо свое, ще гледат и на моите парчета като на „чужди“  (без личен ангажимент и посвещение, сякаш разучават кавър).

Ако вие ми поверите своята музика или части от нея, аз ще я скъпя като душата си и ще бъда като олимпиец, който поема щафетата и е длъжен да пренесе огъня до финала!

Засвидетелстваме ли си взаимно такова отношение, то ще намерим и подходящия регламент, за да му придадем и съответната работна форма.

Защо не млада група, която да е мой проект, примерно от студенти?

Защото вече две години правя летни турнета в един международен формат от млади певци и съм шашната от пътническата и сценична самоорганизация на българските учащи. По-скоро от липсата на такава, както и от липсата на всякаква ориентация към екипна работа. Защото като запътуваме, ми се налага да сменям някой надценил се младеж и да шофирам стотици километри, да влача раници със закупени от мен резервни удължители, кабели, преходници, адаптори, микрофон, стойка и не знам какво, да ги връзвам по сцената и… за капак, едва ли не да проверявам с контролен списък с отметки дали някой отвеян пубер не си е забравил главата в хотела или в последната зала!
Нцъ, искам да си направя музиката, а не да си осиновявам деца.  

Отрезвителен послеслов:

Знам, че соловият вокал на групата до голяма степен определя физиономията ѝ. Смени ли се соловият глас, макар и стилово и музикантски всичко друго да е безкомпромисно, това вече е друга група. И има огромен риск създадената база от фенове и целева аудитория да се отдръпнат. Повечето групи с опит и материал зад гърба си (èле пък такива със здрав авторски гръбнак и мускулатура) се пазят като от огън, да не се обвържат с глас, който може да доведе до „персонифицирано“ възприемане на групата и до приравняването ѝ до един-единствен елемент от музиката – пеенето.
Аз съм точно такъв глас.

И опрат ли нещата до разговори за по-системна работа, просто като погледна хората в очите, прочитам мислите им…, смущението, резервите, които ги възпират и ги карат да ме държат на една ръка разстояние. Иначе, да, не си пестят хвалбите, обаче до там.

Споко.

В търсене съм на формулата и ще я разработя!
Вашето си е ваше, а ако в собственото ви творчество се намери ниша за пеене като моето, обадете ми се.
Отговарям на ЛС.

Имам и "План В".
И "План С"..., щото шило у торба не стои.
:girl_witch: 

Редактирано от Angelina Sekulova
  • Like 11

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успех в разфръгваньето!

И завиждам на тая банда -

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

• Like 3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа, пропуснала съм: за София става дума.

Бицев, благодáрим! m0618.gif

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, предполагам с чичо Митко всичко е наред?

Ако е така, първо казвам, че с Евтим сме ти голями фенове.

Още помня страхотния Ви концерт миналата година по това време с чичо Митко и компания.

Стига да пожелаеш, оркестър Уран ще изсвири с удоволствие двете ти парчета ( поне ще се опита да ги направи

максимално добре). Записите ни на живо 4 на брой, са правени от чичо Митко, ако не ги намериш ще пратя линк.

Имаме и едно демо студийно.

Нашият певец е още ученик и му личи. Перфетно е да си като гост и да го учиш, не е вариант ти да си му бекинг вокалистка, но има чар и присъствие на сцена, така че, каквото научи от теб,  ще му е в полза.

Лично аз мисля, че за твоя глас трябва и клавир. Ако мога ще осигуря, един клавирист с който бяме тандем

и ако отново пробваме, този път с истинка певица, нещата могат да придобият много интересен цвят.

Отделно с Цецо Бонев смятаме да почнем един Юрая хийп трибют, ако си гледала старите ни записи, ако не - влезни му в ютюб страницата, има песни и с теб. Но Цецо не е много фен на авторска музика, там има друг добър клавирист Моцарта. Но със сигурност ще искат да пееш кавъри.

Така, от мен един сигурен вариант, два под въпрос. Но клавирист може да се влючи отделно и към Уран, така че и това не е проблем. Остава да ни харесаш, като отскоро сме с нови барабанист и басист и  ниво нагоре от старите записи.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плашат се музикантите за авторска музика,по-лесно е вземеш някакви пари от Гавъри и да си "велик",отколкото да изразиш себе си - особенно като нямаш какво да кажеш и чувстваш.

Пожелавам ти успех,попаднала си в "дупката" както я наричам,а тя може да те погълне изцяло,ако се отчаяш,но щом имаш план Б и Ц ...супер.

Само да вметна.че ако бях на твое място в момента с пуберите,щях да ги заеба веднага без никакви скрупули. :thumbdown:  :yes:

Редактирано от evernas
  • Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм навит ,кога можем да уточним нещата. чакам  0885597211 Мариян.младост 3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плашат се музикантите за авторска музика,по-лесно е вземеш някакви пари от Гавъри и да си "велик",отколкото да изразиш себе си - особенно като нямаш какво да кажеш и чувстваш.

Пожелавам ти успех,попаднала си в "дупката" както я наричам,а тя може да те погълне изцяло,ако се отчаяш,но щом имаш план Б и Ц ...супер.

Само да вметна.че ако бях на твое място в момента с пуберите,щях да ги заеба веднага без никакви скрупули. :thumbdown:  :yes:

Ами за авторската музика - не е лесно да изразиш себе си. Някой може и да няма какво да изразят. Та за това предпочитат Гавърите. Аз от много време искам да правя точно авторска музика и с променлив успех правя по неща. Но за съжаление не съм толкова добър, да правя всичко сам. Просто да имаш група, която да твори, това е интересното. Пречупват се различни вкусове, различни знания и умения като свирене....Браво на такива начинания!

• Like 2

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен  съм  ,че ще се намери  банда за  такава  певица,все  пак  София е голям  град  и  изненади  са възможни  по  всяко  време!

Аз също  драпам да  намеря  музиканти  от някакво   ниво  нагоре за  авторска  музика  защото  опитът  е  нещо  което  помага  в общите  усилия  за  постигане на  нещо  различно.

Не ги   коря  музикантите  свирещи  кавъри ,защото  това търси към момента  пазара ... /нашия/...

Успех на всички  творци избрали  пътя  на собственото  музикално изразяване! 

:coolp:

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами за авторската музика - не е лесно да изразиш себе си. Някой може и да няма какво да изразят. Та за това предпочитат Гавърите. Аз от много време искам да правя точно авторска музика и с променлив успех правя по неща. Но за съжаление не съм толкова добър, да правя всичко сам. Просто да имаш група, която да твори, това е интересното. Пречупват се различни вкусове, различни знания и умения като свирене....Браво на такива начинания!

“Man, sometimes it takes you a long time to sound like yourself.”

Miles Davis

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То положението е умопомрачително - повечето смятат за кавър да изкараш нещо 1:1 - няма въобръжение,няма идея,няма нищо...

Със старите ми групи свирехме само авторска музика,ей така съберем се ,някой започва идея,после всеки се включва с нещо и се доразвива.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехо, пишете по темата. Ако искате да обсъждате авторската музика, отворете си друга тема.

• Like 1

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От asparuh75
      От доста време го разучавам и не съм го ошлайфал ама днес си издивях и реших да се запиша, тъй че грешки има ама са от сърце

• От Lucifer
      Здравейте, аз съм фронтменът на новосформираната classic rock – grunge група Fallen и си търсим барабанист. За момента сме в състав аз – китара и вокал и басист-беквокал. Ако ви се свири не само за забавление, но и искате да се развивате, пишете ми!
    • От solist
      Търся музиканти-съмишленици за производство на авторски песни в стил рок, бийт, хард рок и други. Критерий: МЕЛОДИЧНИ композиции. Отнася се за Варна. Необходими качества: идеализъм, вдъхновение и възможност за репетиции поне 2 пъти седмично. Без ограничение на възрастова граница - от 18 до 80 години. Композирам, пиша текстове, пея и свиря на ритъм китара и бас. Имам доста опит и в звукозаписа. Имам около 40 готови авторски песни. Който  приема да застане под това знаме - е добре дошъл за да поставим основите на една специфична музика в уникален град като Варна -  и това да е нещо по-различно. Девиз: Всичко е възможно, когато има екстремна доза вдъхновение и зелена светлина от Бога!
    • От slightly_stoopid
      ЗДРАВЕЙТЕ
      Търсят се басист и барабанист за авторски проект във Варна! Може и соло китара при силно желание и идейност! Предимство е, ако музикантите пишат и текстове!
      Не искам да се заключваме в определен стил. Важно е музикантите да имат идеи за развитие. Все пак като основни определящи стилове са рок ен рол, алтернатив, пънки, фънки, ска, реге, като самите песни също могат да преминават в различни стилове. Във времето ще се сформира звученето на групата.
      Важно е музикантите да имат време за поне два пъти на седмица да правим репетиции, да имат мотивация за записи и концерти не само във Варна.
      Който има интерес нека да пише тук или може за повече инфо да ме намери във фейсбук: https://www.facebook.com/slavi.yambolov

• От Terry 12
      Здравейте, на 20 години съм и търся група в Пловдив (наскоро се пренесох тук), по възможност с оборудвана репетиционна , тъй като цялата ми апаратура е в родния ми град (Мездра). Свиря на барабани, с досегашните ми групи съм свирил главно кавъри (Металика, Гънс н Роузес, Грийн Дей, Нирвана и тн.)както и няколко авторски парчета.
      Имам опит с участия и свирене пред голяма публика.

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.