Jump to content
Българският форум за музиканти

Да си гледаш нотите от таблет или други устройства


a_c_

Recommended Posts

В последно време се затрупах с хартии и ноти и по стар обичай, когато нещо ми трябва спешно никакъв шанс да го намеря. Та се замислих да гледам ноти от таблет. Има ли приложения за андроид. Или пък за електронни книги (knidle ) , които да не натоварват очите. Та ви моля да споделите всичко, приложения, устройства, отгръщане на страниците от инструмента, ако има начин? 

Предполагам много хора имат моя проблем и това ще спаси много дървета. 
( впредвид колко много луди пианисти има които всеки ден зеносват хартията :) та може да се каже, че това е един екологичен въпрос :)

Може да е полезно и ако по някакъв начин се свързват и със самото свирене, ако знаете нещо споделяйте. Това би помогнало на много начинаещи пианисти да четат по-добре ноти. 

Редактирано от a_c_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтеглих това приложение и вчера, ама са ми ситни нотите 5 инча ми е таблета. Като обърна настрани става добре, но пък отгръщането тогава става малко трудно. Ако са по един ред да си отгръщам ще ми е по лесно но пък като резнеш от цялата партитура 1 ред после само той остава от цялата страница. Сподели как се справяш с това.

 

https://www.google.bg/search?q=gvido&espv=2&biw=1680&bih=925&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjSy5K0tK_OAhXHUBQKHVzoBYQQ_AUIBigB#imgrc=trr7G8JnvGkyrM%3A

 

Това изглежда супер, ама е много ново още и супер скъпо. Бих инвестирала в един приличен книдъл за нотите, но не съм наясно кое как става.

Редактирано от a_c_
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо да давате пари за смешни приложения?Купете си по-голямо устройство ,че да може да виждате какво сте написали. :yes:

Аз като свиря ноти не ползвам да ми пречат и те :slap: То без ноти немога, пък със тях хич :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз и съпругата ми от 3 години и нещо ползваме iPad 4-ки с този софтуер: http://www.baum-software.ch/en-screenshots.html

Мисля, че това е най-доброто на пазара, няма да сбъркаш. Цената е малко височка (50 евро), но си струва всяко евро. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.