Jump to content
Българският форум за музиканти

Цените в Купувам-Продавам


Recommended Posts

Аз също мисля , че ситуацията в раздела понякога минава границите но съм на мнение че варианта в който до момента се подържа раздела и от страна на модераторите и от страна на участващите било като продавачи или като хора с мнение е оптималния вариант за сега - има и инфорамацията и демократичноста на изказа а и не рядко добри комични попадения - с други думи не е вариант при който абсолютно всички са винаги доволни но е най доброто за повечето участници .Аз лично продадох няколко нещо чрез този раздел и не мога да се оплача - работи системата . А за тези които искат от близо 5000 съфорумници всичките 100% да са доволни вероятно е по добре да потърсят някой северно корейски форум - там сигурно всички са съгласни и усмихнати ....... то смее ли там някой да не се хили .... Цеко :rockon:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

От личен опит съм се убедил, че на хората трябва да им се дава свобода. Това значи, че за момента правилата на форума за далаверите са си добри. Нека да не се правят крайни мерки по този въпрос.

 

Не можеш да кажеш на някой дали ще напише добра и изрядна обява със снимки, цени и къде се намира или не. Всичко зависи от неговото IQ. Друг е факта, че едно нещо се продава по-лесно когато има цялата информация за него дадена. Това обаче не всички го разбират и е нормално да е така. Тук пишат хора сигурно от под 10 години до примерно 50 годишни хора. За културата няма да говорим :slap:

 

Всеки интелигентен човек може сам да си прецени кое колко струва, дали си заслужава или не. Ако си загубен, дори и да те предпази някой по-разбираш тук в форума за да не си купиш някой боклук за много пари, то в живота други ще те прецакват :)

 

Пожелавам на всички да бъдат внимателни и да пускат обявите си колкото се може по-ясно и точно. Така ще има винаги ред и всички ще са доволни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никсън, много подкрепям мнението ти! Изрядната тема с пълна информация за инструмента или каквото се предлага увеличава шансовете от успех в продажбата! Всичко в тази тема е чиста доза съвети за удобство на всички :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това с цените нещо не можах да фана къде е проблема. един предлага а друг търси и щом стане сделката значи цената и двамата ги удоволетворява. спекулации винаги е имали и ще има тъй че колкото и да ви се ще няма да можете да ги спрете.

Затваряне на тема заради виска цена е пълен комунизъм според мен - кви са модераторите та да казват на продавачите кви пари да искат за това което продават.

 

иначе форума е полезен и аз лично много обичам да наминавам покрай сергията на Тony - просто е култово ... айддеее народе две за лев ... хехех

 

 

аре със здраве

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алекс, донякъде си прав, но има и доза прекаляването в думите ти :blink: Целта на модераторите е да следим за нещата, които не са редни в този форум именно заради едното ренуме, ако искаш го кажи! Не сме комунисти <_ src="%7B___base_url___%7D/uploads/emoticons/default_laugh.png" alt=":lol:"> Тук не е И-бей, но имаме право да се грижим да предпазим някой от голяма грешка, ако нещата са представени нереално от продавача.

 

П.П. Не искам да споря с теб, защото това не е тема за спор. За мен има голямо неудобство при търсенето, четенето и използването на секция Купува-Продава заради неразборията в писането на обявата и цените, които не съобразени с продажните цени на стоките като нови в магазините. Всичко опира до култура и желание да немериш или да продадеш даден продукт чрез нашия форум.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко опира до култура и желание да немериш или да продадеш даден продукт чрез нашия форум.

Напълно си прав за това !!!

 

относно предпазването пак не съм съгласен. Всяка една стока си има цена като нова и цена 2ра употреба. Всеки трябва сам да може да определя продажната цената и всеки купувач да преценява дали го устройва или не. Разбира се не подкрепям нереално надути цени ама според мене не са модераторите които трябва да рашават кои са такива и кои не а самите потенциални купувачи. Примера с кремоната също е неуместен - според тебе не е ли реално някой художник да иска 200-300 лв. за труда си и материала който е вложил или си на мнение че те нямат право на това. За едни може да е скъпо, за други евтино, за трети кич, за четвърти върхът ... най-добре е всеки сам да взима решения за себе си

 

Гледайте да няма фрапиращи нередности пък за останалото ще се оправят юзърчетата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко опира до култура и желание да немериш или да продадеш даден продукт чрез нашия форум.

Напълно си прав за това !!!

 

относно предпазването пак не съм съгласен. Всяка една стока си има цена като нова и цена 2ра употреба. Всеки трябва сам да може да определя продажната цената и всеки купувач да преценява дали го устройва или не. Разбира се не подкрепям нереално надути цени ама според мене не са модераторите които трябва да рашават кои са такива и кои не а самите потенциални купувачи. Примера с кремоната също е неуместен - според тебе не е ли реално някой художник да иска 200-300 лв. за труда си и материала който е вложил или си на мнение че те нямат право на това. За едни може да е скъпо, за други евтино, за трети кич, за четвърти върхът ... най-добре е всеки сам да взима решения за себе си

 

Гледайте да няма фрапиращи нередности пък за останалото ще се оправят юзърчетата.

 

 

 

Имам предложение - цена ----, дискусионна - което изчерпва въпроса. И всеки може да си направи предложението в лично съобщение.

 

Верно е, че най-лошото са гадните коментари на тези, които нямат никакво намерение да купят нещо.. :thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Aбсолютно не съм съгласен с последното.

Някой си представя, че може да си продаде китара (абсолютно случаен пример) на същата цена на която я е купил преди 5 години (или с 10% по-малко) така че за мен изпращането на лични съобщения е губене на време в този случай и при още един куп примери.

 

Публикуваш цена, за да има ориентир и да не си губят времето хората (четете потенциалните купувачи), а пък след това си дискутирайте цените продавач-купувач, колкото си искате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изтрих един километричен коментар, но дано е за добро :) Като цяло контрол над обявите за покупко-продажба има и ще има, от което винаги ще има недоволни. Такъв контрол има навсякъде, където се извършва подобна дейност, както и ако се държи на акуратност от страна на собствениците на сайта. Тази секция е голям плюс на форума и предполагам всички искаме да остане такава. Просто трябва да има взаимна толерантност, когато се пуска една обява. Рафо публикува един примерен шаблон, който да дава напътствие как да се конструира една обява, така че да е по-перспективна. Цената зависи от този, който продава и понякога от цената на инструмента за него. Всеки избира как да представи това, което продава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно подкрепям IgniteAll и мисля че трябва да има контрол, за доброто на всички. Освен това мисля, че цената трябва да е задължителна.

 

Не може някой да продава Скуайър на 3 години за 280 лв. Всъщност може. Защо да не може? Но поне да си напише - искам му толкова пари твърдо. Може да се намери човек, който да го купи и е съгласен. Но да е явно. А не - цена на лични и като почнат да питат хора, които искат да почнат да свирят и примерно не са отишли по магазините или нямат възможност и продавача да си ги лъже както си иска и да я продаде за 250лв. Не мисля че е честно или коректно. Нито тоя дето я продава ще забогатее с тия 50-100 лева, нито ще стане по-добър, а само човека, който тепърва почва, обикновено ученик, ще му трябва завидно време да извади тези пари от джоба (най-често на баща си). А като ученик 200 кинта са много. Освен това ти трябва и усилвател...

 

За мен, този вид бартер под масата си е шмекерия и лъжене на дребно, което най-много го мразя. Още повече, че при по-скъпи инструменти е завдино по-трудно да го направиш, защото човек, дето ще даде 5000 лева примерно, ще потърси наляво надясно. Т.е. дори не можеш да вземеш така да излъжеш, че поне да си на някаква файда :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично се ядосвам, когато в раздела се дават безумно високи цени.

 

И тъй като това е публичен форум, най-логично е на евентуалните купувачи да им се дава информация от съфорумците. Та за това цените трябва да са си задължителни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.