Jump to content
Българският форум за музиканти

Цените в Купувам-Продавам


Recommended Posts

По принцип имено това винаги ме е дразнело - дява обява, но не и цена - да звъни на телефона. Знам че форума не е място за далавери и шики-мики, така че мисля че не би трябвало да е проблем да се приеме ново правило. Моля ви, забранете обявите без цени. Мн добре ви е ясно какво би станало ако няма прозрачност...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 55
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Аз също съм с две ръце за това но имам чувството че обявите ще намалеят на половина или ако не то ще се качат цените с цел достигане на желаното след евентуален пазарлък . защото необявяването на цена според мен се прави главно с идеята - повече пари . и понеже всеки от нас в различни моменти е ту продавач ту купувач не знам как ще се стигне до консенсос . няма как и душата в рая и ... кво беше нататък . Цеко :):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...или поне да има явно наддаване :) Ще станем Българският и-бей за музиканти :)

Редактирано от fluti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно мощно подкрепям предложението, дори съм склонен да отида по-надалеч - препоръчителния шаблон за обявите да стане задължителен и всяка обява, която не е оформена според него, да се разкарва. С изключение евентуално на снимките, защото не всеки има възможност да даде такива.

 

Аман от обяви от типа на "prodavam - izgodno" със заглавие "golqma ofertaa!!!", ако мога така да се изразя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И в момента е в сила формулирано в раздела правило,с обявата,да се поставя и цена.Още веднъж е посочено и в шаблон за пускане на обява.Останалото е въпрос на контрол(самодисциплина и модериране).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още нещо - мисля си, че подигравателните коментарите по цените също би трябвало да се трият. Те би трябвало да се оставят само, когато са средство за предупреждение(когато някой иска да измами купувача с безумна цена).

Редовно се появяват коментари"ами то ново е почти толкова", което често прави артикулите непродаваеми. Според мен, тези неща стават с голям успех на ЛС, а ако никой не купи - продавача рано или късно ще се светне защо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, въпрос на модериране е обаче модераторския ресурс не е неограничен. Относно тези неща съм леко резервиран защото тази пожелателна форма не се използва от никой, включително и от вас :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм против - пълно е с кибици, които само чакат нещо, за да се заядат. почти всяка обява с цена е повод за нападки, подметвания и т.н.

на моите обяви цени не слагам. нямам време да се разправям с чакалите :virtuoz:

бих бил "за" ако се предприемат строги мерки към гореописаните хора - това значи да се трият веднага всички техни нападки, но тъй като това е трудоемка работа, нека да си остане както досега.

 

поздрави

 

Петър

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кажи и аз да знам ?

за кибиците ми дреме щото превръщат темата в кенеф и само скапват шанса да се осъществи покупко-проджба.

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

заради точно ей такива вметвания като последните ти две :virtuoz:

 

и за това, което си вметнал излишно и никому ненужно в темата на TONY в раздел купувам-продавам. явно, че и цена да има пак може да се ръсят празни приказки. ей това е, което имам предвид за кибиците и чакалите.

Редактирано от kitaratapesho
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е при положение че се продава добър продукт на нормална цена няма кибик на света дето може да развали сделка. В това че понякога наистина се продават боклуци и хората се опитват да предпазят начинаещи колеги няма нищо лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.