Jump to content
Българският форум за музиканти

Звукозапис в домашни условия на домашния компютър.


Recommended Posts

Благодаря Илко за откровеноста ти.Исках да постигна нещо но малко не го получих точно така както исках.Особенно в началото на вокала,по-към края на песента някак си е по- в желаната посока.Знам ,че има доста ефекти но аз даже съм ги орязал със поне 50% от оригиналните надстроики на гласовия процесор па 4.Оригинално там има и дилей които е доста силно подчертан и изразен но разбира се не е надстроен за вокал а за основен глас това нещо.Абе това са готови работи направени от музикални хора но също не са стандартна линия,търси се нещо ново тука което да разбие досегашната линия.Ако има нужда ще посоча точно кои от вградените в гласовия процесор "library" съм ползвал при записа на вокала.Също е ползван и филтър който си е към точния library.

Относно Амза мога само да ти благодаря за това ,че ти свързваш моето незначително име  със виртуоз като него.Аз не съм се мъчил да наподобявам него или "Рико бенд" или "универс" но като слушам и харесвам тяхното звучене то сигорно е нолмално и моите неща да наподобяват техните.Скъпите клавири и не чак толкоз скъпите си приличат  по звучене а?Аз тази кемпичка съм я мъчил със па 800 да я постигна по какви ли не начини.Сега при па 4 си идва както трябва със много малко донадстройване и не чак толкоз голяма полифония както се опитвах да направя при па 800.Абе то всичко има при нашия музикален елит но те си пазят хубавите работи под ключ.Колко сетове съм обръщал за тази кемпа от  м 3 в началото после я моднаха на още 2-3 ,че и повече подвида в кронос.Никой не я сподели открито нали?Всичко хубаво в днешния свят със много пари се постига.Сега искам помощ и насока!Има ли смисал да взимам специален интерфейс за да записвам като хората и ако ще има файда от това нещо кой модел трябва да търся и защо.Имам нужда от специялизирана помощ от вещи хора в звукозаписа които знаят какво имам предвид и какво ме интересува. :godbless:  :yes: Аможе би не ми е нужно понеже няма да има особенна разлика между това което правя сега без тях и това което ще постигна ако записвам  със тези интерфейси. :music:

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко би ти свършило работа, в зависимост от бюджета който би отделил за външен аудио-интерфейс и в зависимост от броя на аналоговите канали колко ще са ти нужни, както е важно да има задължително 192Khz честота на семлиране на аудио-потока.

 

Най-важното при покупка на такова устройство е то да бъде в списъка на подържаните аудио-интерфейси на двaта най-професионални и  флагмански софтуера за професионален звукозапис , а именно - PRO-Tools и Cubase , тъй като те не подържат посредственни звукови карти и при отсъствието на съвместима-такава карта или външен аудио-интерфейс даже и не се стартират, та дори и да могат да им се огледат и разучат опциите.

 

Поздрави и успех.

Редактирано от Губерков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Въпросът е картата да има драйвъри, които да се поддържат и евентуално развиват. Ако имаш драйвъри за конкретна операционна система, например Windows, картата работи с всички програми под Windows.

Проблемът със старите карти е че спират да им ъпдейтват драйвърите и при следваща версия на ос-а те изненадат, че не бачка. Но този проблем е по-често срещан при маковете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво да кажа,мисля че човек копува нещо за да може да го ползва и да му се радва?Май си е по-хубаво един добър миксер поне има ефект и корекция и дава възможности.Тези интерфейси имат само вход за микрофон и инструмент,не дават нито баси,ни високи ни ефекти ,само вход.Е добре ама каква файда нали пак влиза в същото пц?Уж качество давало,че то нали каквото влезне в компютара това се записва в програмата?Който си е добър музикант и със касетофон да го запишеш -пак ще си му е красиво изпълнението.Който не може да  свири и пее и в пайнер да го маскират и мастерират и обработват пак  си му е грозна работата.Да искам качество ако нямам такова и ако нещо ми липсва от към честоти или имам шумове нещо но при полужение ,че компютара си работи идеално и записва без проблем това което се чува и без загуба  на честоти и т.н. тогава за какво ще са ми допълнителни смешни и излишни кутийки след миксера?

Един добър и професйонален миксер е много по-добре пред тези 3-4 копченца според мене.Какво по-голямо качество искаме от това на пц-то?Ако има разлика и подобрение от записа през аудйо ин-а?Та тези уж ценни предусилватели нямат нищо по тях само 2-3 копчета/потенциометри/.Много хора може да кажат ,че не е така но предпочитам един съвременен миксер пред този уокмен интерфейс.Повечето съвременни миксери си имат усб интерфейс за връзка със пц през усб.Кажи ми каква е разликата между  вход  през  AUDIO IN и през  някакъв  USB драйвър?Аз не съм ползвал такива  устройства до момента и не разбирам какво може да ми помогне да махна миксера и да го заменя със  една мижава джаджа?Друго предимство на стандартната звукова карта е че тя се поддържа във всички операцйонни системи на windows същото важи за добрия  миксер с усб интерфейс.

Редактирано от asan79onbashi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Губерков при предния пост не бях прочел твоето последно мнение.Понеже усещам ,че имаш някакъв опит с такива програми и аудйо интерфейси.Аз ползвам Samplitude 11 и донякаде съм запознат със неиния интерфейс и чалъми.Благодарен съм на колегата CyberGene за това че ме запозна със едно много хубаво нещо ASIO4ALL.Този  драйвър ми помогна много със латенцията и закъснението на звука при записване.Първо премахна миди закъснението/midi интерфейс/ и  второ през аудйо входа или микрофона  закъснението напълно безплатен софтуер.Много ми е интересно защо след като има безплатни програми в по-старите windows версий,същите им сменят имената и от части картинките и скиновете и ки правят платени в новите операционни системи?Защо се искат пари за нещо старо със ново име? Аз разбирам но да направиш нещо ново и хубаво което да покажеш и да му искаш тогава лиценз.Аз си смених windows-а със windows 7 че този windows 10 само се разваля без причина и не ми дава да ползвам MOVIEMK стара програма още в windows хр за правене на видеоклип от аудйо файл и  снимки.Даже набутали всички програмки както в Google Play.Искат пари от всеки компютар телефон и всяко устройство което ползва уж новата тяхна програма.Това е много стара програма и уж да ги подобрят тези стари програми те само ги развалят повече.Не мислят какво да подобрят по тях а как да ти вземат парите! :) Не съм видял нещо ново и хубаво от много време насам,даже ги развалят и хубавите програми.Като пример ще дам   KMPlayer програма за гледане на видео и слушане на музика.Аз го ползвам за филми тъи като си чете  българските субтитри наглас без да ти пречат по дисплея.Всеки 2-3 дни актуализации на този плеър и за какво?Вкарват излишни реклами в излишни допълнителни прозорци на плеъра.Актуализация ама да има подобрение откъм кодеци корекции или интерфейс а не само смяна на версий които се множът със хиляди са вече а програмката не е мръднала от към качество никаде.Актуализаций с цел да ти набутат реклами,начални страници в браузарите или някакви нови смешни софтуери които никой не иска. :yes:

Колкото звукозаписващите програми не искам нова програма и да не мога да и науча пак как да работя и кое каде е.Благодаря на всички за мненията и за участието ви в темата ми. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асан без да се мерим на знания и да се правим на професори искам този път да прочетеш и разбереш правилно мисълта ми, тъй като виждам че тълкуваш грешно нещата с компютърното аудио ,и предполагам много от хората,които за запознати с PC-Аудио Звукозаписа ще се съгласят с написаното накратко и най-общо казано от мен.

 

Първо на пръв поглед един аудио-интерфейс дори и от най-висок клас като му погледнеш контрол-сърфейса(както ти ги наричаш няколко копчета и букси :) ), наистина изглежда безобидно,нелепо и смешно - едва ли не като някаква разклонителна кутия , а всъщност нещата далеч не стоят така.

Същината е вътре, там където не виждаш най-важното - DAC/ADAC ( аналогово-цифрови и цифрово-аналогови преобразуватели с голямо бързодействие,работещи в целия честотен диапазон без никакви изкривявания,с висок динамичен обхват,без никакъв шум, при висок Семпъл-Рейт на дискретизация + цифров аудио процесор в доста от случаите) - това най общо са показателите на един качествен аудио-поток с параметри на Студиен запис и Качествен краен продукт :) .

 

Относно баси,корекции и ефекти беше споменал че по-добре хубав миксер - да хубав миксер, но Цифров отново за Студийна работа , другите миксери които всички музиканти ползват на живо са вече друго предназначение и бягат от темата качествен звукозапис.

 

Та на кратко : Ако на твоята Pa4 CPU борда ти е синтезатора на звуци ( в аудио-интерфейса това е същото), втората част е Контрол съфейса където на PA4  са ти клавиатура, всички врътки,фейдъри,дисплей,букси и жакове ( това вече при компютърното аудио са ти PC-то+Монитора+ Аудио Софтуера,който ползваш с всички Ефекти,Еквалайзери,Компресори и още много-други, посредством с които ти управляваш и задаваш параметри на звука в компонентите на Аудио-Интерфейса.)

 

Накратко Компютъра е последното нещо,което оказва пряко влияние на физическите параметри на звука, по скоро той ти е само инструмент с който се управляват всички процеси на звукоизвличане.

 

Постарах се накратко да ти обясня това,което очевидно от написаното по-горе не ти е ясно с цел ако искаш частично да тръгнеш и по тоя път и да ти запаля интереса към това,което търсиш и се интересуваш, макар че темата е доста обширна и необятна.

 

Надявам се да съм бил полезен.

 

Хубав ден :)

Редактирано от Губерков
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.