Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв глас имате ?


bulby

Recommended Posts

моя глас е една специална разновидност на т.нар. бассо профундо, наречена басс-о-про-шундо :cheers:

Да й завиди човек на жена ти, а? :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

две октави и малко... от ми до фа диез... само дето не знам имената на октавите, та ето ви миди да чуете... http://info.datacom.bg/dark/glas.mid

Тва е от Е(голяма октава) до f1#(първа октава)

Следователно си някаде около бас и баритон.

Пробвай до къде ще стигнеш без фалцет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

баритон се водя.. аз ходя на уроци по пеене де, иначе това си е без фалцет.. с фалцета докарвам още бая отгоре, ама аз него не го признавам...

 

EDIT: освен това сега работим и по разширяване на диапазона нагоре, защото имам гласа, но нямам техниката да го направя все още...

Редактирано от dark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баритон се водя.. аз ходя на уроци по пеене де, иначе това си е без фалцет.. с фалцета докарвам още бая отгоре, ама аз него не го признавам...

 

EDIT: освен това сега работим и по разширяване на диапазона нагоре, защото имам гласа, но нямам техниката да го направя все още...

КЪДЕ ХОДИШ НА УРОЦИ!!!

 

АБЕ И ФАЛЦЕТ МОЖЕ ДА СЕ ИЗПОЛЗВА АМА ПАК ТР ДА Е С ТЕХНИКА И ОПОРА.

 

А ИНАЧЕ СУПЕР - ЩОМ ИМАШ МЕГДАН ДАВАЙ....

МОЖЕ ДА СТАНЕШ СЛЕДВАЩИЯ КАРУЗО :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

баритон се водя.. аз ходя на уроци по пеене де, иначе това си е без фалцет.. с фалцета докарвам още бая отгоре, ама аз него не го признавам...

 

EDIT: освен това сега работим и по разширяване на диапазона нагоре, защото имам гласа, но нямам техниката да го направя все още...

КЪДЕ ХОДИШ НА УРОЦИ!!!

 

АБЕ И ФАЛЦЕТ МОЖЕ ДА СЕ ИЗПОЛЗВА АМА ПАК ТР ДА Е С ТЕХНИКА И ОПОРА.

 

А ИНАЧЕ СУПЕР - ЩОМ ИМАШ МЕГДАН ДАВАЙ....

МОЖЕ ДА СТАНЕШ СЛЕДВАЩИЯ КАРУЗО :lol:

При една много добра учителка... :lol: Днес стигнахме горе до сол, а долу до ре :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Абе малко трудно ще стана Карузо:

1) той е бил тенор

2) той е бил оперен певец

 

а аз съм баритон и пея поп/рок/метъл :lol:

 

Ами виж, въпроса не е до учителя само... Просто ме учи на правилна техника. Мен това ми е едва 5-ия урок.

Редактирано от dark
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе малко трудно ще стана Карузо:

1) той е бил тенор

2) той е бил оперен певец

 

а аз съм баритон и пея поп/рок/метъл :(

 

Ами виж, въпроса не е до учителя само... Просто ме учи на правилна техника. Мен това ми е едва 5-ия урок.

По принцип някой смятат, че Карузо е бил баритон и с много упражнения е станал драматичен тенор.

От G до заветния H бемол ти остават тон и половин!!!

 

Какво точно означава правилна техника според теб!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато преди три години на ходех на уроци по пеене най-големите постижения ми бяха До- на малка до Си на първа. Учителката казваше че мога да измъкна още по един два тона отгоре и отдолу ама не много чисто. Това се води тенор. Сега мога да сляза до сол на голяма но загубих голяма част от високите защото ми липват подходящите упражнения. И аз пея в хор и то непрекъснато откак спрях уроците обаче на пича дето се биеше в гърдите че пее в хорче мога да кажа че не е достатъчно за да хваща 3 октави и 3 тона. Най - малкото защото в хоровете отделните гласове пеят само в определените им партии и рядко преминават диапазон от 10-12 тона. Мисля че доста от вас се бъркат нещо с преценката си за диапазона в който пеят. Моят идол за вокалист в метала Ерик Адамс едва ли има 3 октави та кво остава за половината от форума(не се бъркайте с партиите в които пищи- да цвърчи и издава нечовешки звуци може всеки ама тва не се брои). За Халфърт поне в Джудас не пее на повече от 12 тона а за 4 октави да не говорим (освен ако не хваща някви тонове извън възможността за възприятие на човешкото ухо). Това че пее много високо не означава че има голям диапазон щото той и като говори пак си е във високите регистри.

Но пък е вярно че жените имат по-голям диапазон от мъжете. При оперните певици е често явление 3 октави. Особено при сопраните (няма нормални/пълноценни мъже сопрани) защото изкарват ниските с определена постановка.

Малко се увлякох в обясненията а ? :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Първо бях тенор, после пропуших... сега се клатушкам между бас и баритон (диапазонът ми е още по-променлив, но по принцип е между октава и октава и половина - без фалцета, разбира се), в зависимост от:

1. Колко време е минало от събуждането ми

2. Колко съм пушил

3. Разпял ли съм се

 

Не мога да разбера защо не ме взеха в църковния хор с такива хубави гласови данни...

 

Между другото, да се похваля, в курсовия хор имаше един пич - бас-профундо! Ей, голям кеф е да слушаш профундо. Все едно педалите на органа :( Ама пича щом го усетиха, и веднага го лапнаха по хорове и ангажименти... Бая бъдеще му предвиждам :)

Редактирано от Tarvin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може от цигарите да слезнеш от тенор до бас. С един тон, тон и половина да. Цигарения дим оказва отрицателно влияние на високите гласове, като ги разваля. Пада горната граница, появява се хрип, но долната граница не се променя.

При теб се е случило така защото сега завършва периода на мутиране на гласа. Това може да продължи до 25, а рядко и до 30 годишна възраст.

В хора не са те взели точно поради тази причина. Просто изчакват. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакайте, чакайте, нещо не зацепвам.. Аз съм абсолютен новак в областта на пеенето, но какво искате да ми кажете? Че две октави и малко глас е няква огромна дарба???

 

А за техниката - еми на мен проблема ми е, че като тръгна да пея високи тонове се спичам, и тръгвам да си стягам гърлото, а нямам нужда да го правя.. Същите тонове ги изкарвам и отпуснат и то много добре... Та на това се уча - да се отпускам :cheers: Ама 2 октави и малко не е голяма дарба, или?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пеенето като дарба зависи от много неща. Диапазона е просто едно от тях. Но ако може да пееш в две октави както трябва си е перфектно. Стига разбира се правилно да ги смяташ тия работи но предполагам че щом ходиш на уроци учителката ти едва ли те заблуждава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.