Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв глас имате ?


bulby

Recommended Posts

ем накарай я педагожката ти да те измери отгоре додолу :virtuoz:

И това беше също гадно.

В този форум май си си наумил само гадни работи да пускаш... :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прав е човека, не знам какъв педагог трябва да си за да мериш фалцет и микс, деа... :blink:

е вие пък вече прекалявате. Това с половината октава го казах на шега.

А отностно диапазона - Доколкото знам микса са тонове кото могат да се изпеят или с глас или с фалцет, така че не виждам защо да не влиза в диапазона. Това да можеш да пееш на фалцет по -надолу мисля че е позитивно качество незнам ...

Аз написах това което ми каза педагожката ми , която без съмнение мога да кажа че си разбира от работата и е невероятно добра- а тя каза че имам 3 октави.

От тук нататък другото , че още съм начинаещ и ми е удобно да пея само в един малък диапазон е мое наблюдение. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми интересно как точно реши, че е много добра, щом ти е първия преподавател, а ти още не се разбрал как стоят нещата, но ти си решаваш в крайна сметка. За мен си е чиста загуба на време да се ходи при педагог по поп пеене, защото обще взето ги знам всичките и знам какви "резултати" се постигат от този вид работа с гласа. Предпалагам, че е била по поп пеене, защото просто никой по класическо няма да ти разреши даже намек за микс. То и там добрите педагози се броят на пръстите на едната пи ръка, но това вече е друга тема.

е вие пък вече прекалявате. Това с половината октава го казах на шега

 

Да съм споменавал някъде точно тази част?

 

Доколкото знам микса са тонове кото могат да се изпеят или с глас или с фалцет, така че не виждам защо да не влиза в диапазона. Това да можеш да пееш на фалцет по -надолу мисля че е позитивно качество незнам ...

 

Ми не е съвсем така. Защо мислиш, че човек ще пее на микс, щом тези тонове ги има в гласа си и може да ги изпее по нормален начин...Замисли се малко.

 

И трето- ако наистина имаш тро октави (което съм почти 100% сигурен, че не е вярно), направо бягай към Гинес да те записват. Хората се трепят години за диапазон от 2 октави (поне мъжките гласове) и малко, а ти от първия урок 3...не знам, братле. :unsure: Ако наистина милата женица ти брои микса и фалцета направо се махай, честно !

 

Това горе не са опити за заяждане, а неща написани от човек, който си е патил от преживявания (макар и в по-лека степен) като твоите :)

Редактирано от Walker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е важното да спориш, а да направиш изводите за себе си :unsure:

Абе чесно казано гледам да не си правя изводи от непознати, особено като не съм в час. Само от няколко теми тука в форума прочетох сигурно 10 различни версии затова какво е микс... в крайна сметка важното е не дали знам какво е микс и колко откави ми е диапазона и т.н. , ами как пея тъй че здраве да е ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе чесно казано гледам да не си правя изводи от непознати, особено като не съм в час

 

Тва е най-важното, впрочем. :unsure: Обаче ще ти дам един съвет, който независимо дали е от мен или от който и да е друг е валиден, особено като става въпрос за обучение на певци - не се хвърляй с главата напред в нещо, само защото е ново . Винаги си имай едно на ум, защото една китара можеш да смениш, но не и гласа си . :)

 

Със здраве :)

Редактирано от Walker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какъв глас имате? Това е въпросът. Октавите и прочее нямат значение. Всичко, което можеш да изпееш убедително и със съответната емоция, е твоят глас. Нещо неповторимо. Ако си честен със себе си, разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе зависи. Представи си, че си художник и имаш палитра, която има 10 цвята, примерно. С тези 10 цвята можеш да направиш невероятни картини, но представи си да имаше още 10...Така е и в пеенето. Високите или ниските тонове придават различни чувства можеш да ги пееш, значи по-голям набор за изразяване. С малкия диапазон се ограничават нещата и не се разкрива пълния потенциал на картината/художника. Поне го виждам и чувствам :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна съм, само дето сравнението е неуместно :unsure: От много опити за разширяване се стига до лоши резултати. Не знам, може и аз да бъркам, но за мен най-важното е комфортът на границата. Ама - слава богу! - аз не съм певица, все пак, и не ги разбирам тия работи.

Редактирано от ronia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много опити за разширяване се стига до лоши резултати. Не знам, може и аз да бъркам, но за мен най-важното е комфортът на границата

 

Да, и затова е толкова важно да си при наистина добър преподавател, защото му залагаш бъдещето си. Принципно ако си уцелил човека, няма шанс да се повреди гласът ти. Ако нещата не вървят, просто процеса се прекъсва или се подожда с различен подход, в зависимост от проблема. А конфорт на прехода се постига именно с много, много работа ;) Жените сте доста облагодетелствани, защото при вас прехода е естествено поставен, а и времето за мутация при вас е 1/3 от това при мъжете. :nono::P

Редактирано от Walker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Walker - 3 октави заедно с микс и фалцет не са малко, стига да говорим за фалцет който е приложим при пеене

 

 

И защо ги разглеждате като различни неща? Като се разпявате да не би да си разпявате по отделно гласа, микса и фалцета ? Нормално е човек да си почва с глас и да завършва на фалцет, а добрия микс идва след време като си овладееш гласа, като заместител на ниската част от фалцета.

Разбира се плавния преход от един тип глас в друг е изключително важен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.