Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв глас имате ?


bulby

Recommended Posts

:ph34r: Хе хе, хората (цялата държава) са мошенници, ти пък за едно пеене, което всъщност е най- чистото и благородно нещо... ;) Далавера да има! :ph34r: Аз пък скоро рабрах ново за мен нещо и то от един спор с една оперна певица... При тенорите нотния запис е с една октава нагоре! При спора мацката ми вика- те оперните певци пеят До на 3-та, а аз изпаднах в смях и й викам- да бе, ама много ясно, та те от там почват даже... :P Поразпитах и се запознах с фактите- та една октава по- нагоре! Също и рабрах къде точно стоят високите тонове в лицето! Някой да е чувал за "Венециянска маска"? :ph34r::ph34r:

Това че с тенорите когато пеем един и същи тон тяхното се чува реално октава по-нагоре го знам и сме го пробвали, понеже все не мога да го повярвам... А знаеш ли че още Менделеев го е открил и го е записал Закона за периодичността в една таблица - както на елементите, така и на тоновете че са през - 8 ... :P

 

 

 

П.С. само се притеснявам да не бъркаш случайно ларингса със сфинктер и на последния да си решил да му викаш "венецианска маска" :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:):) Доста неприлично изказване! Не, не говоря за това, а за мислена маска на лицето, която го разделя на зони и всяка зона отговаря за изкарването на даден тон! Това е място към което е насочено резонирането и най- общо казано усещаш звънтене в тази област при изкарването на този тон! Така аз го разбрах, така ви го казвам! :) Не съм още много наясно, но ще се постарая да бъда в най- скоро време! :P:P Редактирано от toshevski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Това си е така. Разбрал си го правилно :lol:

Само че практиката не трябва да ти изглежда неприлична. :lol: Иначе никога от любимото за мъжете мисловно ниво :D няма да успееш да се прехвърлиш на ниво "усещане". Забележи, че Карузо, в темата на Джени, където е писал за резонанса и вибратото, накрая с какво завършва постинга си спомняш ли си?!

 

Ще го повторя с други думи - иска да каже че си изхвърляш мисловния боклук и теореми, философствания и художествености... :D ... докато не останеш единствено на ниво "усещане", докато пееш. :)

 

 

Цитирането на непосредствено предходящо мнение е забранено! :lol:

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно се съгласявам с "усещането"! Няма идентични гласове, няма идентични диапазони, клавиши, струни, прагчета, има вокален механизъм, мисъл и усещания... Аз бих искал максимално да се възползвам от теорията за да мога да го приложа в практиката защото без диплома няма работа, без работа няма развитие (дипломата в случая е теорията, а работата е пеенето), няма как да се прави нещо без да се знае как, т.е.- да се кара само на усещания, а и доста от нещата могат да се направят дори по- лесно отколкото си мисли човек, но трябва да бъде запознат с нещата и след това идва ред пак на усещанията... :P:huh::D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^Не е лошо да си вярваш, че това е начинът...

Само че като ти чета без диплома няма работа, без работа няма развитие (дипломата в случая е теорията, а работата е пеенето), ...........

 

дано накрая да не излезе, че търсиш работа като преподавател по пеене... :nono:

 

 

 

П.С. ако тази оперна певица се навие да ти преподава - наемай се!....какво друго мога да ти кажа.... :nono: .... освен ако тя не ти ги е говорила тези неща само да ти се изфука, разбира се... а не да те учи.. :) и такива ги има.. :P

 

 

Цитирането на непосредствено предходящо мнение е забранено! :P

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно озвучаването на т.нар. "черепната кутия" - много добър пример е работата на Elton John, не ми е любимият изпълнител, обаче прави невероятни неща с гласа си и всяка изпята сричка притежава свое отделно звучене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааааа , последният час го прекарах в четене на темата и вече дори успях да забравя повечето неща които исках да кажа (тъпичко съм си , кво да праим :wall: ) смятам тези дни да проверя какъв глас съм по класическите стандарти . та да започнем от началото : като дете съм пял 7 години в хор Бодра Смяна , там бях 1-ви нисък глас , което значи сопрано ( при детските гласове се използват наименованията на женските гласове ) . там съм учил солфеж 6 години , но убий ме ако си спомням нещо. след това мутирах и не съм се занимавал с пеене дълги години , започнах отново 1997-а . И започнах от самото начало , поради простата причина , че смених стила ( станах рокаджия :P ) освен това се наложи да пея и солово . бая време се справях супер зле и като си чуя записи от онова време ми иде да се гръмна.

Според мен гласа трябва да се определя в зависимост от това къде можеш да си играеш снего, т.е. къде можеш да изпееш текст със съгласни. чисто в тоново отношение , мога да изкарам 3 октави и половина с фалцета , но това не означава че наистина мога да пея в тях . когато имах група съм пял парчета както на Depeche Mode , Chris Rea, Paradise Lost i Him вниските регистри при това много добре , така и Хелоуин и Гама Рей във високите ( не особено добре , хахаха) . Та хайде някой да ме определи ;)

По отношение на една от най-великите певици със огромен диапазон - Yma Sumac, искам да кажа , че : 1-во , мацката е на 84 години сега и продължава да изнася концерти , 2-ро - нейни записи се намират в нета, а дори и можете да гледате нейни концертни изпълнения , и 3-то - тя е първата певица , която комбинира класическо пеене с рок - албум 1972 - Miracles . Може Марая Кери да достига така наречения свирков диапазон , но не може да стъпи и на малкия и пръст като пеене . А пък и баба ви Yma като ревне , доста метъл певци и певици могат да и завидят ;) .

И последното което искам да кажа за сега е : пеенето е изкуство , т.е. за изкуството няма рамки , така че дерзaйте , пейте , веселете се и творете това което ви е на душа , останалото няма значение :

Cheers :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, добре го каза:D На мен лично ми звучиш като баритон, кажи като се провериш дали съм познал :D

 

Офче - и к'ъв е тоя чиърс, да не си спрял сокчетата? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята педагожка ми го измери (гласа) - от ДО на малка октава 3 октави нагоре без фалцет....

...от тоз диапазон засега мога да пея нормално без да звуча гадно само в половин октава, но евентуално в бъдеще.... ;););) :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три октави глас?! Какво животно си ти?! :) Можеш ли да запишеш едно разпяване да те чием? :D

Редактирано от CorvusCorax
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята педагожка ми го измери (гласа) - от ДО на малка октава 3 октави нагоре без фалцет....

...от тоз диапазон засега мога да пея нормално без да звуча гадно само в половин октава, но евентуално в бъдеще.... :D:):D :think:

ами значи това не ти е гласа човек

 

ако естествения ти глас не звучи добре, то тогава какво остава за другото :P

 

според мен ако наистина е 3 октави става въпрос за некъф микс

 

а с фалцет колко ти е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами значи това не ти е гласа човек

 

ако естествения ти глас не звучи добре, то тогава какво остава за другото

 

според мен ако наистина е 3 октави става въпрос за некъф микс

 

а с фалцет колко ти е?

еми начи без микс и фалцет ми е половин октава :D

а с фалцет незнам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.