Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв глас имате ?


bulby

Recommended Posts

:beer: Па те тия с петте октави и женки и ма измежду тях

Така че дай и некви женски песньовки :D

ми аз ли4но се кефя на Марая Кери, Уитни Хюстън, Има сумак (до колкото ми е известно тя държи световния рекорд за диапазон ама нема неини записи), Кристина Агилера, Йълдъз Ибрахимова, Кати(4 цели тона и един полутон хаха) и ба ли му мамата не се сещам са за др хихи!!!! :P

Па ти незнам на кво се кефиш тогава :P

 

Исках да кажа че във форума има жени с 5 октави та за тва

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо фалцета да не влиза в диапазона на певеца?

Ако мислиш че child in time не е пяна на фалцет....

фалцета си е 4аст от атрибутите на певеца, но не влиза в това, което аз разбирам под диапазон и child in time викането представлява една вокална линия, над нея терца и над нея секста. е само най-ниската 4аст е на фалцет. смея да твърдя това с много голяма сигурност, защотоаз самия от доста време изу4авам песента понеже 6те я записвам и съм говорил с много по-запознати хора от всички нас, които взимаме у4астие в този форум. съжалявам, ако е прозву4ало грубо, но тази песен ми е наистина голяма слабост. не искам никого да засегнапросто изказвам мнение. ае успех!!

Абе пеенето си е субективна работа.

Истинското певческо изкуство се постига с белканто.Болшинството от поп и рок звездите са далече от тва ама тва не ги омаловажава като изпълнители.

 

Един от феномените на които аз съм голям фен е Боби МакФерин. На него съм му разследвал изпълненията около 3 октави е.

От фалцет до фалцет разликата е пак от земята до небето :beer:

 

ей тука си поствам едно изказване от говорилнята да натрупам малко бройка

 

Относно певците - универсалните певци са истинска рядкост а и е кажи речи невъзможно.

 

Не случайно в класическата музика тенорите например се далят на лирични, драматични, спинтови и контра тенори(тенор алтино).

Павароти е наистина феноменален лиричен тенор драматичните му роли минават ама в сравнение с голям драматичен тенор в конкретната роля...........

При високите гласове най-много си личат тея неща.

 

Та същото е и в Конкратния случай за лиричен тенор имащ представа от някой тънкости впеенето не е проблем да пее без никво напрежение високи партии на Стинг които стигат до а1,h1 - начина на пеене на Стинг е със сериозно участие на гърлото.

За лиричните тенори не е проблем с лекота да пеят с2, d2 като естествено са много по слаби в долния регистър и низините им не са плътни вследствие на недостатъчен гръден резонанс.

 

Всичко това са си природни фактори които не зависят от техническите способности на певеца или в малка степен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тия работи не зависят от певеца ама той требе да си подбира песните, където гласът му звучи най-добре и да не се опитва да пее неща не за гласа му, щото все чувам некви дет' квичат на високо или шепнат ниско и само си трупат негативи на иначе красивите гласове

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен. И на мен ми е писнало от такива неща и го казах в друга тема май. Един от тези вокали е Лабри, но за щастие напоследък остаря и поумня :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те тия работи не зависят от певеца ама той требе да си подбира песните, където гласът му звучи най-добре и да не се опитва да пее неща не за гласа му, щото все чувам некви дет' квичат на високо или шепнат ниско и само си трупат негативи на иначе красивите гласове

Ха ха

по тоя повод се сетих че в певческите среди има един лаф:

"На тоя низините са му като топъл въздух"

 

;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно съм съгласен. И на мен ми е писнало от такива неща и го казах в друга тема май. Един от тези вокали е Лабри, но за щастие напоследък остаря и поумня ;)

Ако става въпрос за Джеймс Лабри от Тиатър с чието творчество не съм запознат иначе мисля че е обучен певец високите тонове ги пее с техника без гърло - гледал съм им един концерт

Сигурно просто групата иска всичко да им е слоно от инструментите та до вокалите :)

 

А е трябвало да си вземат Боби МакФерин и немат грижи ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз бях баритон в 10 клас в хора на момчетата ама сега мога като нищо да се класирам при басите. Само като се сетя колко бира е изтекла от тогава. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз бях баритон в 10 клас в хора на момчетата ама сега мога като нищо да се класирам при басите. Само като се сетя колко бира е изтекла от тогава. :D

виж тя бирата няма да ти промени постановката на гласа, ама голямото количество ще ти съсипе диапазона

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е съгласен съм. Гласът ми е в плачевно състояние още повече че не съм се занимавал с него повече от 8 години :think: Но наистина хващам 4 тона по ниско от преди. Рано сутрин и повече :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което съм чувал е, че при мъжете ниските се формират до 35-40 годишна възраст. Така че, според мен няма нищо странно в това, че гласа ти се е разширил надолу като диапазон. След като ти е заложено генетично.. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз когато активно се занимавах с пеене никога нямах проблеми с ниските, ма виж с високите (не фалцет) що пот съм пролял <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз мисля, че вокалът, както и цялостното звучене на едно парче трябва да са направени ad-hoc!

Сиреч... според случая. Това ще рече, че не би трябвало да се повтарят.

Мисля че мина времето на това един цял лбум да звучи по еднакъв начин за всяко парче. Като метълите от '80-те и '90-те.

Виж Queen, Jethro Tull, майко... изродска работа.

Да не говорим за Pink Floyd, Alan Parsons, Frank Zappa... лудница. Тия хора сигурно са спели в студиото!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.