Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв глас имате ?


bulby

Recommended Posts

Ами когато бях дребосък ходих 4-5 години на уроци по пиано и солфеж, от тогава много малко съм свирил, но напоследък като че ли пак се паля. Ина4е свиря на китара.

 

Относно вокалната практика, то е малко като фитнес - трябва да се упражняваш, но не трябва да прекаляваш. Напредъкът идва с времето.

Много ще съм благодарен ако някой може да ми покаже някои трикове(закриване, имитиране на дрезгав глас, и други подобни).

 

На всички, които пеят мога да кажа:

 

Ако от нещо ви боли :НЕ ГО ПЕЙТЕ!

Не се насилваите, Упражнявайте се често, но не прекалено често, избягвайте да вдигате прекалено много гласа си чрез силови упражнения(ако установите че при разпяване сте си отрязали повече от 1-2-3 цели тона отдолу, значи нещо не е на ред), пийте 4-5л. вода на ден, изисквайте от критично настроени хора да ви оценяват и не се отчайваите от неизбежно лошите резултати в началото. Не пушете. Избягвайте алкохол и кафе. Говорете тихо. Когато гласът ви е във форма, то обикновено целия ви диапазон е налице(от ниско до високо), а гласът ви е плътен(доколкото по принцип ви е плътен). Когато не сте много добре с гласа, ниската му част изчезва или става

твърде тиха, а високата става много тънка. Записвайте се и следете прогреса си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е въпрос на работа.Стига да има човек който да ти дава правилни насоки.

Ако трябва нещо помощ питай :lol: тука има хора с по 4-5 октави.

 

Сериозно с квот можем ше помогнем.

Ти да не си пианистче иначе :lol:

4увам тука за хора с мноо октави не6то, пък мене ми е 15 см ненадървен :cheers::) , аиде по-спокойно, да не се исфърляме като пяни брейкъри на водна пързалка :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко е въпрос на работа.Стига да има човек който да ти дава правилни насоки.

Ако трябва нещо помощ питай :)  тука има хора с по 4-5 октави.

 

Сериозно с квот можем ше помогнем.

Ти да не си пианистче иначе :D

4увам тука за хора с мноо октави не6то, пък мене ми е 15 см ненадървен :D:P , аиде по-спокойно, да не се исфърляме като пяни брейкъри на водна пързалка :)

Ти си ебаси неверника :D

 

Я си уреди среща с хората и ги преслешай, тукмо ще обявиш и на широката форумна общественост :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

аз хубаво 6е им преслу6ам глас4етата ама на мен те кво 6е ми преслу6ат ;) ненадурвения да ми го надурвят ли :) . момци аз нямам ни6то против никого тука ама това дето ми го разправяте за октавите малко ми се 4ини да не е верно. на4и който държи да ми дока'е 4е има мноо голем ---- да ми изпее child in time (deep purple), bohemy rapsody, another one bites the dust (queen), journeyman, dance of death( iron maiden), swords in the wind (manowar), ама без да ползват фалцет и без да се дерат като прасе на бъдни ве4ер и тогава 6а ги призная за пи4ове. аре със здраве и не падайте духом, все пак тука вси4ки сме певци с МНООО ГОЛЕМИ ______ :metalist:

Редактирано от I`m a believer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз хубаво 6е им преслу6ам глас4етата ама на мен те кво 6е ми преслу6ат :bravo: ненадурвения да ми го надурвят ли :greenangel: . момци аз нямам ни6то против никого тука ама това дето ми го разправяте за октавите малко ми се 4ини да не е верно. на4и който държи да ми дока'е 4е има мноо голем ---- да ми изпее child in time (deep purple), bohemy rapsody, another one bites the dust (queen), journeyman, dance of death( iron maiden), swords in the wind (manowar), ама без да ползват фалцет и без да се дерат като прасе на бъдни ве4ер и тогава 6а ги призная за пи4ове. аре със здраве и не падайте духом, все пак тука вси4ки сме певци с МНООО ГОЛЕМИ ______ :bravo:

<_< Па те тия с петте октави и женки и ма измежду тях

Така че дай и некви женски песньовки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

King Diamond наистина има четири, ама не съм го чувал да се качва нависоко. Чат пак като съм в кондиция изкарвам някои негови вокали. Иначе лично аз съм докарал баритон 2 октави и малко, ама имам още доста да се развивам нагоре, в момента се уча още.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И защо фалцета да не влиза в диапазона на певеца?

Ако мислиш че child in time не е пяна на фалцет....

фалцета си е 4аст от атрибутите на певеца, но не влиза в това, което аз разбирам под диапазон и child in time викането представлява една вокална линия, над нея терца и над нея секста. е само най-ниската 4аст е на фалцет. смея да твърдя това с много голяма сигурност, защотоаз самия от доста време изу4авам песента понеже 6те я записвам и съм говорил с много по-запознати хора от всички нас, които взимаме у4астие в този форум. съжалявам, ако е прозву4ало грубо, но тази песен ми е наистина голяма слабост. не искам никого да засегнапросто изказвам мнение. ае успех!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
:beer: Па те тия с петте октави и женки и ма измежду тях

Така че дай и некви женски песньовки :D

ми аз ли4но се кефя на Марая Кери, Уитни Хюстън, Има сумак (до колкото ми е известно тя държи световния рекорд за диапазон ама нема неини записи), Кристина Агилера, Йълдъз Ибрахимова, Кати(4 цели тона и един полутон хаха) и ба ли му мамата не се сещам са за др хихи!!!! :P

Редактирано от I`m a believer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

фалцета си е 4аст от атрибутите на певеца, но не влиза в това, което аз разбирам под диапазон и child in time викането представлява една вокална линия, над нея терца и над нея секста. е само най-ниската 4аст е на фалцет. смея да твърдя това с много голяма сигурност, защотоаз самия от доста време изу4авам песента понеже 6те я записвам и съм говорил с много по-запознати хора от всички нас, които взимаме у4астие в този форум. съжалявам, ако е прозву4ало грубо, но тази песен ми е наистина голяма слабост. не искам никого да засегнапросто изказвам мнение. ае успех!!

Първо: не знаеш какви хора има в този форум, не ги подценявай!

Второ: за фалцета определено имаме разногласие. има песни изпяти изцяло на фалцет. според мен, това което излиза от гърлото ти като добре изпят тон би трябвало да ти влиза в диапазона. лично мнение, не задължавам никого да го приеме :D

Трето: Това, че знаеш интервалите на child in time е хубаво... обаче не знам как ше го изпееш това нещо, особено без фалцет. много ми е любопитно след като не е фалцет, какво аджаба е? :beer:

пп Не се заяждам, питам от любопитство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.