Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв глас имате ?


bulby

Recommended Posts

Снежанка ми каза, че съм имал 2 октави и 2 тона. А тоналността не я знам. Питайте нея.

 

 

Topsun: Като чуеш снежанка ще видиш има ли или няма 3 октави. Едно е сигурно като ти писне високо и се чудиш дали не е GSM. За малко да ми счупи бутилката със загорка една вечер. Като Ела Фитцджералд. :)

доста трудно можеш да различиш женския глас и женския микст,така че пак ти казвам-в грешка си:)надявам се да не грешиш,но с риск да се повторя се съмнявам :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще бъдете ли така добри да ми обясните какво точно! е фалцет тъй като живея явно с някакви грешни убеждения и всеки който попитам ми казва различни работи!?

:hello:

Фалцето или "фалшив глас" е пеене със стегнати гласни струни. По принцип се ползва за вземане на много високи тонове, които са извън регистъра на изпълнителя, но във фалцето може да бъде изпят почти всеки тон, висок или нисък. Разглеждай го като вземане на труден тон чрез променяне не на височината, а на тембъра на гласа.

Пич неща да се заяждам, ама тва дет го говориш няма нищо обощо с реалността!!!

Не знам от каде си го научил?!?!

ХАхахахаха <_< Ето за какво говорех!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич неща да се заяждам, ама тва дет го говориш няма нищо обощо с реалността!!!

Не знам от каде си го научил?!?!

Няма проблеми.

Научил съм го от няколко учебника, от учители по солфеж и най-вече от времето когато пеех в един детски хор (тогава бях на 11-12 години и дет метъла не ме влечеше много-много)

Можеш да прочетеш по въпроса и нейде по музикантските сайтове из интернет, ако имаш време и желание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми нямат жените фалцет просто!!!

Нещо дет го няма не се кръщава!!!

*

*

Пич неща да се заяждам, ама тва дет го говориш няма нищо обощо с реалността!!!

Не знам от каде си го научил?!?!

Да не става банално, но я прочети какво пише тука:

http://www.davestroud.com/glossary.def.falsetto.html :read:

Знаех си, че все нейде из интернет е писано по темата :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе за Снежанка си е 100% вярно, че и е над 3 октави гласа, нали ходя на уроци при нея и съм ставал свидетел (и дори съм съумявал да не се сдухам :( )

Новият идол на всички певици-Снежанка!!!Стига бе пич!Не може да има 3 октави диапазон!Склонен съм да вярвам,че е възможно,но ако беше така,то щеше да е сензация!Сещаш ли се?Ако е вярно,искрено се радвам,но се съмнявам честно да ти кажа,4е е факт....

трябва да спомена, че имам сурови записи на въпросната и чакам някой да ме амбицира финансово да ги публикувам тук. Или обратното :happy:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе я пусни да видим за кво става въпрос,то така веднага ще стане ясно.до сега говоря неща и съм убеден,че няма 3 октави диапазон.пусни записи да видим за кво иде реч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 2 октави и 2 тона чисти. Учителката ми по пеене ме определя като бас, ама на 18 години не съм още... То ниските при мъжете се формират до към 40-тата година. Тогава ще видим. Имам много стабилен фалцет обаче и с негова помощ качвам с октава (октава и 2-3 тона при добро здравословно състояние) отгоре. Абе, не че съм супер доволен... предпочитам малко чисти високи за сметка на басите, щото това е което ми липсва много често като пея, ама и така се оправям. :rolleyes:

А на Снежанка гласа няма да го коментирам преди да го чуя, но нищо не и пречи според мен да има 3 октави и отгоре глас, особено ако се занимава сериозно с пеене и прирпдата и е помогнала, що не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя е точно 2 октави, без разпяване, от ми-бемол на контрата на пианото до ми-бемол на първа октава. Това какъв глас се водаше? :think: Това без фалцета естествено. С него се качва още доооста. Не, че се занимавам с пеене, ама и аз да си кажа диапазончето :cheers: Иначе вярно пея, ама тоя пуберитет тука ми такоа ралтата :P

Редактирано от JoiNT_NaTuRe
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Снежанка няма конкуренция :)

 

Така де тук нито един женски вокал не се чу. Е аз съм си типично сопранче. Не знам колко голям е диапазонът на гласа ми, когато съм се интересувала беше доколко високи тонове мога да стигна.

 

А 5 октави направо ми се струва нечовешко, не че нещо - това трябва да се чуе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

айде и аз ще си кажа-3 октави и 3 тона (с фалцета) като последният е ми на 3та при хубаво разпяване. И понеже в момента всички сигурно се смеят,да поясня,че съм пял 7 години в хор :D:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.