Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв глас имате ?


bulby

Recommended Posts

Нисък.Подяръчно нисък глас имам.май минава за чист бас,ама балига..едно време като бях в един училищен хор бях едно от 2те момчета които пееха бас(имаше и 6 момичета!,но то все едно ги нямаше),а диригентакта все казваше:"Малко по-леко,малко по-леко..не бъркайте текстовете,много се чувате! " :);):rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще бъдете ли така добри да ми обясните какво точно! е фалцет тъй като живея явно с някакви грешни убеждения и всеки който попитам ми казва различни работи!?

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще бъдете ли така добри да ми обясните какво точно! е фалцет тъй като живея явно с някакви грешни убеждения и всеки който попитам ми казва различни работи!?

:hello:

Фалцето или "фалшив глас" е пеене със стегнати гласни струни. По принцип се ползва за вземане на много високи тонове, които са извън регистъра на изпълнителя, но във фалцето може да бъде изпят почти всеки тон, висок или нисък. Разглеждай го като вземане на труден тон чрез променяне не на височината, а на тембъра на гласа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе за Снежанка си е 100% вярно, че и е над 3 октави гласа, нали ходя на уроци при нея и съм ставал свидетел (и дори съм съумявал да не се сдухам :) )

Новият идол на всички певици-Снежанка!!!Стига бе пич!Не може да има 3 октави диапазон!Склонен съм да вярвам,че е възможно,но ако беше така,то щеше да е сензация!Сещаш ли се?Ако е вярно,искрено се радвам,но се съмнявам честно да ти кажа,4е е факт....

Редактирано от Topsun
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса за женския фалцет, съм съгласен с Маугли - повечето жени нямат такъв. Но пък и Ададжо може да има право, тьй като някои жени имат подобно звучене във високия регистър.

 

Мен пък друго ме вълнува, дали наличието на доста голям фалцет означава, че може част от тези тонове с упражнения да бъдат запълнени с плътен глас? Така е при мен. Аз съм бас-баритон, дори понякога при добра форма в ниския регистър стигам до си на контра октава, но нагоре, си е голяма мъка да изпея ми на първа, въпреки че фалцетът ми продължава още 5-6 тона. :blink:

 

:blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми да де:)упражнявай микста:)така ще си вдигнеш диапазона на гласът и на фалцета надолу.има доста упражнения за глас,но нямам време да ви ги напиша.най-добре пейте повече (без да си давате зор и да се пънете като магарета :happy: )но преди всичко се разпявайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса за женския фалцет, съм съгласен с Маугли - повечето жени нямат такъв.

Фалцето пеят както мъже, така и жени.

Това е просто постановка на гласа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снежанка ми каза, че съм имал 2 октави и 2 тона. А тоналността не я знам. Питайте нея.

 

 

Topsun: Като чуеш снежанка ще видиш има ли или няма 3 октави. Едно е сигурно като ти писне високо и се чудиш дали не е GSM. За малко да ми счупи бутилката със загорка една вечер. Като Ела Фитцджералд. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще бъдете ли така добри да ми обясните какво точно! е фалцет тъй като живея явно с някакви грешни убеждения и всеки който попитам ми казва различни работи!?

:hello:

Фалцето или "фалшив глас" е пеене със стегнати гласни струни. По принцип се ползва за вземане на много високи тонове, които са извън регистъра на изпълнителя, но във фалцето може да бъде изпят почти всеки тон, висок или нисък. Разглеждай го като вземане на труден тон чрез променяне не на височината, а на тембъра на гласа.

Пич неща да се заяждам, ама тва дет го говориш няма нищо обощо с реалността!!!

Не знам от каде си го научил?!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.