Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв глас имате ?


bulby

Recommended Posts

Аз искам да знам Азис колко има хахаха

 

А иначе ако трябва да говорим за добри чужди гласове трябва да споменем вокала на ManowaR, наистина нечовек!

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек, нечовек - Джеймс ЛаБри от Dream Theater го слага в малкия си джоб по отношение на диапазон <_<

(Въпреки, че не ми е точно любим вокал)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ехеееееееееееееееее ама вие ме убихте бе хора!!! 3 октави без фалцет :blink::blink::blink: вие представа имате ли колко е това??? те такова чудо нема нийде,а пък като гледам тука бая таланти са се събрали...

понеже това за мен е феноменално,много искам да го чуя на живо!!! сериозно!

иначе аз съм сопран и диапазона ми е около 3 октави С фалцета(подчертавам)...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определено не говорим за еди и същи работи:blink:обясних ви с прости думи какво е диапазон и как да определите своя.не може да има човек с 5 октави глас.ако има такъв ми го пратете да се запознаем :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте сега,първо втори октави фалцети и още куп неща ще ги науча после :D Сега ще се опитам със прости думи да обясня какъв ми е диапазона. Само човек с китара в ръце ще може да ме разбере надявам се :D До колкото знам Снежанка има и китара и пиано и ще може да определи обективно какъв глас съм.Сега, да приемем октавата започваща с ДО (3 прагче на 5 струна)за основна, първа или каквато е там!Тогава без никакъв проблем мога да си смъкна без треперене и изфалшивяване 1 октава по-ниско както и една октава по-високо. С малко разпяване долната граница ми се сваля с 1 тон и вмето ДО става СИ, а горната с 3 и вместо ДО - ФА.Ако мога да съм по-точен долната(2-ро прагче 3-та струна бас) горна( 13-то прагче 1-ва струна китара) това е! По-ясно не мога :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.Сега, да приемем октавата започваща с ДО (3 прагче на 5 струна)за основна, първа или каквато е там!Тогава без никакъв проблем мога да си смъкна без треперене и изфалшивяване 1 октава по-ниско както и една октава по-високо

Което значи две октави :D

 

Иначе, ако твоите размисли ги приемем за верни, и аз имам глас в 3 октави... е да ама не :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А иначе за Снежанка си е 100% вярно, че и е над 3 октави гласа, нали ходя на уроци при нея и съм ставал свидетел (и дори съм съумявал да не се сдухам :D )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ехеееееееееееееееее ама вие ме убихте бе хора!!! 3 октави без фалцет :D:D:P вие представа имате ли колко е това??? те такова чудо нема нийде,а пък като гледам тука бая таланти са се събрали...

понеже това за мен е феноменално,много искам да го чуя на живо!!! сериозно!

иначе аз съм сопран и диапазона ми е около 3 октави С фалцета(подчертавам)...

Тука има малка неточност :read:

Ако си сопран начи си жена а жените фалцет нямат!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ехеееееееееееееееее ама вие ме убихте бе хора!!! 3 октави без фалцет :D  :D  :P  вие представа имате ли колко е това??? те такова чудо нема нийде,а пък като гледам тука бая таланти са се събрали...

понеже това за мен е феноменално,много искам да го чуя на живо!!! сериозно!

иначе аз съм сопран и диапазона ми е около 3 октави С фалцета(подчертавам)...

Тука има малка неточност :read:

Ако си сопран начи си жена а жените фалцет нямат!!!

Хахах ей ги тука разни хора дето пеят със честота 60 херца има, пък нема да има сопран мъж хахахахаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верно бая тялянти имя във форума :D

 

По принцип мъже с 3 октави са рядкост - тва не става така оп решаваш и праскаш три октави.

Могат го само хора които целенасочено са се занимавали.

Има и нещо много важно - за диапазон се счита полезния обем тонове, т.е. не пределните тонове, които могат а се достигнат а тези, които могат да бъдат изпяти в

дадена песен.

 

Класификации има различни но главните са:

 

Бас от D f1

Баритон H a1

Тенор e c2

Алт g a2

Сопран a h2

Мецосопран c1 c3

Колоратурен h f3

сопран

 

 

Тея класификации имат различни други модификации в зависимост от самия темър и в каква степен се използва гръден резонанс

Така тенорите например се делят на лиричен драматичен и спинтов

 

Та тея три октави са си мит за повечето певци, а те и не са нужни.

2 октави са предостатъчни та даже и 1,5 земете и вижте къв е диапазона на повечето поп парчета. Въпроса е да са овладяни добре.

Теноровите арии, които доближават 2 октави се броят на пръсти!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ехеееееееееееееееее ама вие ме убихте бе хора!!! 3 октави без фалцет :D  :D  :P  вие представа имате ли колко е това??? те такова чудо нема нийде,а пък като гледам тука бая таланти са се събрали...

понеже това за мен е феноменално,много искам да го чуя на живо!!! сериозно!

иначе аз съм сопран и диапазона ми е около 3 октави С фалцета(подчертавам)...

Тука има малка неточност :read:

Ако си сопран начи си жена а жените фалцет нямат!!!

Хахах ей ги тука разни хора дето пеят със честота 60 херца има, пък нема да има сопран мъж хахахахаха

Ми имало е едно време такива случаи.

През 17 век в Италия в църквата не се е позволявало да пеят жени.

И така възникват кастратите(тенорино)

По тва време годишно в Италия са се кастрирали около 6000 момчета.

Последният кастрат е Фаринели - починал в началото на миналия век.

Има и контра-тенори, които имат хубав и плътен фалцет и праскат доста високи неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.