Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв глас имате ?


bulby

Recommended Posts

Гласа ми е никакъв - след бурна вечер в дискотека на другия ден нямам глас. Това беше по темата :P

 

А с Марая Кери какво стана - кой на кого ще се извинява. Даже някой шапки щеше да яде. Интересно ми стана затова питам :nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Walker - 3 октави заедно с микс и фалцет не са малко, стига да говорим за фалцет който е приложим при пеене

 

Само аз ли разбирам, че говоря за реални три октави, без миксове и руги шитове. То аз пет октави ще откарам така, деба. Да кажем, че не мога да понасям нещо различно от чист глас, освен ако не е наистина изпипано. Като чуя фалцет или микс направо настръхвам...

 

И защо ги разглеждате като различни неща? Като се разпявате да не би да си разпявате по отделно гласа, микса и фалцета ? Нормално е човек да си почва с глас и да завършва на фалцет, а добрия микс идва след време като си овладееш гласа, като заместител на ниската част от фалцета.

Разбира се плавния преход от един тип глас в друг е изключително важен.

 

Ае моля ти се, даже поп-певците не ги разпяват с фалцет. И не е нормално, защото това са две различни постановки.

 

Разбира се плавния преход от един тип глас в друг е изключително важен.

 

Няма преход от един глас в друг. Има преход от среда-> височини и среда-> низини.

 

А с Марая Кери какво стана - кой на кого ще се извинява. Даже някой шапки щеше да яде. Интересно ми стана затова питам

 

Марая Кери трябва да я разстрелят публично. :exclaim:

 

Ебати пискливата кокошка, не мога да понасям гласа й...

Редактирано от Walker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип мъже с 3 октави са рядкост - тва не става така оп решаваш и праскаш три октави. ...

... ... аз съм певица, и поради тази причинам за разлика от мъжете, аз пея от в по малък диапоазон. Когато реша тогава започвам да пея не само в три октави ,ами и в четири, пет дори и шест. Когато има възможност тогава се втурвам във всичките възможни 13 октави. Ами успех на всички !

пп: за пете октави които ви убягват не се притеснявайте, аз съм ги измислила и затова още на са ви познати. Моля проявете търпение докато ги патентовам.

:P:nono:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^13 откави?! B) Е не можеш по-ниско от мене да изкараш. B)

МОГА ! ТОЛКОВА НИСКО, ЧЕ ЧАК НЕ СЕ ЧУВА :bravo:

пп: шегата на страна ! никога не пея толкова ниско, влизам в три херца и да не земе да се сринат сградите че тогава м***** си перкусионосва

 

 

 

 

идва от перкусии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

pevicata, кой ти е най-ниския тон и кой е най-високия ?

Ето отговора на този въпрос. Съвсем топъл, преди малко с точност си имерих наниския и най високия тон, и резултата е следния.

Най ниския ми тон е точно 2 микрона от земята, а нависокия е 1.86 метра.

пп: толкова можах да стигна, рулетката нещо ми се заплете. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^

Разбирам, че си нова, но тук държим до колкото е възможно да няма излишен спам. За шеги и закачки има раздел "Говорилня", който обаче също си има някакви правила.

Гласа разбира се, че си е твой, ако желаеш сподели какъв е, ако не-недей. Ако искаш пусни някакви свои записи да те чуем, ако имаш някаква неяснота относно пеенето, питай и може би някой компетентен по въпроса ще ти отговори. Но имай предвид, че шегички от този тип рядко се приемат добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Различно е чуството за хумор. Е сори. Гласа с възраста се променя. Преди време бях колоратурен сопран, обаче може да е паднал на алт. Казва ли ми някой, па смея ли и да питам, :think: незнам.

My Webpage

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Мandalay, струва ми се че въобще не е нова, и даже да не се познаваме с теб лично, но "певицата" и двамата познаваме :blink:

дано не се лъжа все пак но на това ми прилича :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обявявам на всеослушание! Спирам да пиша в тоя раздел. Спамъри със спамъри, изгубихте ме! :)

 

Като спрете със спаменето може и да се върна ;)

 

Питаха да затварят ли говорилнята... Ми да я затворят - то тук е по-забавно, пишем си простотии и прочие. Или ако искат да затворят спамърскир аздел - да почнат от тук.

 

Признавам, че и аз имам много мнения, с които не се гордея, поради огромната им безсмисленост. Но, както забелязвате, гледам все повече да се ограничавам да пиша такива.

 

Забелязвате ли колко много хора, които за мен бяха "двигатели" на този раздел (Кремена, Ели, Джерекаров и прочие) вече не пишат? А запитахте ли се защо.

 

Вижте, аз съм малък, на 19 съм. Не знам колко ми е акъла и може би от мен спаменето би било очаквано. Но от човек на годините на мама... Нямам думи. Всъщност имам, и то много. Но няма да ви ги кажа!!! ;)

 

 

изтрийте ми го това мнение, моля ви... който разбрал - разбрал...

Редактирано от CorvusCorax
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно няма какво да се каже повече по тази тема или пък си нямате работа - чатчето е готово...

 

Затваря се.Правете си изводи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.