Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв глас имате ?


bulby

Recommended Posts

няма зна4ение колко октови взимаш или там други подобни глупости.важното е когато пееш да се харесаш ти лично и после да те харесат и другите.

Мисля, че това е най-ценното мнение в цялата тази тема!!! Напълно го подкрепям и аплодирам! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само приблизително - по тембъра. Най-добре е някой да те разпее и да види къде и как пееш, за да може да ти каже със сигурност, а не (както в моя случай) да те определят от бас-баритон до алтино :D Ако си наясно с пианото може да ползваш вече дадената по-горе в тази тема схема, за да получиш най-обща представа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Аз понеже се обърках тотално коя октава къде е, реших да кача едно мп3 пък по звук ако някой може да определи октавите и какъв глас имам ще се радвам много :) Без да се разпявам и без фалцети мога това :) -

http://brysnaria.hit.bg/asd.mp3

Редактирано от brysnaria
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента пред себе си нямам пиано за да ти кажа с точност тоновете, но по това което чувам, мисля, че си тенорче! :) Нека някой друг да определи диапазона ти с точност! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
няма зна4ение колко октови взимаш или там други подобни глупости.важното е когато пееш да се харесаш ти лично и после да те харесат и другите.

Мисля, че това е най-ценното мнение в цялата тази тема!!! Напълно го подкрепям и аплодирам! :)

Толкова невярно нещо досега не бях чела :exclaim:

Най-големите глупости на певците се раждат от желанието да си харесат гласа както пеят - от това правят и страшни нелепости, и то глупостите се правят най-вече с влагане на нечовешки усилия.... :)

 

От което в един момент следва - "Глас, сбогом!" :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде де, плс , всички толкова разбирате, пък никой не ми каза каквъ глас имам.... :happy:

Не че ми е толкова важно да знам къв съм, ами искам да знам какви песни ще са ми най-удобни на гласа ми, понеже отскоро се занимавам с пеене.

Ето горе долу докъде стигам надолу като пея без да се напрягам -

http://brysnaria.hit.bg/maggie.mp3

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво бе! Много приятен глас! Да го използваш добре и да го развиваш! Според мен имаш още много нагоре! Това, което си изпял обаче могат да го пеят и басове и баритони и тенори...т.е. по него не може да се определи! B):happy: Според мен си тенор, но трябва човек да те разпее добре и тогава с точност да определи! :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво бе! Много приятен глас! Да го използваш добре и да го развиваш! Според мен имаш още много нагоре! Това, което си изпял обаче могат да го пеят и басове и баритони и тенори...т.е. по него не може да се определи! ;):P Според мен си тенор, но трябва човек да те разпее добре и тогава с точност да определи! :)

Точно! :P По време на разпяването само можеш да определиш какъв глас е разбира се. :P Къде му е центърът, къде са му преходите. ;)

 

Щото за мъжките гласове аз пък не успявам да определя кой какъв глас е. С тия вашите уникални способности да пеете басове, баритони и тенори сте направо живи мошенници.... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Хе хе, хората (цялата държава) са мошенници, ти пък за едно пеене, което всъщност е най- чистото и благородно нещо... ;) Далавера да има! :P Аз пък скоро рабрах ново за мен нещо и то от един спор с една оперна певица... При тенорите нотния запис е с една октава нагоре! При спора мацката ми вика- те оперните певци пеят До на 3-та, а аз изпаднах в смях и й викам- да бе, ама много ясно, та те от там почват даже... :P Поразпитах и се запознах с фактите- та една октава по- нагоре! Също и рабрах къде точно стоят високите тонове в лицето! Някой да е чувал за "Венециянска маска"? :beer::lol: Редактирано от toshevski
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.