Jump to content
Българският форум за музиканти

Стейдж пиано или Миди клавиатура


hristakis88

Recommended Posts

Здравейте музиканти!!!

 

Честита нова 2007 година!!!

 

От скоро съм в София,но няма къде да се упражнявам по пиано.Имам МИДИ кииборд Evolution MK361C,но не ми е достатъчна тъй като е само с 5 октави.Имам пино но нама как да го домъмна от 400км.Та,въпроса ми е какво да си взема което да ми върши работа.Миди клавиатура с 88 keys или Stage piano (от рода на Clavinova).Искам да е с пианистична клавиатура и да не е повече от 1500лв.Моля ви препоръчайте ми нещо.Благодаря ви предварително!!!

 

 

:happy::happy::happy:

Редактирано от hristakis88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата е там че двете неща са много различни едно от друго.Миди клавиатурката си задължен да я връзваш към комп и от там да пущаш свуците и е по-лека.Ако някой ден ти се наложи да свириш някъде ще трябва да мъкнеш и компа.

Стейдж пианото е по-добрият вариант от гледна точка на това че си има звуците вътре и може да си го носиш където искаш.По- тежко е и по- скъпо.Клавинова според мен за 1500лв трябва да забравиш.Незнам как вървят цените но май идва по-скъпичко.Има готини пиана на Ямаха и Касио (лично аз предпочитам Ямаха)

 

Та изводът е: по-добре Стейдж пиано.Него може да го връзваш хем към компютър хем да го носиш където си пожелаеш и да свириш.

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За клавиатурите знам че ще трябва задължително PC,но все пак благодаря.Clavinovа-та ли е най-добрата за Stage piano? Може ли да ми препоръчаш нещо? Могат ли да се свързват Стейдж пианата като миди клавиатури към компа?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yamaha P90

Yamaha P120

Yamaha CP33

Yamaha CP300

 

Това са все таквизи пиана.От серията П има и по-високи класове.Разгледай

 

Относно Касио не съм информиран.Чувал съм че са хубави.

 

Както съм написал МОЖЕ да се връзва към компютър.

 

Успех

 

П.С. иначе Клавиновата си е суперска, но май е скъпа.

Редактирано от martist
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.