Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор м/у две китари Epiphone


Recommended Posts

^Ама за какво? Аз на Телето нямам заключване,,а добър колан,но самата конструкция не предполага падане,ако не се правиш на маймуна,при лесполите много лесно се измъква колана като се разшири.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука вече ше пАднем от смех,ама съм седнал,та няма страшно - страп-лока се откача за секунда,доста по- лесно от обикновен стегнат колан и не е нужно да седи на китарата закачен непрекъснато..

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей всеки има глава на раменете си , да си прецени,но който е чупил главата на китарата си, взима сериозни мерки. Тук редовно има мнения в двете крайности.........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Господа, в спора няма нищо лошо тъй като помага да се стигне до яснота по въпроса. И все пак...как да си наглася китарата с моя колан, за да е заключено добре и спокойно да свиря по 1-2 часа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ролин,не каза откъде си,но в град София има магазин казва се Фактор,н а музикант от група Фактор е,продавачите също са МУЗиКАНТи!!!

Отиваш в магазина там има на няколко марки страп локове отиваш и си избираш,ОК!?

 

Щото тук във Форума няма да ти продат нищо,затова иди в магазина с китарката и колана и бъди сигурен ще си решиш въпроса тотално!!!

 

Също в "Динакорд"магазина в гара искър има колани с "закл ючващи" накрайници а не с кожи,и не струват скъпо.Хайде размърдай се и си свърши работа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каквато и китара да вземеш,ако просвириш по-добре,отиваш задължително след време да си купиш по-висок клас.Съобрази се с основните изисквания за стила в който ще свириш най-много (хъмбакери или сингъл койл,страт или гибсън,а защо не греч-подобна и т.н.) и отивай с нагласата,че ще свириш временно с тази китара ,взимай според бюджета ти и почвай да свириш.И със сто ,и с двеста лева по-скъпа да вземеш пак ще ти е временна.Поздрави!

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Далеч съм от мисълта да те командвам,колебанията ти могат да се решат само в магазина,твой си е изборът,беше предупреждение от горчив опит !!! Ти си решавай,съветите няма да решат вместо теб проблема ти,те са насочващи!

Редактирано от iliev.p
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Далеч съм от мисълта да те командвам,колебанията ти могат да се решат само в магазина,твой си е изборът,беше предупреждение от горчив опит !!! Ти си решавай,съветите няма да решат вместо теб проблема ти,те са насочващи!

Майтап си правех, бе, брат! Оценявам твоите и на другите съветите! Полезни са ми много.

 

Каквато и китара да вземеш,ако просвириш по-добре,отиваш задължително след време да си купиш по-висок клас.Съобрази се с основните изисквания за стила в който ще свириш най-много (хъмбакери или сингъл койл,страт или гибсън,а защо не греч-подобна и т.н.) и отивай с нагласата,че ще свириш временно с тази китара ,взимай според бюджета ти и почвай да свириш.И със сто ,и с двеста лева по-скъпа да вземеш пак ще ти е временна.Поздрави!

Много свежо мнение! :cheers: Взел съм LP 100, живот и здраве следващата е Gibson, но нека се понауча на електрическата.

Редактирано от KeepRollin
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взел съм LP 100, живот и здраве следващата е Gibson, но нека се понауча на електрическата.

 

 

А дано да не е, не мога да разбера защо се хвърляте на китари, които на практика са пропуснали 50 години еволюция, пълни са с лоши конструктивни решения и ергономията им куца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди известно време, при избор на китара "за един преател", седнахме в един магазин, музикален, добре зареден. Пуснахме един нелош усилвател (Mesa Boogie Lonestar), минахме през няколко еволюирали, конструктивно правилни, предполагам, китари, мечтата на 99% от китаристите с опит между 0 и 5 години, и на 50% от тези, с по-голям, но които не са чували китара през нелош усилвател.

След това взехме една конструктивно неправилна, въобще никак нееволюирала китара, при това от ниската серия Студио ... Мисля, на всички присъстващи им стана ясно защо съществува инженерната мисъл "като работи не го пипаш". Еволюралите нЕкак започнаха да приличат на цепеници с цена или поне така звучаха в сравнение...

  • Like 7
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сред цепениците имаше ли шектър,майониз,скервесен,есп.Щото ако е нямало говориш наизуст.За да е коректно сравнението ако студиото се сравняа с корейски еклипс 1000 няма по какво.Това си е мое мнение разбира се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, и на мен ми стана интересно господинът с кои модели на Musicman, Skervesen, Vigier, Caparison, Mayonnes, LAG и т.н... или дори RG Prestige ги е сравнявал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.