Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор м/у две китари Epiphone


Recommended Posts

Честито за китарката и ампа!

На Jim-ph не му забелязвай, той си е трол който не може да пише правилно, но пък умее да се заяжда.

 

Страп лока е хубаво нещо и има много видове и марки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Също можеш да си купиш колан с заключване .Има опасност да се откачи колана и да падне китарата, главите се чуват лесно,Споко вече и аз съм в клуба, затова взех колан който "заключва".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

@Heatman, благодаря човече.
Това е моя колан. Стори ми се стабилен   

 

Май не е със заключване.

 

Тези дали ще ми свършат работа? 

Редактирано от KeepRollin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще внимавам при монтажа. Не ми стана ясно как ще се откачи колана след като сложа strap lock-a. Преди да поръчам колана разглеждах почти всички модели и не намерих разлика в двата им края. Искам да направя заключването прецизно. Все пак ще се ползва всекидневно по над час, трябва да мога, да разчитам на това нещо.

Тея от 10лв, ако са някакъв т*шак мога да поръчам от 30лв на Dunlop?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Те са едно и същото с дънлоп. Имам и дънлоп и по 2$ от китай (предполагам че и дънлоп се правят там). Едно и същото, абослютно няма разлика. Коланна част от един мога да се заключва към друг и обратно, и не падат.

 

*в същност, как да падат, при положение че се държат с U-форма надолу...

Редактирано от Jim-ph
  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лесно - това U някой път си се завърта наопаки (и почва да се държи само на оста). Плюс това имат склонност да се развиват Шалерите и да се разглабя всичко.

Аз използвам тези на Дънлоп. Нямат "посока" и колкото да се връткат се тъя. Освен това нямат резба и не се развинтват, колана се защипва между две шайби и се слага една зегерка.

 

И при двата варианта трябва да се внимава да щракне добре механизма, за да няма изненади. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лесно - това U някой път си се завърта наопаки (и почва да се държи само на оста). Плюс това имат склонност да се развиват Шалерите и да се разглабя всичко.

Аз използвам тези на Дънлоп. Нямат "посока" и колкото да се връткат се тъя. Освен това нямат резба и не се развинтват, колана се защипва между две шайби и се слага една зегерка.

 

И при двата варианта трябва да се внимава да щракне добре механизма, за да няма изненади. ;)

 

В такъв случай към тези ли да се насоча?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пич откъде си,иди в магазина и ги виж ще ти дадат инфо на място! Така много трудно ще ти се обясни!

 

На мен в магазина ми показаха десетина модела!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Що пишете глупости бе,аз съм с Шалер,който е на 15 год. поне,преди бях с Фендър,сега държи 4,5 кг Гибсън,сменявал съм коланите,U-то се завърта сигурно ако го стегнеш с пръстенца,аз го стягам с ключ,като се ползва малко кожата на колана уляга и достягам - след това Няма мърдане!

  • Like 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ГолЕма драма, тоя път за едни заключалки...

 

Ползвам Schaller защото два от инструментите ми си дойдоха с тях-фабрично монтирани. Проблеми никакви не съм имал. Трябва първоначално  да се стегне хубаво (с инструмент) частта на колана , да се изчака известно време да се сплеска кожата и пак да се притегне.  Това е всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Аз ползвам Loxx, елементарно се подменят фабричните, коланът се слага и сваля лесно, не съм имал проблеми. Бяха 20-30лв от ММГ, не знам дали продават още такива.

 

Преди това имах едни пластмасови локове на Дънлоп, също държаха добре, но местенето на колана ставаше бавно. То при теб това не е проблем, имаш една китарка :) Бяха под 5лв и ги има във всеки музикален магазин.

 

Честито за Епито и кубето (първият ми усилвател беше pathfinder), ползвай си ги с кеф!

Редактирано от observer
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога не съм ползвал страп локс и почти не се сещам да ми се е откачала китарата. Когато ползвах евтините страпове на ърни бол с нискокачествената кожа на накрайниците имаше лека опасност.. но от дълго време насам ползвам качествени колани / да не правя реклама на определена марка / които са достатъчно стабилни за да няма опасност.... освен ако не искаш да правиш онова с превъртането на китарата около тялото. Но този трик не ти го препоръчвам с каквито и страплокове да ползваш и няма да ти обяснявам защо.

И като цяло мисля, че страп локс имат смисъл ако искаш бързо да откачиш колана и да го закачиш на др. китара евентуално.

Ако страпа ще ти стои нон стоп на китарата ги намирам за тотално безсмислени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.