Jump to content
Българският форум за музиканти

Избор м/у две китари Epiphone


Recommended Posts

Добър съвет! За съжаление обаче, на голяма част от тези китари нормален setup не може да се направи без подравняване на праговете и изпилване на nut, дори и нов такъв. Евтините Tunomatic магарета често искат и работа по улеите за да не късат струни.Това се прави, разбира се, но цената при професионален лютиер за всичко може да достигне 1/4-1/3 от цената на китарата, а някои от лютиерите въобще отказват да се занимават с такива "творения" и ги разбирам напълно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, как , бе, братче. За трети път ще го напиша. Харесвам рок и блус, ще се свири най-много рок. По мое мнение съм далече от това да свиря блус. Ще поживеем, и ще видим.
Няма смисъл да се впрягате толкова за моите инструменти. Аз съм си изкарал парите за тях, аз ще си ги ползвам. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оставете момчето да си купи каквото му харесва и каквото смята че заслужава.Той сега започва и няма нужда от скъпа китара за начало, понеже може да не му допадне формата или нещо друго и после да иска да я смени.Всеки от нас е започнал с много по-лоши инструменти и не се е отказал, така че не виждам проблем.Даже може да се нахъсваш и да се пребориш с инструмента, да го ъпгрейднеш или пък да го смениш.А пък ако види че не е за него и се откаже, няма да е вложил състояние, което после не може да си върне.Форума е за да си помагаме с каквото можем по различни въпроси и е естествено незнаещите да питат, а знаещите да отговарят.Никой, надявам се не го прави насила.Също така наистина има много такива теми, обаче всеки иска да попита за това което го интересува лично.Иначе трябваше всяка тема какво да си купя да е веднага затваряна.

    Сега много хора няма да харесат това което пиша, но мен лично ми е адски тъжно като видя скъп инструмент в ръцете на некадърен свирач.Няма лошо ако, можеш да си го позволиш, но е все едно да притежаваш цигулка страдивари,амати и т.н.т., и да не можеш да обелиш два тона или да свириш като несмазана врата. Лично мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Heartman изцяло подкрепям мнението ти.  Аз само исках да добавя, че ако човекът се е насочил към Епифон ЛП може да помисли над по-добри ключове и адаптери, като например Les Paul Standard вместо Les Paul 100. Мисля, че разликата в качеството си струва съобразно удоволствието което ще получи човек докато си настройва китарата с Grover или докато си подрънква приятни драйв звуци на качествен адаптер ;-)

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Начиии, скъсАх се да пиша фермани и накрая пак не разбрах какво си си купил. Задълже NGD темите са със снимки, ревю, превю, обща оценка, семпли, обстоятелствен доклад и ОТК, оценка за пазарна стойност от три вещи лица и т.н., егати. Няма култура в тоя форум и това е. Тва е като във фукнята, където нонстоп се качва няма такъв гиър и всички пишат, че ще пуснат едно ревю/клип и дотам. После как да имаш доверие в хората...

 

Да направим референдум - когато тема за избор на техника мине десет мнения, авторът е длъжен накрая да постне линк с избраното, снимки и клип как свири нотингелсметърс/пърпъл под заплаха от доживотен бан. 

 

По принцип, лошо, че си избираш китара и амп по снимки в сайт. Хубаво е, че имаш китара и амп (май?). Честито

  • Like 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Оставете момчето да си купи каквото му харесва и каквото смята че заслужава.Той сега започва и няма нужда от скъпа китара за начало, понеже може да не му допадне формата или нещо друго и после да иска да я смени.Всеки от нас е започнал с много по-лоши инструменти и не се е отказал, така че не виждам проблем.Даже може да се нахъсваш и да се пребориш с инструмента, да го ъпгрейднеш или пък да го смениш.А пък ако види че не е за него и се откаже, няма да е вложил състояние, което после не може да си върне.Форума е за да си помагаме с каквото можем по различни въпроси и е естествено незнаещите да питат, а знаещите да отговарят.Никой, надявам се не го прави насила.Също така наистина има много такива теми, обаче всеки иска да попита за това което го интересува лично.Иначе трябваше всяка тема какво да си купя да е веднага затваряна.

    Сега много хора няма да харесат това което пиша, но мен лично ми е адски тъжно като видя скъп инструмент в ръцете на некадърен свирач.Няма лошо ако, можеш да си го позволиш, но е все едно да притежаваш цигулка страдивари,амати и т.н.т., и да не можеш да обелиш два тона или да свириш като несмазана врата. Лично мнение.

 
:godbless:  :hooray:
 

Избирал съм ги след като питах вас, четох мнения по чуждестранни форуми и ревюта. До колко може да се вярва на всичко на права вяра, аз не знам. Виртуоз няма да ставам, следващия Слаш няма да ставам, обаче аз знам, че ще свиря всеки ден по час-два.

 

Epi LP 100

Vox Pathfinder 10 red, ама отзад пише 15W??, така че може да е 15.

 

6tag_120716_110740.jpg

6tag_120716_111002.jpg

 

Благодаря за хубавите пожелания! Една мечта наполовина е сбъдната, остава да я подкарвам яката! 

:metalist:

Редактирано от KeepRollin
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами дабъл пост е, ама не мога да редактирам. Надявам се мод да го вмъкне в предния. След саунд теста всичко изглежда и работи супер. От тука насетне практика, практика, практика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, ЧЕСТИТО, с здраве да ги разстриваш, ампа е достатъчен да свикаш (дом съвета)и последно яко и продължително свирене, то увлича.

Оф топик ,ако свириш редовно ще поискаш по Добър гиър, и тогава прочети темата отново.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, точно и благодаря за пожеланията!   Това се опитвам да кажа на blr, че темата ми беше много полезна за мен самия не само за тази, но и за бъдещите китари. Следващата съм склонен да е нова или втора употреба, но до тогава ще знам, какъв звук искам и кои части, дърво, на болт или цяло тяло и пр. Без да мина през ниското няма как да усетя разликата на качественото. Градация, градация. Довечера с мой приятел музикант, ще я разцъкаме по-както си трябва. Нарочно взех колан, за да мога да се занимавам по два часа без да ми се налага да съм седнал. Който работи на бюро знае, какво е цял ден пред компютъра и после пак да ти се налага седнал. Килограми се качват, кръста боли, мускулите отслабват...айде ще спестя биологията. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Честито и със здраве да ги ползваш! Много рок н рол ти пожелавам ! И не забравяй правило номер едно ... винаги отнемай една идея от драйва за по-добър саунд !  ;-)

П.С. Червеното на Вокса и Винтидж сънбърста на Епито са много стилни!

:drummer::metalist::virtuoz:

Редактирано от DaftFunk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега инвестирай още и за 15 лв се намират страп-лок (заключване) примерно тип Шалер,аз на Леспола съм с такъв,

след като ще свириш прав - направо си се откача иначе колана откъм грифа и замина , ако не държиш китарата

  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Сега инвестирай още и за 15 лв се намират страп-лок (заключване) примерно тип Шалер,аз на Леспола съм с такъв,

след като ще свириш прав - направо си се откача иначе колана откъм грифа и замина , ако не държиш китарата

 

Така е при мен. Не съм сигурен дали са вградени или трябва да купувам нещо допълнително.Вътре има винт. Не мога да разбера за страп лока.

 

WP_20160712_21_57_37_Pro.jpg

Честито и със здраве да ги ползваш! Много рок н рол ти пожелавам ! И не забравяй правило номер едно ... винаги отнемай една идея от драйва за по-добър саунд !  ;-)

П.С. Червеното на Вокса и Винтидж сънбърста на Епито са много стилни!

:drummer:  :metalist:  :virtuoz:

Благодаря ти! Да ти се връща! :):metalist::virtuoz:

 

това е Епифон! Тя е 2 пъти по-лека от гибсони 3 пъти по-лека от стар гибсон. 

Нали не съм писал в раздел за хвалбите, за да получавам подобно отношение? Мене нещо ми е странно с тея изказвания тип "ни в клин, ни в ръкав". Наистина не разбирам подобно хапливо отношение. Спокойно, хляба аз няма да ти взема. Всичко е за удоволствие и от любов към музиката. 
Редактирано от KeepRollin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Развиваш видията изхвърляш лъскавата част и монтираш едната част на страп лока.После монтираш другата част на колана,същата процедура и на другата лъскава част и се любуваш на музиката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.