Jump to content
Българският форум за музиканти

E-mu 0404 Usb


LOE

Recommended Posts

Колкото повече го гледам толкова повече се зарибявам да си го взема..

 

за тва нещо иде реч:

 

http://www.digit-life.com/articles2/proaud...u-0404-usb.html

 

продукта е сравнително нов, и все още не се намират адекватни ревюта, тва което постнах изглежда много добре, резултатите на тестовете са страхотни, но имайки предвид че е външно УСБ устройство ми се ще някой да сподели как е латентноста... така че ако някой го има или си е играл с тва нещо да сподели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В руския форум я обсъждаха тия дни. Там има и отзиви на собственици. Ето и линк: http://forum.rmmedia.ru/index.php?showtopic=30373

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такам.. взех картата, ако някой го интересува нещо да пита :unsure:

Ами кажи най-важните неща: входен SNR и латентност

 

Скоро тествах входния SNR на мойто audigy 2 ZS по следния начин:

китарата с мютнат волюм през by-pass-нат zoom GFX-4 в ролята на DI-box, в лайн ин на одиджито

запис на кул едит 2.0 на 32 бит/ 44100 Hz

и след това amplify докато нивото на шума стигне максимума

за Audigy 2 ZS резултата беше 75-78 dB

 

Спектъра му беше като на розов шум, което ме навежда на мисълта че основният му източник е DAC-а на картата.

 

Това според мен не е особено добър резултат, при положение че за модерните драйвове си трябват 55-65 dB gain...

 

Надявам се emu0404 usb да покаже по-добър резултат, че и аз мисля за ъпгрейд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доста странна методика на тестване

 

пробвай с луупбек кабел и RIGHTMARK AUDIO ANALYZER

 

с латентноста няма проблеми, вчера я пробвах на 2 мсек, което даваше към 5 мсек реална латентност - няма проблеми

 

SNR-то е 113.4 дБ

 

ще пробвам и твоя метод довечера

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доста странна методика на тестване

 

пробвай с луупбек кабел и RIGHTMARK AUDIO ANALYZER

 

с латентноста няма проблеми, вчера я пробвах на 2 мсек, което даваше към 5 мсек реална латентност - няма проблеми

 

SNR-то е 113.4 дБ

 

ще пробвам и твоя метод довечера

 

С RMAA 5.нещо си ми дава 85-86 dB, но той тества само картата, докато моя метод включва и шумовете по кабелите и di-то. Те си съществуват и даже стават доминиращи ако картата е супер добра.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз пък си мисля че подобен метод не може да е адекватен, тей като нито знаеш с колко точно гейн си записвал нито нищо, дори да си записал стойноста в миксера, един господ знае това на колко отговаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами зависи какво разбираш под "адекватен".

За мен в случая е адекватен дотолкова доколкото мога да да преценя колко шум е добавен към сигнала на китарата ми в резултат на дигитализирането й.

Разбира се за правилно съпоставяне на различни сетъпи без предварителна калибровка не е адекватен, но и RMAA не е ако не калибрираш предварително.

Така че да кажем че нивото на лине-ин е същото като от теста на RMAA.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...или пък че лине-ин нивото ти е нагласено така, че колкото и силно да блъскаш по струните, сигнала да не се дистортва.

 

Ще проверя довечера колко е голяма разликата между двете така дефинирани нива, но подозирам че няма да е по-голяма от 3 dB

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще проверя довечера колко е голяма разликата между двете така дефинирани нива, но подозирам че няма да е по-голяма от 3 dB

Проверих, разликата е около 2 dB, което си е в рамките на грешката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Васе,ти с кво бачкаш btw?пробва ли новия cubace 4?аз сега се зарибявам с новия сонар,ама като съм свикнал на cubace и ми е доста терсене...протулса кефи бе :rolleyes: доста лесен е за работа,а в този хардуерен мини вариант е къртач за вкъщи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Topsun в момента работя с Tascam FW-1804 19" Firewire-Interface

http://www.musik-service.de/Recording-Soun...95746319de.aspx

и съм луд на тема Сонар, от как се помня работя със сонарче :P

иначе Кюбейс съм го гледал само дори не съм си го качвал :)

нещо не ме кефи :P

Иначе старият ми интерфейс също беше таскам :P - US122 и по нищо не отстъпваше на стария M - Box /изправения/

Иначе и интерфейса който си е взел LOE пак мисля, че не отстъпва на M-BOX,

е верно с м-бокса получаваш прехваленият протулс и кво :D

На кой с каквото му е одобно с това да работи, аз от как се помня все със Сонар е карам и за напред ще я карам :wub:

Тва е, иначе не мисля че интерфейс който по възможности струва колкото emy, Taskam и подобни интерфейси,

трябва да струва повече зареди задължаването на фирмата да го ползваш с техният софтуер :D

Иначе предполагам че като части /хардуерни демек/не е нищо повече от гореспоменатите фирми ;)

 

p.S. Иначе разучи добре Сонар 6 мноооого е здраво зделан :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.