Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте,

 

Свиря на електрическа от 4-5 години (но не всеки ден, за жалост).

 

Почти съм се решил за 8-струнна и се спирам на Tam10.

 

Има ли някой във форума с такава китара или има ли някой който е свирил на такава и може да даде мнение?

 

От собствено проучване чрез чичко ти Гугъл чета, че хората са доволни и, че това е качествен инструмент.

 

Тъжното е, че до сега не съм пипал дори 7-струнна. Но съм прекалено надъхан да ме спре нещо такова.

 

Вторият ми въпрос е - от къде да си я взема? Да си я поръчам ли или да използвам услугите за доставка през български магазин?

 

Ще имам ли вариант да я пробвам и ако има забележка да я върна за друга?

 

Просто, отскоро бачкам и мога да си позволя скъп инструмент и съм малко невеж в това как става покупката.

 

Като цяло как става схемата със signature моделите?

 

Ако има нещо, което трябва да знам, но не съм споменал, ще бъда благодарен да ме уведомите.

 

Поздрави,
ВиниВидиЦици

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, имах възможност да сравня директно ТАМ с почти всички останали осмици на Ибанец. Моето мнение е, че не е 3 пъти по-хубава от RG8, колкото е по-скъпа. Да не говорим за ТАМ 100, която отива към 4000 евра. Просто разликата в качеството не е същата като в цената. Затова си взех RG8, което се оказа доста читава бройка, метнах му едни Беарнъкъли, и остатъка инвестирах в качествена амплификация, щото има голямо значение и в какво ще я бучнеш таз тояга, за да звукне :) Пак казвам - това е моето мнение, моето решение, ако си заклет фен на Тосин, вероятно вече си решил :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Това е все едно да кажеш, автомобил Х е 3 пъти по-скъп от автомобил У, пък не е три пъти по-бърз и три пъти по-удобен.

Понякога хората са готови да дадат 3 пъти повече за 1% разлика. Не казвам, че в случая е такава разликата.

 

^^ Ibanez, можеш да намериш в България в магазините на Музикален Център Икономов и онлайн на rockshock.eu

Най-добре е да идеш в магазина да пипнеш, да пробваш, срави я с други модели и което те кефи - взимай. В крайна сметка всеки има различна представа да добър звук, инструмент, удобство и т.н. За това важното е на теб точно как ще ти пасне, а това можеш да разбереш само ако идеш да я пробваш. Или ако си много паралия, купуваш на сляпо и после пускаш за продажба в базара, додаваш пак пари и си купуваш нова докато ти хареса :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DISCLAIMER: *не е комерциално предложение, не правя печалба с него*

 

мога да ти докарам един Prestige RGD Invisible Shadow, 7 струни, баритон мензура. Убийственно красив в черен гранд пиано лак. Приятеля ми Иоанис Костогианос в Гърция го продава за 1000€ и е напълно нов, беше в частна колекция. Ето е оригинална обява му: http://smart.noiz.gr/details.php?id=285430

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Естествено, че всяко нещо си има цена и за удобство и хубавиня няма мерни единици. Сравнението ми беше неуместно, дано не съм подвел някого :) Споделих моето решение, което взех след около 4 часа обстойни тестове на десетина осемструнки в различни усилватели, че даже на един Шектър му смениха струните преди да ми го дадат за проба, щото били стари. Имах възможност да сравня реално грифове, радиуси, мензури, адаптери, състейн, бе квот се сетиш. В крайна сметка ТАМ 10 не успя да ме впечатли повече от RG-то, за мен това е типичен случай "плащай за името". Виж, М80М е съвсем друга класа :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.