Jump to content
Българският форум за музиканти

mcbet

Избор на нов кардан

Recommended Posts

Здравейте. Бюджетът ми е макс 350-360 лева. Търся кардан, нов. Втора ръка не попадам на добри предложения, пък и новото си е ново. Спрял съм се на следните:

Мапекс P500 с единична верига за 250 лв.

Мапекс P600 с двойна верига за 330 лв.

Гибралтар 6711DB с двойна верига за 360 лв.

Общо взето се двуумя. Ясно е, че Мапекса П500 с единичната верига е по-нисък клас. Изборът май се свежда до двата над 300 лв. Според мен Гибралтара си заслужава повече. Какво мислите ?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Р500 го зарежи. С тия телчета вместо метална основа е супер ялово и рехаво. Ще спестиш 100-тина лева, ама ще береш ядове.

Другите два на картинка изглеждат ОК, но по-добре някой с личен опит да сподели.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за мнението. Аз също го споделям. Изборът се свежда до Мапекс Пе 600 и Гибралтара. Мапекса мога да го взема за 300 лв. Гибралтарът е на цена от 360, с доставката 370 лв. Заслужава ли си тези 70 лева отгоре за Гибралтара? Чул съм че Мапекс (ниския и средния им клас) имали проблеми с луфтове след време и т.н. Аз съм на мнение, че Гибралтара си заслужава повече. Но знам ли...

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От къде ги намери тия сайтове?

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване

• Similar Content

• От aeon
      Привет на всички. Изчетох доста неща из интернет и навсякъде казват, че в този модел на Pearl P-3002 Direct drive double bass pedals левия педал няма закъснение, както е в 99% от двойните педали?

Заслужават ли си действително парите тези педали? https://www.thomann.de/intl/pearl_p3002d_demon_doppel_pedal.htm

Някой свирил ли е с такива педали?

• От biohazard_kn
      Вече май си му дойде време за смяна на мойто карданче, но съм решил да потърпи още малко бой   . Та  в момента има голям луфт и изглежда е за ремонт. Тъй като не мисля да се занимавам да ходя по стругари, дали има някакъв вариант, че да си купя такава връзка? Идеи от какво може да стане, дори и да се преправя малко?

• От biohazard_kn
      Здравейте колеги! Имам проблем както сигурно някои барабанисти с моите габарити . Проблема е чее съм висок, имам и дълги стъпала а heel-toe техниката за свирене ми е много удобна. Като се има предвид че в момента свиря с кардан Millenium pd 669 stage и съм си доволен от него, можете да си представите колко малко ми трябва да постигна максимален за мен комфорт при свирене . Искам да ви попитам какви са евтините вариянти за закупуване на long board двоен педал или ако няма такива вариянти, евентуално домашната изработка на такъв. 
    • От Sashoto
      Здравейте, хора ! 
      Това ми е втория въпрос тук и при първия получих внимание и съвети, което ме вдъхнови да питам по - разбиращи за мнение..
      Имам следния проблем : Като свиря каса, педала на всеки удар се чува тракане, но не е от кожата на барабана или нещо, а мисля че е от самия педал... Когато хвана бийтъра, бутна го напред и го пусна, на всяко движение назад отново се чува същото тракане... Прилича на леко чукване на нещо метално върху дърво... Не мога да разбера от къде идва.. Става въпрос за педал Dixon, който е почти нов.. Свиря на почти максимално опъната пружина.. А и забравих да спомена, че като свиря бързо не се чува.. Само при по - бавните, когато има по - голяма дъга на бийтъра назад... 
      Хелп.. 
    • От KING4o_kardana
      Индивидуални уроци за начинаещи и напреднали Музикална теория и програма по школа Различни видове стилове: pop, jazz, rock.. Свободен избор на песни Техники за развиване на скорост и координативни упражнения Заниманията се провеждат в студио + възможност за посещение у дома  
                                    GSM:0885905143

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.