Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson 2016 Les Paul T проблем с микрофония


Recommended Posts

Благодаря на всички, че се отзовахте на помощ! Ще пробвам в събота (на репетиция) съвета на Kolio_k, ако не помогне ще пробвам "номера" с капачката!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направи нащата точно в обратен ред на плануваното от теб!

Парафинирането не е лесно, но не е и толкова трудно.

Трябва ти:

1. Восък/парафин - ползвал съм от пчелен, през такъв за свещи, та даже и микс м/у двете. Най добре е да си намериш чист температурата на топене е най-ниска.

2. Метална кутия/консерва и тенджера/съд в който да се побере.

3. На котлон посредством водна баня разтапяш восъка - тук тънкостта е да не надвишава температурата на втечняване/топене 62 – 68 С

4. Потапяш, изчакваш балончетата въздъх да спрат да излизат. Бавно изваждаш и оставяш адаптерите да се охладят с гърба нагоре.

5.Продцедурата може да се повтори, но времето за което се потапят да е по-кратко. Идеята е да не се разтопи вече пропитият восък.

 

ВНИМАНИЕ!

При по-високи темперетури може да се увреди лаковото покритие на проводника на намотките и адаптера да иде в коша. ;)

 

П.П.Махането на капачките, поне според мен, не е рашение на проблема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе май и оригиналните ПАФ не са ваксирани,но като слушаме стари банди фийдбека си е екстра,а като махнеш капачките се променя леко звука - повече високи,сега няма уточнения,ама ако си изцепил някакъв дисторшън на 10 няма как да не пищи..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както съм писал в началот вече съм парафинирал една от китарите ми и всичко стана страхотно! Но все пак това ще го оставя като краен вариант....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.