Jump to content
Българският форум за музиканти

Gibson 2016 Les Paul T проблем с микрофония


Recommended Posts

Здравейте!

Наскоро закупих чисто нов Gibson 2016 Les Paul T. Проблемът е следният:

Искам да получа хубав фийдбек (или поне някакъв) , съответно усилвам Gain-а или Volumе-то. Но се получава много гадна микрофония. Другата ми китара (Framus Diablo) беше точно така, но след като извадих адаптерите и ги парафинирах се получи точно ефектът, който аз искам. Възможно ли е въпреки, че за gibson-а пише, че са парафинирани адаптерите, те да не са или пък да е направено некачествено?!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От сайта:

>>Burst Bucker Pro Pickups

 

Еми, какво друго очакваш от този адаптер, това е паф-вариация с доста силна микрофония.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В отговор на Hillbilly : Да, лека е Китарата.

А епифонеца ми е с gibson500t на бридж-а, и прави страхотен фийдбек, а до колкото знам той е по-силен от тези адаптери.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах по едно време от тия с камерите,много лека,но не си спомням да е микрофонирала,ама и не ползвам много драйв,та си помислих да не е от конструкцията-като пуснеш полуакустична китара с дист ще се скъса да пищи,е тая не е точно такава.

Обери високите малко-помага.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

относно конструкция на гибсон: от края 1970ти до 2013 всеки ЛП има дупки вътре. 

Редактирано от Jim-ph
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ По принцип да, но на някои са дупки ( Swiss Cheese ) , други са с камери ( chambered ). След  2006/2007 са с камери.

От това е основната разлика в звука и теглото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понякога микрофонията се получава не заради непарафинирани адаптери, а кофти допир между капачката на даптера и самия адаптер. Имаш два варианта:

1. Махаш капачките (променя звука)

2. Слагаш демпфер между капачката и адаптера. 

 Може също да се ползва силикон върхи хартиено тиксо(за да може да се маха ако се наложи) 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с Busrtbuckers I и II и имат капачки. Pro също са с капачки. 

С бърстбъкърите не съм имал микрофония, но преди това бях с 490 и 498, 490-ката микрофонираше макар и да беше парафинирана. Оказа се точно от капачката проблема.

Най-простия тест е да се махне капачката и да се пробва с "гол" адаптер, ако няма микрофония, то проблема е в капачката.

 

Чета из интеренет, че хората слагат и дунапрен под адаптерите в кухините на китара. При мен имаше нулев ефект това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.